Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2010 r.
20:55
Edytuj ten wpis

Tak będzie wyglądać najwyższy budynek w Lublinie

0 31 A A

Najwyższy w mieście wieżowiec stanie przy al. Spółdzielczości Pracy. Wewnątrz znajdą się biura, hotel z basenem i duży klub fitness. Budowa pochłonie ponad
50 mln zł. Inwestor kończy prace nad projektem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wstępna koncepcja jest już gotowa. Budynek będzie składał się z dwóch brył. Wysokość jednej z nich sięgnie 18 pięter. Elewację pokryją szklane panele. Inwestorem jest lubelski Transhurt, właściciel pobliskiego centrum handlowego Olimp. Tym razem firma chce postawić na biura i hotelarstwo.

– Hotele w naszym mieście nie oferują swoim gościom żadnych atrakcji – mówi Grzegorz Dębiec, prezes Transhurtu. – Żaden nie ma basenu, siłowni czy kręgielni. Tymczasem, to standard w cywilizowanym świecie. Chcemy nadrobić te braki.

Nie wiadomo jeszcze, jaka firma poprowadzi nowy hotel. Pewne jest, że obiekt zaoferuje trzygwiazdkowy standard. W założeniu ma przyciągać średnio zamożną klientelę. Cały kompleks stanie w miejscu dzisiejszych biur Transhurtu. Istniejący budynek zostanie zburzony.

Podobny los czeka pobliskie baraki. Ocaleją niektóre zabudowania, zajmowane dziś przez firmy motoryzacyjne. Skryją się pod płytą nowego parkingu, który powstanie w pobliżu hotelu.

– W tej chwili pracujemy nad szczegółową koncepcją – dodaje Dębiec.
– Przedstawimy ją firmom, które zajmują się komercjalizacją podobnych obiektów. Wtedy okaże się dokładnie, jak będzie wyglądało zagospodarowanie wieżowca.

Formalności związane z przygotowaniem inwestycji zakończą się w przyszłym roku. Rozpoczęcie budowy planowane jest na początek 2012 roku. Transhurt nie kryje, że liczy na inicjatywę koncernu IKEA, który zapowiedział budowę centrum handlowego w sąsiedztwie Olimpu. Skandynawowie wykupili już potrzebne grunty. Za rok chcą rozpocząć budowę. Obok meblowego giganta ma postać ok. 200 sklepów i multipleks.

– Jeśli IKEA zrealizuje te zapowiedzi, to i my na tym skorzystamy – ocenia Dębiec. – Łatwiej będzie pozyskać renomowanych najemców. W całej okolicy zwiększy się też liczba klientów.

Zanim rozpocznie się realizacja największych projektów, okolice Olimpu czekają mniejsze inwestycje. W kwietniu ruszy budowa nowej restauracji McDonald's.

Budynek z kawiarnią na piętrze stanie w pobliżu poczty. Otwarcie zaplanowano na jesień. Z początkiem przyszłego roku, Transhurt planuje przebudowę najstarszej części Olimpu. Oprócz niewielkich sklepów wprowadzi się tam jeden duży najemca z branży RTV-AGD. Spółka rozmawia w tej sprawie z przedstawicielami sieci Saturn i Media- Expert.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rozyn-ek / 30 grudnia 2011 o 22:21
...niech buduje. Ja tam jak pójdę to tylko kupe zrobić i do widzenia. Mam nadzieje że wkrótce powstanie np.IKEA[/size]
Avatar
ja / 2 marca 2010 o 22:30
brawo Panioe Grzegorzu !
Avatar
~zuza~ / 2 marca 2010 o 22:30
Miszkam na Spółdzielcości Pracy, blisko Olimpu. Ruch jaki był wszczśniej taki jest. Kiedyś na miejscu Olimpu było ściernisko (teraz jest niby poniemiecki bunkier z napisem na górze rerua menre, i butiki pięknę nie powiem, ale jakoś tam nikt nie chce kupować? Ale niech się rozwija SP jak Zana, i tak cicho tu nigdy nie było.
Avatar
fk / 2 marca 2010 o 21:20
~gosc~ napisał:
Budowanie tak olbrzymich obiektow blisko tak ruchliwej ulicy,a bedzie jeszcze gozej to jest najwieksza glupota obiekt taki powinien stac ok 500m od ulic,a co bedzie jak sie zawali???? po trzesieniu tapnieciu he wtedy to bedzie sensacja .


kolego to nie world trade center;p
Avatar
~gosc~ / 2 marca 2010 o 20:40
Budowanie tak olbrzymich obiektow blisko tak ruchliwej ulicy,a bedzie jeszcze gozej to jest najwieksza glupota obiekt taki powinien stac ok 500m od ulic,a co bedzie jak sie zawali???? po trzesieniu tapnieciu he wtedy to bedzie sensacja .
Avatar
bob / 2 marca 2010 o 20:25
[quote name='krokody;' date='2.03.2010, 19:23:49' post='242726']
Kolego JPII mówi się o tym od zakończenie budowy nowej części olimpu czyli od niecałego roku. Teraz są wizualizacje i konkretny realny plan realizacji więc nie wiem czego się czepiasz.
[/quot NIestety ja o tym slyszalem juz w 2008 potem rok kolejny i nastepny teraz.Oby rzeczywiscie w 2012 zaczeli budowac a nie kolejne info moze za rok moze za dwa.Podobnie jak sprawa z kamienica Rupes,tu tradycyjnie co 3 miesiace wchodza na plac budowy.
Avatar
Gość / 2 marca 2010 o 20:14
JPII napisał:
Co by nie mówić, kolega ma 100% rację. Plany, plany, plany... Gdyby wszystkie plany po 89 roku tak hucznie zapowiadane doszły do skutku to dziś żyłoby się nam dobrze a może nawet bardzo dobrze?.. nie wspominając o tym, że niektóre tematy w dzienniku wschodnim w ogóle nie byłyby komentowane, bo wielu z nas malkontentów nie miałoby na co narzekać.. A tak, co dzień podaje się nam na tacy kolejne tematy do wyśmiewania.. Czy zasadnego? To chyba widać gołym okiem, ile inwestycji doszło do skutku po 89 i jak dobrze żyje się na lubelszczyznie. Bez odbioru



akurat transhurt debca i centrum zana są wyjątami od tej niechlubnej lubelskiej rzeczywistosci są to dwie firmy które realizują w wiekszym lub miejszym stopniu swoje zapowiedzi w odroznieniu od reszty
ywistosci są to dwie firmy które realizują w wiekszym lub miejszym stopniu swoje zapowiedzi w odroznieniu od reszty rozwiń
Avatar
tokarz / 2 marca 2010 o 19:42
LUDZIE JUZ JEST PLAN I PIENIADZE,TAKZE ROZPOCZYNAMY PRACE JAK TYLKO TROCHE SIE OCIEPLI,LUDZI JUZ MAMY DO PRACY,MATERJAŁY BUDOWLANE TEZ,ZŁOZONE SA NA CZUBACH,OKOK BLOKOW TE HAŁDY MATERJAŁU TO WŁASNIE POD BUDOWE OLIMPA,KTO CHETNY JEST DO PRACY ZA STRUZA TO ZAPRASZAMY NA CZUBY,O GODZ 10/30 KAZDEGO DNIA
Avatar
krokody; / 2 marca 2010 o 19:23
Kolego JPII mówi się o tym od zakończenie budowy nowej części olimpu czyli od niecałego roku. Teraz są wizualizacje i konkretny realny plan realizacji więc nie wiem czego się czepiasz.
Avatar
JPII / 2 marca 2010 o 18:45
serNick napisał:
Ludzie czym wy sie podniecacie? Ta inwestycja to odgrzewany kotlet, co jakis czas sie mowi o tym, i pisze co by olimp byl na lamach gazet.
Swoja droga czemu nie ma artykułów w stylu, wlasnie rozpoczeliscmy inwestycje, inwestycja na polmetku, inwestycja na ukonczeniu?
Niestety w Lublinie jest caly czas, w 2005, w 2008, w 2010, a teraz 2012.. niedlugo bedzie 2016? Jak zawsze tylko plany i daty najlepiej jak najodleglejsze!


Co by nie mówić, kolega ma 100% rację. Plany, plany, plany... Gdyby wszystkie plany po 89 roku tak hucznie zapowiadane doszły do skutku to dziś żyłoby się nam dobrze a może nawet bardzo dobrze?.. nie wspominając o tym, że niektóre tematy w dzienniku wschodnim w ogóle nie byłyby komentowane, bo wielu z nas malkontentów nie miałoby na co narzekać.. A tak, co dzień podaje się nam na tacy kolejne tematy do wyśmiewania.. Czy zasadnego? To chyba widać gołym okiem, ile inwestycji doszło do skutku po 89 i jak dobrze żyje się na lubelszczyznie. Bez odbioru


Co by nie mówić, kolega ma 100% rację. Plany, plany, plany... Gdyby wszystkie plany po 89 roku tak hucznie zapowiadane doszły do skutku to dziś żyłoby się nam dobrze a może nawet bardzo dobrze?.. nie wspominając o tym, że niektóre tematy w dzienniku wschodnim w ogóle nie byłyby komentowane, bo wielu z nas malkontentów nie miałoby na co narzekać.. A tak, co dzień podaje się nam na tacy kolejne tematy do wyśmiewania.. Czy zasadnego? To chyba widać gołym okiem, ile inwestycji doszło do skutku po 89 i jak dobrze żyje s... rozwiń
Avatar
Rozyn-ek / 30 grudnia 2011 o 22:21
...niech buduje. Ja tam jak pójdę to tylko kupe zrobić i do widzenia. Mam nadzieje że wkrótce powstanie np.IKEA[/size]
Avatar
ja / 2 marca 2010 o 22:30
brawo Panioe Grzegorzu !
Avatar
~zuza~ / 2 marca 2010 o 22:30
Miszkam na Spółdzielcości Pracy, blisko Olimpu. Ruch jaki był wszczśniej taki jest. Kiedyś na miejscu Olimpu było ściernisko (teraz jest niby poniemiecki bunkier z napisem na górze rerua menre, i butiki pięknę nie powiem, ale jakoś tam nikt nie chce kupować? Ale niech się rozwija SP jak Zana, i tak cicho tu nigdy nie było.
Avatar
fk / 2 marca 2010 o 21:20
~gosc~ napisał:
Budowanie tak olbrzymich obiektow blisko tak ruchliwej ulicy,a bedzie jeszcze gozej to jest najwieksza glupota obiekt taki powinien stac ok 500m od ulic,a co bedzie jak sie zawali???? po trzesieniu tapnieciu he wtedy to bedzie sensacja .


kolego to nie world trade center;p
Avatar
~gosc~ / 2 marca 2010 o 20:40
Budowanie tak olbrzymich obiektow blisko tak ruchliwej ulicy,a bedzie jeszcze gozej to jest najwieksza glupota obiekt taki powinien stac ok 500m od ulic,a co bedzie jak sie zawali???? po trzesieniu tapnieciu he wtedy to bedzie sensacja .
Avatar
bob / 2 marca 2010 o 20:25
[quote name='krokody;' date='2.03.2010, 19:23:49' post='242726']
Kolego JPII mówi się o tym od zakończenie budowy nowej części olimpu czyli od niecałego roku. Teraz są wizualizacje i konkretny realny plan realizacji więc nie wiem czego się czepiasz.
[/quot NIestety ja o tym slyszalem juz w 2008 potem rok kolejny i nastepny teraz.Oby rzeczywiscie w 2012 zaczeli budowac a nie kolejne info moze za rok moze za dwa.Podobnie jak sprawa z kamienica Rupes,tu tradycyjnie co 3 miesiace wchodza na plac budowy.
Avatar
Gość / 2 marca 2010 o 20:14
JPII napisał:
Co by nie mówić, kolega ma 100% rację. Plany, plany, plany... Gdyby wszystkie plany po 89 roku tak hucznie zapowiadane doszły do skutku to dziś żyłoby się nam dobrze a może nawet bardzo dobrze?.. nie wspominając o tym, że niektóre tematy w dzienniku wschodnim w ogóle nie byłyby komentowane, bo wielu z nas malkontentów nie miałoby na co narzekać.. A tak, co dzień podaje się nam na tacy kolejne tematy do wyśmiewania.. Czy zasadnego? To chyba widać gołym okiem, ile inwestycji doszło do skutku po 89 i jak dobrze żyje się na lubelszczyznie. Bez odbioru



akurat transhurt debca i centrum zana są wyjątami od tej niechlubnej lubelskiej rzeczywistosci są to dwie firmy które realizują w wiekszym lub miejszym stopniu swoje zapowiedzi w odroznieniu od reszty
ywistosci są to dwie firmy które realizują w wiekszym lub miejszym stopniu swoje zapowiedzi w odroznieniu od reszty rozwiń
Avatar
tokarz / 2 marca 2010 o 19:42
LUDZIE JUZ JEST PLAN I PIENIADZE,TAKZE ROZPOCZYNAMY PRACE JAK TYLKO TROCHE SIE OCIEPLI,LUDZI JUZ MAMY DO PRACY,MATERJAŁY BUDOWLANE TEZ,ZŁOZONE SA NA CZUBACH,OKOK BLOKOW TE HAŁDY MATERJAŁU TO WŁASNIE POD BUDOWE OLIMPA,KTO CHETNY JEST DO PRACY ZA STRUZA TO ZAPRASZAMY NA CZUBY,O GODZ 10/30 KAZDEGO DNIA
Avatar
krokody; / 2 marca 2010 o 19:23
Kolego JPII mówi się o tym od zakończenie budowy nowej części olimpu czyli od niecałego roku. Teraz są wizualizacje i konkretny realny plan realizacji więc nie wiem czego się czepiasz.
Avatar
JPII / 2 marca 2010 o 18:45
serNick napisał:
Ludzie czym wy sie podniecacie? Ta inwestycja to odgrzewany kotlet, co jakis czas sie mowi o tym, i pisze co by olimp byl na lamach gazet.
Swoja droga czemu nie ma artykułów w stylu, wlasnie rozpoczeliscmy inwestycje, inwestycja na polmetku, inwestycja na ukonczeniu?
Niestety w Lublinie jest caly czas, w 2005, w 2008, w 2010, a teraz 2012.. niedlugo bedzie 2016? Jak zawsze tylko plany i daty najlepiej jak najodleglejsze!


Co by nie mówić, kolega ma 100% rację. Plany, plany, plany... Gdyby wszystkie plany po 89 roku tak hucznie zapowiadane doszły do skutku to dziś żyłoby się nam dobrze a może nawet bardzo dobrze?.. nie wspominając o tym, że niektóre tematy w dzienniku wschodnim w ogóle nie byłyby komentowane, bo wielu z nas malkontentów nie miałoby na co narzekać.. A tak, co dzień podaje się nam na tacy kolejne tematy do wyśmiewania.. Czy zasadnego? To chyba widać gołym okiem, ile inwestycji doszło do skutku po 89 i jak dobrze żyje się na lubelszczyznie. Bez odbioru


Co by nie mówić, kolega ma 100% rację. Plany, plany, plany... Gdyby wszystkie plany po 89 roku tak hucznie zapowiadane doszły do skutku to dziś żyłoby się nam dobrze a może nawet bardzo dobrze?.. nie wspominając o tym, że niektóre tematy w dzienniku wschodnim w ogóle nie byłyby komentowane, bo wielu z nas malkontentów nie miałoby na co narzekać.. A tak, co dzień podaje się nam na tacy kolejne tematy do wyśmiewania.. Czy zasadnego? To chyba widać gołym okiem, ile inwestycji doszło do skutku po 89 i jak dobrze żyje s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 0 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 17 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 28 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 5 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?