sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Tak będzie wyglądało Centrum Kultury w Lublinie (wizualizacje)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2009, 18:22

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont Centrum Kultury. Miasto zatwierdziło umowę z wykonawcą. Inwestycja pochłonie ponad 22 mln zł. Prace potrwają blisko dwa lata.

– W tej chwili nie mogę powiedzieć, od czego zaczniemy. Na miejscu mamy jeszcze użytkowników. Przejęcie budynku może być tylko częściowe. Ostateczne decyzje zapadną w ciągu kilku dni – mówi Marcin Szczepaniak, dyrektor Regionu Wschód firmy Warbud, która zajmie się przebudową CK.

Chodzi przede wszystkim o gospodarzy centrum i klub Hades. Biura CK całkowicie opustoszeją w przyszłym tygodniu. Sala widowiskowa będzie czynna do końca miesiąca, 29 listopada Maja Komorowska i Adam Ferency wystąpią w sztuce Becketta. Nie wiadomo, co stanie się z Hadesem.

– Hades mógłby działać, jeśli tylko goście nie będą w żaden sposób zagrożeni – dodaje Szczepaniak. – Jeśli uda się zapewnić im bezpieczeństwo, to klub mógłby przez kilka miesięcy funkcjonować. – Chodzi m.in. o zapewnienie gościom Hadesu drogi ewakuacyjnej. Ta biegnie przez środek budowy. Jeśli jakiś gość klubowy wejdzie na teren budowy i coś mu się stanie, my będziemy odpowiadać.
Remont nie ogranicza się do samego klasztoru. Plac budowy obejmie m.in. pobliski park, parking i pętlę autobusową. To znaczy, że zniknie parking przy CK, bo teren zostanie ogrodzony.
W tym roku prace przy CK nie będą zbyt spektakularne. Z zapowiedzi wykonawcy wynika, że ekipy remontowe powinny zacząć od podbicia fundamentów i wyburzenia niektórych ścian działowych.

To największa inwestycja tego typu w mieście. Wartość kontraktu z Warbudem to ponad 22 mln zł. Większość kosztów pokryje Unia Europejska. Renowacja ma być zakończona w sierpniu 2011. Inwestor zapewnia, ze mimo opóźnień w rozpoczęciu prac, dotrzyma tego terminu.

CK 2010

Dopiero w przyszłym roku ekipy zabiorą się za podnoszenie dachu i tworzenie dodatkowej kondygnacji. * Budynek zyska nowy dach, częściowo przeszklony. * Szkło przykryje również dwa mniejsze klasztorne wirydarze. * Cały gmach zyska efektowną iluminację. * Plac przed wejściem do CK zostanie podniesiony. * Zdobić go będzie odnowiona kapliczka Chrystusa Frasobliwego. * Zniknie pętla autobusowa i parking przy CK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rozgoryczona :(
bea
WTC
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rozgoryczona :(
rozgoryczona :( (25 lutego 2010 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I niech pomysłodawców ..... trafi za zabranie parkingu, za wycinkę drzew (pomników przyrody hmmm...), za zabranie dzieciom placu zabaw i za wyrzucenie tak potrzebnych pieniędzy na np dziurawe ulice!!! Szkoda tylko że wszystkimi sznureczkami pociąga jakiś HAZIAJ. Mimo tylu sprzeciwów mieszkańców nie tylko Śródmieścia ale i całego miasta nikt nie zrobił nic. No ale cóż, ktoś musi stracić żeby ktoś zyskał. W tym przypadku na pewno nie zyskamy my "zwykli ludzie".
Przykre
Rozwiń
bea
bea (11 grudnia 2009 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Organizacja iście przykładowa! Skandal, absurd i ogólnie brak słów! Gmach remontowany kilka lat temu, całkiem niezle się prezentuje!
Nie ma forsy na wiele pilnych spraw do załatwienia w mieście. Chory pomysł ogradzania wszystkiego wokół, jakby tam miało się odbyć nie wiem jakie zdarzenie. Ogrodzony cały plac- jedyny plac zieleni na spacer z dziećmi zostaje Saski albo Ludowy- masakra! Organizacja do dupy, pomijając , że remont przewidziany na dwa lata! gdzie w ciągu paru miesięcy stawiają firmy budynki! A jeszcze słówko o zamkniętym parkingu! Jest ich w mieście jak na lekarstwo! Nikt nie zadbał o miejsca dla samochodów, które pracują na ludzi w tamtej okolicy! Niedbalstwo, ignorancja- Straż Miejska w końcu sobie zarobi- dobry pomysł! Dwa lata przeciągną się na 3- brak mi słów!
Rozwiń
WTC
WTC (20 listopada 2009 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KASKA NA "CK" SIĘ ZNALAZŁA CHOCIAŻ JEST W PRZYZWOITYM STANIE , A NA TEATR STARY NIE BARDZO....NIECH SIĘ W PIZ...EC ZAWALI. TAK TRZYMAĆ.
Rozwiń
phi
phi (20 listopada 2009 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i tak w naszym miescie konczy sie jedynie na planach, "a tak bedzie wygladalo centrum kultury" "a tak dworzec pks" itd......
Rozwiń
haryski
haryski (20 listopada 2009 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bardzo skromne centrum kultury jak na Lublin to starczylo by na Zamosc no trudno
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!