środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Targ na Podwalu zostanie zmodernizowany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2012, 19:33
Autor: (jsz)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Radni dali zielone światło dla rozbudowy targowiska przy al. Unii Lubelskiej i ul. Podwale.

Targowisko przy al. Unii Lubelskiej i ul. Podwale działa częściowo na terenie prywatnym i na miejskim. Wczoraj radni zdecydowali się bezterminowo i bez przetargu wydzierżawić obszar należący do Ratusza. Chodzi o ponad 1,3 ha gruntów.

Teren przejmie spółka "Podwale”, która skupia działających tam kupców. Przekonywali oni, że umowa długoletniej dzierżawy jest niezbędna, by mogli zdobyć unijną dotację na przebudowę targowiska. Bazar przy al. Unii Lubelskiej działa od 20 lat.

Zapewnia utrzymanie kilkuset drobnym przedsiębiorcom. Podczas planowanej modernizacji nad stoiskami pojawi się zadaszenie. Poprawi się również infrastruktura bazaru.

Na wczorajszej sesji radni jednogłośnie zgodzili się na dzierżawę. Głos zabrał jedynie radny Dariusz Jezior.

– Poproszę prezydenta, by przygotował podobny projekt uchwały w sprawie Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków. W imię równego traktowania podmiotów gospodarczych – oświadczył Jezior.

LFOZ prowadzi targowisko przy ul. Ruskiej. Fundacja starała się o zgodę na 10-letnią dzierżawę bazaru, ale Ratusz tłumaczył, że dalsze istnienie targowiska stoi w sprzeczności z planem przebudowy okolic dworca PKS.

– Radny Jezior niepotrzebnie łączy te dwie sprawy – ocenia Krzysztof Żuk. – Przygotowywany plan zagospodarowania nie obejmuje terenów przy ul. Podwale. Poza tym działają tam samodzielni przedsiębiorcy. Fundacja natomiast, prowadzi działalność w oparciu o majątek miasta. Ocenimy, jak wygląda to zarządzanie i na tej podstawie zdecydujemy o przedłużeniu dzierżawy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gg
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gg
gg (7 września 2012 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do autora artykułu;
Redaktorze pofatyguj się osobiście i zrób zdjęcie na terenie, o którym piszesz, bo na razie to tym zamieszczonym zdjęciem z archiwum reklamujesz... targ przy ul. Ruskiej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!