środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Teatr NN nominowany do nagrody Giedroycia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2011, 17:45
Autor: (mb)

Tomasz Pietrasiewicz (Jacek Świerczyński)
Tomasz Pietrasiewicz (Jacek Świerczyński)

Tomasz Pietrasiewicz i zespół Ośrodka "Brama Grodzka – Teatr NN” zostali nominowani w XI edycji Nagrody Giedryocia. Nagroda zostanie wręczona 9 listopada w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej” Pawła Lisickiego wybrała osoby i instytucje nominowane w tym roku. Oprócz lubelskiego ośrodka wyróżniono też byłego szefa MSZ Adama Daniela Rotfelda; Timothy'ego Snydera, autora m.in. wydanej niedawno w Polsce książki "Skrwawione ziemie”; Jana Andrzeja Dąbrowskiego i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego; redaktora polsko-niemieckiego pisma "Dialog” Basila Kerskiego; Jana Malickiego i Studium Europy Wschodniej UW oraz redakcję dwumiesięcznika "Nowa Europa Wschodnia”.

Nagroda im. Jerzego Giedroycia została ustanowiona w 2001 r. – w pierwszą rocznicę śmierci twórcy "Kultury” i Instytutu Literackiego w Paryżu. Do nagrody typowane są osoby lub instytucje, które w działalności publicznej kierują się zasadami wypracowanymi przez Giedroycia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
folkatka
Zyszko
Chłop Polski
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

folkatka
folkatka (6 listopada 2011 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie używki są tam stosowane? Jakie treści przekazują "artyści"?

Jejku, człowieku, nie pitol, idź na imprezę/koncert i sam zobacz

I nie rób z siebie durnia, bo gorsze rzeczy i Sodoma i Gomora dzieją sie w pierwszych lepszych dyskotekach
Rozwiń
Zyszko
Zyszko (6 listopada 2011 o 01:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Pietrasiewicz jeszcze stara się kulturalnie zachowywać i dbać o poziom sztuki jaki prezentuje ośrodek NN. Nie można całkowicie krytykować tej działalności, bo są pierwiastki historycznie, edukacyjnie wartościowe. Faktem jest, że docierają do trudno dostępnych zbiorów. I za to trzeba chwalić.
Natomiast tego podrośniętego gnojka, Szymona P. trzeba z całą siłą krytykować. Jest to element szkodliwy dla społeczeństwa, angażujący się w ośmieszanie kultury. Propagowanie "sztuki" szokującej i wulgarnej nie zasługuje na ułatwienie prowadzenia takiej działalności jak ta słynna Tektura. To co się tam dzieje przekracza wszelkie normy "klubu młodzieżowego".
Bardzo się dziwię dlaczego jeszcze nikt z dziennikarzy nie pokusił się o zbadanie sprawy tego klubu. Z czego jest finansowany? Jakie używki są tam stosowane? Jakie treści przekazują "artyści"?
Nawet afera stalinowska została szybko wyciszona. A tłumaczenie było okropnie naiwne.
Rozwiń
Chłop Polski
Chłop Polski (5 listopada 2011 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To fakt że ten "teatr",od lat odgrywa ważną i zawsze tą samą rolę. Rolę ,która nie ma nic wspólnego ze sztuką. Jedyną sztuką jaką w tej instytucji widzę to sztuka istnienienia na rynku z tak zawężonym do jednej kwestii "repertuarem". Sztuką też jest to,że nie wszyscy
jesteśmy sympatykami judaizmu a jednak wszyscy za bilet tego aktora poprzez podatkową składkę musimy płacić. Co do Giedrojcia ....Senator Bender na tę nagrodę nie ma co liczyć ale Stefan Michnik ?...-kto wie ? .Ponoć Panowie się przyjaźnili ?
Rozwiń
lbn
lbn (5 listopada 2011 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie Pana Pietrasiewicza i teatru NN nie można w żaden sposób krytykować bo przecież będzie to antysemityzm i ksenofobia. Ja bym chciał się dowiedzieć ile miasto trwoni pieniędzy na "wybryki" tego człowieka i jego syna? Jeżeli tak bardzo kochają mniejszość żydowską i ich wątpliwej jakości dokonania kulturalne to niech to finansuje gmina wyznaniowa bądź sponsorzy bo ja nie życzę sobie aby pieniądze z moich podatków szły na wspieranie kultury narodu, który nienawidzi Polaków i morduje Palestyńskie dzieci!!!
Rozwiń
Gość
Gość (5 listopada 2011 o 17:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chciałbym poznać kogoś komu Tomasz Pietrasiewicz sprzedał jeden bilet na spektakl swojego - naszego bo dotowanego "teatru".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!