Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2010 r.
19:02
Edytuj ten wpis

Teatr w Budowie: Decyzja ws. projektu Stelmacha do końca roku

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A

Wciąż nie ma porozumienia między władzami województwa a architektem Bolesławem Stelmachem w sprawie dokumentacji projektowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (teraz Teatr w Budowie). Jednak finał sporu jest bliski – naszego województwa nie stać na szukanie nowego architekta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stelmach i jego pracownia rok temu zobowiązali się dostarczyć dokumentację w 320 dni. Za pracę mieli dostać 7,97 mln zł.

Architekci zobowiązali się również do przygotowania dokumentacji dotyczącej unowocześnienia gotowej części gmachu, w której mieszczą się Teatr Muzyczny i Filharmonia Lubelska. Stelmach dostał zlecenie, choć konkurenci twierdzili, że proponowana cena jest zbyt niska, a termin nierealny.

Termin minął w sierpniu, a dokumentacja nie jest gotowa. Stelmach twierdzi, że Urząd Marszałkowski przeznaczył zbyt mało pieniędzy na unowocześnienie TM i FL, i przygotował tylko materiały dotyczące CSK. Kolejne negocjacje nie przyniosły efektu.

– Decyzję, co dalej, zarząd podejmie jeszcze w grudniu – zapowiada marszałek Krzysztof Hetman (PSL). Podkreśla: Na inwestycję, która miała być realizowana w latach 2007–2015, mamy coraz mniej czasu.

Urząd ma twardy orzech do zgryzienia. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prawnicy nie mają wątpliwości. Umowę można rozwiązać, bo pełna dokumentacja nie została dostarczona. Jednak wtedy trzeba będzie ogłosić nowy konkurs.

– I pozostanie bardzo mało czasu na realizację inwestycji. Szanse, że zdążymy, obliczam na jakieś 20 proc. – mówi nam dobrze poinformowany urzędnik UM.

Poprzedni konkurs – od ogłoszenia do podpisania umowy ze zwycięzcą – trwał rok. A przygotowania do niego rozpoczęły się ponad trzy lata temu. Jeśli inwestycja nie zostanie zakończona do 2013 r., to stracimy dofinansowanie z UE: ponad 100 mln zł.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zen / 16 grudnia 2010 o 08:51
Dajcie to Biedronce, będzie pożytek z tego jakiś dla ludzi i biznesu.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 o 08:34
Zaorajcie ten ugór i rozwalcie ten beton, który wygląda jak po bombie atomowej.

To się buduje od 1974 roku (prawie 37 lat) !!!!!!!
Avatar
ad / 16 grudnia 2010 o 07:29
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracownia ta powinna znaleźć się na właściwym miejscu czyli trafic w niebyt
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracow... rozwiń
Avatar
bilgoraj - / 15 grudnia 2010 o 21:17
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
Avatar
a / 15 grudnia 2010 o 19:31
i zapewne zgodnie z lokalną urzędniczą tradycją dotację stracimy. Skoro Orliki idą jak po grudzie, to jak mogą te sieroty zasmarkane podołać przebudowie takiego molocha!?!?! No chyba, że byłaby to budowa siedziby szacownego Urzędu Wojewódzkiego, cze też nie mniej jobliwego Urzędu Miejskiego.
Avatar
ela / 15 grudnia 2010 o 19:11
Czy to mowa o Teatrze w Budowie ktorego budowa zaczela sie 30 lat temu???
Mieszkalam wtedy jeszcze w Lublinie i chyba juz stal ten "szkielet"
Avatar
Jacek S / 15 grudnia 2010 o 18:29
Krzysiu Hetmanie nie idź ta droga.. Nic przy tych inwestycjach sie już nie zrobi.
Avatar
ja / 15 grudnia 2010 o 15:10
Oczywiście, wybierając takich polityków jak Grabczuk czy ten od samolotu, robimy z siebie Polskę. Hetman musi zjeść tę żabę.
Avatar
asdft / 15 grudnia 2010 o 14:39
cały Lublin.........sami pracujemy na miano Polski B, czy innej literki....
Avatar
Zen / 16 grudnia 2010 o 08:51
Dajcie to Biedronce, będzie pożytek z tego jakiś dla ludzi i biznesu.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 o 08:34
Zaorajcie ten ugór i rozwalcie ten beton, który wygląda jak po bombie atomowej.

To się buduje od 1974 roku (prawie 37 lat) !!!!!!!
Avatar
ad / 16 grudnia 2010 o 07:29
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracownia ta powinna znaleźć się na właściwym miejscu czyli trafic w niebyt
[quote name='bilgoraj -' timestamp='1292444247' post='406439']
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
[/quote]
Następny przykład wielkiej pracowni Stelmach i partacze bo inaczej nie można tego określić. W umowie są paragrafy kar więc trzeba wyegzekwować. Jak nie potrafisz to się nie pchaj. Żle okreslona cena i termin więc płąc jest kapitalizm a nie układziki towarzystkie. Pracow... rozwiń
Avatar
bilgoraj - / 15 grudnia 2010 o 21:17
Panie Marszalku Hetman ratuj pan ten Lublin i dogadajcie sie ztym architektem STELMACHEM KTORY OBIECAL ZE ZROBI ZA TA KWOTE TAK ABY CHWYCIC ZLECENIE?????????????
Avatar
a / 15 grudnia 2010 o 19:31
i zapewne zgodnie z lokalną urzędniczą tradycją dotację stracimy. Skoro Orliki idą jak po grudzie, to jak mogą te sieroty zasmarkane podołać przebudowie takiego molocha!?!?! No chyba, że byłaby to budowa siedziby szacownego Urzędu Wojewódzkiego, cze też nie mniej jobliwego Urzędu Miejskiego.
Avatar
ela / 15 grudnia 2010 o 19:11
Czy to mowa o Teatrze w Budowie ktorego budowa zaczela sie 30 lat temu???
Mieszkalam wtedy jeszcze w Lublinie i chyba juz stal ten "szkielet"
Avatar
Jacek S / 15 grudnia 2010 o 18:29
Krzysiu Hetmanie nie idź ta droga.. Nic przy tych inwestycjach sie już nie zrobi.
Avatar
ja / 15 grudnia 2010 o 15:10
Oczywiście, wybierając takich polityków jak Grabczuk czy ten od samolotu, robimy z siebie Polskę. Hetman musi zjeść tę żabę.
Avatar
asdft / 15 grudnia 2010 o 14:39
cały Lublin.........sami pracujemy na miano Polski B, czy innej literki....
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 4

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!