wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Nie tylko bez Polsatu i TVN – mieszkańcy lubelskich osiedli, którzy nie podpisali nowej umowy z UPC, zostali pozbawieni wszystkich programów telewizyjnych. – Już kupiłem własną antenę – mówi nasz Czytelnik, który znalazł się w takiej sytuacji.

Tomasz Trusiuk, emeryt z Lublina, lokator Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, do niedawna mógł oglądać programy wchodzące w skład pakietu minimalnego. – 20 września UPC odłączyła mi wszystkie programy. Na ekranie miałem tylko „biały śnieg”. To bezprawnie, miałem przecież zapłacony abonament – skarży się.
Jak tłumaczy Dorota Zawadzka, rzecznik UPC, wspólnota WAM podpisała nową umowę, przechodząc na rozliczenie indywidualne z mieszkańcami. – Najprawdopodobniej ten pan nie zgodził się na jej podpisanie. Sygnał wyłączyliśmy takim osobom dopiero 27 września.
Jak już pisaliśmy, sprawą zmiany warunków dostępności do pakietu minimalnego UPC, czyli odłączenia Polsatu i TVN, zajęła się lubelska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – UPC ma czas do 22 października na wyjaśnienie przyczyn i podstaw takich działań – mówi Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiego UOKiK.
Trusiuk jednak nie czekał na rozstrzygnięcie. – Kupiłem własną antenę – mówi. – Dałem 43 zł i mam wszystkie dawne programy oprócz TV Polonia. Nie będę korzystał z usług UPC.
Czy niezadowolenie klientów tej kablówki ze zmiany liczby programów wchodzących do pakietu minimalnego (teraz nie ma w nim Polsatu i TVN) oraz podwyżki wykorzystają inni operatorzy? – Nie liczymy na to – mówi Włodzimierz Zieliński, prezes Lubelskiej Telewizji Kablowej. – Na przeszkodzie stoi brak naszej sieci w dzielnicach, gdzie działa UPC.
Poza tym nawet po podwyżce abonamentu UPC (z 2,20 do 6 zł) pozostałe kablówki nie są konkurencyjne pod względem wysokości opłat za podstawowy pakiet. W LTK kosztuje on 6 zł, w Telsacie – 5,5 zł. W LTK obowiązuje od roku, w Telsacie prawie od dwóch lat. – To nie są opłacalne stawki, ale musimy się liczyć z zasobnością portfeli naszych klientów i nie planujemy w tym roku podwyżek. W przyszłym roku prawdopodobnie opłaty wzrosną o wskaźnik inflacji, czyli o kilkadziesiąt groszy – tłumaczy Ryszard Rymarz, prezes Telsatu.
– Chcieli zdobyć jak najwięcej rynku i prawdopodobnie weszli z abonamentem, którego wysokość nie pokrywała nawet kosztów własnych – tak Zieliński ocenia działania UPC. – Teraz muszą urealnić stawki.

Gdzie działają kablówki

Lubelska Telewizja Kablowa – Bronowice, Tatary, Wrotków, Dziesiąta, LSM; Telsat – Czuby, LSM; UPC Telewizja Kablowa – Probostwo, Błonie, Kalinowszczyzna, Motor, Felin, Spółdzielnia Kolejarz, Czechów, Czuby.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!