środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Tego nie zobaczysz w telewizji


Nie tylko bez Polsatu i TVN – mieszkańcy lubelskich osiedli, którzy nie podpisali nowej umowy z UPC, zostali pozbawieni wszystkich programów telewizyjnych. – Już kupiłem własną antenę – mówi nasz Czytelnik, który znalazł się w takiej sytuacji.

Tomasz Trusiuk, emeryt z Lublina, lokator Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, do niedawna mógł oglądać programy wchodzące w skład pakietu minimalnego. – 20 września UPC odłączyła mi wszystkie programy. Na ekranie miałem tylko „biały śnieg”. To bezprawnie, miałem przecież zapłacony abonament – skarży się.
Jak tłumaczy Dorota Zawadzka, rzecznik UPC, wspólnota WAM podpisała nową umowę, przechodząc na rozliczenie indywidualne z mieszkańcami. – Najprawdopodobniej ten pan nie zgodził się na jej podpisanie. Sygnał wyłączyliśmy takim osobom dopiero 27 września.
Jak już pisaliśmy, sprawą zmiany warunków dostępności do pakietu minimalnego UPC, czyli odłączenia Polsatu i TVN, zajęła się lubelska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – UPC ma czas do 22 października na wyjaśnienie przyczyn i podstaw takich działań – mówi Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiego UOKiK.
Trusiuk jednak nie czekał na rozstrzygnięcie. – Kupiłem własną antenę – mówi. – Dałem 43 zł i mam wszystkie dawne programy oprócz TV Polonia. Nie będę korzystał z usług UPC.
Czy niezadowolenie klientów tej kablówki ze zmiany liczby programów wchodzących do pakietu minimalnego (teraz nie ma w nim Polsatu i TVN) oraz podwyżki wykorzystają inni operatorzy? – Nie liczymy na to – mówi Włodzimierz Zieliński, prezes Lubelskiej Telewizji Kablowej. – Na przeszkodzie stoi brak naszej sieci w dzielnicach, gdzie działa UPC.
Poza tym nawet po podwyżce abonamentu UPC (z 2,20 do 6 zł) pozostałe kablówki nie są konkurencyjne pod względem wysokości opłat za podstawowy pakiet. W LTK kosztuje on 6 zł, w Telsacie – 5,5 zł. W LTK obowiązuje od roku, w Telsacie prawie od dwóch lat. – To nie są opłacalne stawki, ale musimy się liczyć z zasobnością portfeli naszych klientów i nie planujemy w tym roku podwyżek. W przyszłym roku prawdopodobnie opłaty wzrosną o wskaźnik inflacji, czyli o kilkadziesiąt groszy – tłumaczy Ryszard Rymarz, prezes Telsatu.
– Chcieli zdobyć jak najwięcej rynku i prawdopodobnie weszli z abonamentem, którego wysokość nie pokrywała nawet kosztów własnych – tak Zieliński ocenia działania UPC. – Teraz muszą urealnić stawki.

Gdzie działają kablówki

Lubelska Telewizja Kablowa – Bronowice, Tatary, Wrotków, Dziesiąta, LSM; Telsat – Czuby, LSM; UPC Telewizja Kablowa – Probostwo, Błonie, Kalinowszczyzna, Motor, Felin, Spółdzielnia Kolejarz, Czechów, Czuby.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24