czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Teleparodia, czyli jak zdobyć numer telefonu do opieki społecznej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2009, 21:59

Baza numerów telefonów do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie dostępna jest tylko w Internecie. Dowód? Zadzwoń do informacji TP SA i spytaj o numer do MOPR. Podają trzy. Tyle, że wszystkie nieaktualne.

W ten sposób nabiera się po kilku abonentów dziennie. - Chciałam zadzwonić do MOPR, aby dowiedzieć się kilku spraw związanych z moimi pracownikami - mówi Grażyna Bury, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Niedrzwicy Kościelnej. - Nie miałam numeru telefonu, więc zadzwoniłam do informacji Telekomunikacji Polskiej. Podano mi aż trzy.

Nie ma takiego numeru

Po wykręceniu pierwszego okazało się, że "abonent zmienił numer”. Głos w słuchawce podał nowy. Niestety nieaktywny. - Sytuacja powtórzyła się, gdy dzwoniłam pod kolejne numery - dodaje Bury. - Straciłam czas i pieniądze, a z MOPR-em się nie skontaktowałam.

Co wie informacja

Sprawdziliśmy dzwoniąc pod numer 118 913. Dostaliśmy numer do działu świadczeń socjalnych oraz do pierwszej i drugiej filii MOPR. Pod żadnym z podanych z nich nie zgłosił się pracownik MOPR. Numery były nieaktualne.

- Od dwóch lat jesteśmy zobowiązani do drukowania numerów telefonów w książkach telefonicznych, jak i informować o nich w biurze numerów. Nawet, jeśli są przypisane do innego operatora niż TP SA - mówi Izabella Szum, szef biura prasowego Grupy TP w Krakowie. - Jednak to abonent powinien nas powiadomić o zmianach.

Nie powiadomili jedni...

Skąd całe zamieszanie? Centrala telefoniczna Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podlega teraz centrali Urzędu Miasta. Numery zostały zmienione na tzw. "miejskie”, które nie są obsługiwane przez TP.

- Do zmiany doszło kilka miesięcy temu, miasto współfinansowało przyłączenie, kupiło odpowiedni sprzęt - mówi Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji. - Jednak to w gestii MOPR jest poinformowanie Telekomunikacji Polskiej o zmianach i podanie aktualnych numerów telefonów. Jako miasto czujemy się odpowiedzialni za zaistniałą sytuację. Już kontaktuję się z dyrektorem MOPR aby jak najszybciej rozwiązać ten problem.

... nie powiadomili drudzy

A co na to MOPR? - Naszym operatorem nie jest TP SA, dlatego nie mamy obowiązku informować ich o zmianie numerów - uważa natomiast Antoni Rudnik, dyrektor lubelskiego MOPR. - Aktualne numery telefonów są dostępne na naszej stronie internetowej. - Ale nie każdy ma dostęp do Internetu, lub potrafi obsłużyć komputer. - Przygotujemy wykaz głównych telefonów do ośrodka i do filii - dodaje Rudnik. - Za kilka dni będą one dostępne w informacji telefonicznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!