czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Teraz kolej na gimnazjalistów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2003, 22:46
Autor: (alf)

Dziś 34,5 tys. uczniów Lubelszczyzny zasiądzie do części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Od jego wyników, tak samo jak i ocen na świadectwie, zależeć będzie przyjęcie do wybranej szkoły.

Co prawda miejsc jest więcej niż kandydatów, ale w prestiżowych liceach będzie ostra konkurencja.
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała jednakowy test dla uczniów w szkołach całego kraju,
na którego rozwiązanie przeznaczono 2 godziny. Dyrektorzy mogą pozwolić pisać przez dodatkową godzinę uczniom, którzy przedstawią zaświadczenia z poradni specjalistycznych o dysleksji.
– Mamy już również kilkanaście zgłoszeń od uczniów, którzy właśnie złamali sobie prawe ręce – mówi Renata Janicka, przedstawicielka krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Lublinie. – Przystąpią jednak do egzaminu, korzystając z pomocy nauczycieli, którzy będą zakreślać wybrane przez nich odpowiedzi pytań zamkniętych.
Trudniejszym zadaniem będzie jednak napisanie pod dyktando ucznia odpowiedzi na pytanie otwarte. Ocenia się w nim przecież także ortografię i interpunkcję. – A nauczyciel nie robi przecież błędów – dodaje Janicka.
Po części humanistycznej jutro gimnazjaliści zasiądą do testu matematyczno-przyrodniczego. A co dalej? Do 30 maja muszą złożyć dokumenty (jeszcze bez świadectw ukończenia gimnazjum) w wybranych przez siebie szkołach. Wyniki majowego egzaminu zostaną opublikowane na początku czerwca w internetowym serwisie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz przesyłane do gimnazjów.
Ogłoszenie wyników rekrutacji i wywieszenie list przyjętych kandydatów odbędzie się 27 czerwca. Do 1 lipca uczniowie, których nazwiska zostały umieszczone na listach przyjętych, muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w danej szkole. Ogłoszenie ostatecznych wyników rekrutacji zaplanowano na 4 lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!