sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Tłumy maturzystów na dniach otwartych Uniwersytetu Przyrodniczego (zdjęcia)

Dodano: 11 marca 2016, 08:58
Autor: TOMA

Tłumy maturzystów odwiedziły wczoraj Uniwersytet Przyrodniczy. Uczelnia jako pierwsza z publicznych szkół wyższych z Lublina zorganizowała swój dzień otwarty.

- Chciałbym tu studiować, bo słyszałem dobre opinie od znajomych. Myślę o zootechnice, albo leśnictwie, ale nie wykluczam, że będę próbował dostać się na fizjoterapię na Uniwersytecie Przyrodniczym. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, dlatego postanowiłem tu przyjść – mówi Sebastian Pietroń ze Świdnika.

Podczas imprezy swoją ofertę prezentowały poszczególne koła naukowe oraz wydziały. Kandydaci na studentów mogli zdobyć m.in. informacje na temat nowego kierunku: chłodnictwo, klimatyzacja i technologie zintegrowane. – Jego absolwenci zdobędą podstawową wiedzę z zakresu każdej z tych dziedzin. Jesteśmy przekonani, że po ukończeniu studiów nie będą narzekać na problemy ze znalezieniem pracy. Już teraz współpracujemy z firmami z tej branży i mamy rozeznanie dotyczące zapotrzebowania na specjalistów – mówi prof. dr hab. Franciszek Kluza, kierownik Katedry Chłodnictwa i Energetyki Przemysłu Spożywczego UP.

Dziś swoje imprezy planują UMCS i Politechnika Lubelska. Na pierwszej z tych uczelni dzień otwarty potrwa w godz. 9-18 w ACK „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16. Z kolei Politechnika Lubelska zaprasza w godz. 10-14 do Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii.

Uniwersytet Medyczny maturzystów zaprosi 12 kwietnia. Także w kwietniu drzwi otworzy KUL, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany.

Czytaj więcej o: Lublin Uniwersytet Przyrodniczy
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 marca 2016 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Maturzyści lepiej idzcie na jakieś darmowe staże czy praktyki w zawodach w których chcecie się rozwijać bo się więcej nauczycie niż na studiach i co najważniejsze będziecie mieli juz doświadczenie. Pracodawce nie obchodzi papier tylko to co umiecie czyli najważniejsze jest doświadczenie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!