Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2012 r.
14:28
Edytuj ten wpis

To już koniec Żagla w Lublinie? Jutro pracownicy firmy będą protestować

Autor: Zdjęcie autora JSZ
0 26 A A
 (Solidarność)
(Solidarność)

Nie ma większych szans na uratowanie firmy Żagiel S.A. – Właściciel dąży do zamknięcia spółki – alarmują pracownicy. W czwartek wyjdą na ulice, by zaprotestować przeciwko likwidacji firmy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To będzie jej symboliczny pogrzeb – mówi jedna z pracownic Żagla. – Z dotychczasowych negocjacji wynika, że właściciel chce zamknąć firmę. Nie interesuje go, czy wychodzimy na plus, czy nasza działalność jest opłacalna. W tej sytuacji cała załoga musi się liczyć z utratą pracy. Dlatego organizujemy pikietę przed siedzibą Żagla.

Zatrudnienie może stracić ponad 500 osób. Właściciel spółki, firma Santander Consumer Finanse, ogłosiła już rozpoczęcie zwolnień grupowych. Przed dwa tygodniami stosowną informację przekazano działającym w Żaglu związkowcom. Rozpoczęły się negocjacje. Zdaniem związkowców firma nie dopełniła jednak wszystkich formalności związanych z ogłaszaniem cięć. Santander przyjął argumenty pracowników. Zatem formalnie negocjacje rozpoczną się od dzisiaj. Potrwają dwa tygodnie.

– Będziemy walczyć o odszkodowania – zapowiada nasza rozmówczyni. – Do tej pory Santander zaproponował dodatkowe świadczenia w wysokości połowy pensji. To żenujące, zwłaszcza dla osób, które po kilkanaście lat pracowały na kapitał firmy.

Związkowcy przytaczają przykłady banków, które przeprowadzały zwolnienia grupowe. Średnie odszkodowania dla pracowników sięgały tam od ok. 40 tys. zł do 115 tys. zł.

Z dotychczasowych deklaracji Santander wynika, że o tak wysokich świadczeniach nie może być mowy. Właściciel Żagla S.A. argumentuje, że zwolnienia są konieczne z uwagi na niezadowalające wyniki osiągane przez spółkę. Według pracowników, faktycznym powodem likwidacji jest kupno firmy przez rynkowego konkurenta. Oferty Santander i Żagla są bowiem bardzo do siebie bardzo podobne.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pracownik_zagiel / 17 października 2012 o 11:16
niestety jest to nieprawda i nieudolna propagadna sukcesu... komitet zalozycielski zwiazkow dogadal sie pod stolem z santanderem, przytulil dodatkowe pieniadze za spolegliwosc i nie robienie zadym a zalodze z lubllina rzucil nedzne ochlapy... nie mowiac juz o ludziach z innych biur: warszawa, poznan, wroclaw, katowice ktorzy pomimo rownie dlugiego stazu zostali potraktowani jak druga kategoria pracownikow, pomimo szczerych i zarliwych obietnic ze strony zwiazkow....

nie jest to co prawda nic nowego w polsce ale tradycyjnie wychodzi, ze solidarnosc tak ale tylko dla siebie i pociotow, wiec niech solidarni inaczej nie truja o wielkim sukcesie, tylko biegna po zakupy do salonu samochodowego... nalezy im sie za dobra i rzetelna robote, z ktorej zawsze slyneli....
niestety jest to nieprawda i nieudolna propagadna sukcesu... komitet zalozycielski zwiazkow dogadal sie pod stolem z santanderem, przytulil dodatkowe pieniadze za spolegliwosc i nie robienie zadym a zalodze z lubllina rzucil nedzne ochlapy... nie mowiac juz o ludziach z innych biur: warszawa, poznan, wroclaw, katowice ktorzy pomimo rownie dlugiego stazu zostali potraktowani jak druga kategoria pracownikow, pomimo szczerych i zarliwych obietnic ze strony zwiazkow....

nie jest to co prawda nic nowego w polsce ale tradycyjnie wycho... rozwiń
Avatar
biurowiec / 1 października 2012 o 10:37
[quote name='Joanna' timestamp='1348821910' post='678552']
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zmusza cię do pracy- Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ CIĘŻKO! od siedzenia w domu i nażekania nic się nie zmieni.
Dlaczego walczymy o odprawę? Bo to my ciężko pracowaliśmy nad budową potęgo naszej firmy! To my podnosiliśmy z każdym miesiącem efektywność sprzedaży! To my każdego dnia staramy się aby nam było lepiej ! To my codziennie troszczymy się o jak najlepszą obsługę klientów! Więc skoro siedzisz na tyłku i nic nie robisz ani dla naszej firmy ani dla siebie czy dla swjej rodziny to zamilcz- bzdurne nażekanie jest jakże słabe!! Jakże mało wysiłku to wymaga- skąś to znasz, prawda????!!!
[/quote]
Z doświadczenia powiem, że skoro jesteś/byłaś takim super pracownikiem to szybko znajdziesz pracę. Skoro dobrze sprzedajesz to tym bardziej.Sam mogę Cię zatrudnić o ile będziesz w stanie zarobić na siebie i dla firmy. Jeżeli chcesz szukać gdzie indziej też powinno się udać. Wystarczy tylko, jak to piszesz, wdrożyć w czyn słowa "Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ CIĘŻKO!"

Tylko jedna uwaga - przy pisaniu CV nie rób tylu błędów ortograficznych, bo możesz nie przejść pierwszego etapu rekrutacji.
[quote name='Joanna' timestamp='1348821910' post='678552']
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zm... rozwiń
Avatar
Joanna / 28 września 2012 o 10:45
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zmusza cię do pracy- Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ CIĘŻKO! od siedzenia w domu i nażekania nic się nie zmieni.
Dlaczego walczymy o odprawę? Bo to my ciężko pracowaliśmy nad budową potęgo naszej firmy! To my podnosiliśmy z każdym miesiącem efektywność sprzedaży! To my każdego dnia staramy się aby nam było lepiej ! To my codziennie troszczymy się o jak najlepszą obsługę klientów! Więc skoro siedzisz na tyłku i nic nie robisz ani dla naszej firmy ani dla siebie czy dla swjej rodziny to zamilcz- bzdurne nażekanie jest jakże słabe!! Jakże mało wysiłku to wymaga- skąś to znasz, prawda????!!!
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zmusza cię do pracy- Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ... rozwiń
Avatar
pytacz / 27 września 2012 o 15:31
No to spore wymagania mają ci zwalniani do 115 tys.zł.odprawy gdzie tak dają zwalnianym?
Avatar
awe / 27 września 2012 o 14:10
Szkoda wam zwykłej prywatnej zapyziałej firmy , która świadczyła usługi w zakresie kredytów i pożyczek gotówkowych ???

To tak jakby wam było szkoda AMBER GOLD lub rządowych krwiopijców.
W Polsce jest 2 - 3 mln bezrobotnych.
A wy płaczecie po kilkuset małorolnych lebiegach wydymanych.
Walić Santander, Żagla, Podkańskich i cały ten syf !!!
Avatar
Marcin z Lublina / 27 września 2012 o 08:52
BOJKOT SANTANDERA CZAS ROZPOCZĄĆ !!!!! WSZYSCY MOI ZNAJOMI TEŻ POWIEDZIELI ŻE BĘDĄ BOJKOTOWAĆ SANTANDERA !!!!
Avatar
biurowiec / 27 września 2012 o 08:52
[quote name='Jurek' timestamp='1348666864' post='677999']
To nie Santander zrobił was w bambuko tylko poprzedni właściciel , który sprzedał mu udziały. Od początku tej zamiany właścicieli Żagiel był do likwidacji chodziło tylko o klientów a nie wynajmowany budynek, trochę zamortyzowanego sprzętu i masę pracowników, z którymi nie wiadomo co zrobić.
Może z części pracowników zejdzie teraz buta i nabiorą trochę pokory do innych pracodawców!
[/quote]
Z tą butą pracowników miałem sam kilka razy do czynienia. Myślałem wtedy "ciekawe czy jak ich ktoś z tego pięknego budynku zwolni to dalej będą tacy aroganccy i pewni siebie".
Czas pokazał, że ta pewność siebie była sztuczna i gromadę mega specjalistów w garniturach stać teraz jedynie na wieszanie transparentów na prześcieradłach.
Zgadzam się, że największe gbury nabiorą trochę pokory do innych pracodawców choć pewnie na rozmowach kwalifikacyjnych, jeżeli się na takowe załapią, będą teraz bardzo mili.
[quote name='Jurek' timestamp='1348666864' post='677999']
To nie Santander zrobił was w bambuko tylko poprzedni właściciel , który sprzedał mu udziały. Od początku tej zamiany właścicieli Żagiel był do likwidacji chodziło tylko o klientów a nie wynajmowany budynek, trochę zamortyzowanego sprzętu i masę pracowników, z którymi nie wiadomo co zrobić.
Może z części pracowników zejdzie teraz buta i nabiorą trochę pokory do innych pracodawców!
[/quote]
Z tą butą pracowników miałem sam kilka razy... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2012 o 08:45
[quote name='Miranda' timestamp='1348727790' post='678147']
Kurcze, przecież prywatny właściciel ma prawo zlikwidować działalność jeśli chce.
[/quote]

Chyba, że jest to wrogie przejęcie. UOKiK się tym razem nie popisał.
Avatar
Miranda / 27 września 2012 o 08:36
Kurcze, przecież prywatny właściciel ma prawo zlikwidować działalność jeśli chce. Ludzie, postawcie się na jego miejscu, jest WŁAŚCICIELEM I MA PRAWO, to nie instytucja charytatywna, to nie czasy komuny. A nasze prawo przewiduje max. 3-miesięczne odprawy, dlaczego miałby chcieć dać więcej??? Czy wy komukolwiek daliście kiedyś więcej? Zapłaciliście większ epodatki, niż było trzeba? Trochę logiki.
Avatar
ZZ / 26 września 2012 o 21:34
BOJKOTUJEMY PRODUKTY BANKU SANTANDER- NIE DAJMY SIĘ HISZPANOM!!!!!

CZERWONI DO DOMU!!!!!!!!!
Avatar
pracownik_zagiel / 17 października 2012 o 11:16
niestety jest to nieprawda i nieudolna propagadna sukcesu... komitet zalozycielski zwiazkow dogadal sie pod stolem z santanderem, przytulil dodatkowe pieniadze za spolegliwosc i nie robienie zadym a zalodze z lubllina rzucil nedzne ochlapy... nie mowiac juz o ludziach z innych biur: warszawa, poznan, wroclaw, katowice ktorzy pomimo rownie dlugiego stazu zostali potraktowani jak druga kategoria pracownikow, pomimo szczerych i zarliwych obietnic ze strony zwiazkow....

nie jest to co prawda nic nowego w polsce ale tradycyjnie wychodzi, ze solidarnosc tak ale tylko dla siebie i pociotow, wiec niech solidarni inaczej nie truja o wielkim sukcesie, tylko biegna po zakupy do salonu samochodowego... nalezy im sie za dobra i rzetelna robote, z ktorej zawsze slyneli....
niestety jest to nieprawda i nieudolna propagadna sukcesu... komitet zalozycielski zwiazkow dogadal sie pod stolem z santanderem, przytulil dodatkowe pieniadze za spolegliwosc i nie robienie zadym a zalodze z lubllina rzucil nedzne ochlapy... nie mowiac juz o ludziach z innych biur: warszawa, poznan, wroclaw, katowice ktorzy pomimo rownie dlugiego stazu zostali potraktowani jak druga kategoria pracownikow, pomimo szczerych i zarliwych obietnic ze strony zwiazkow....

nie jest to co prawda nic nowego w polsce ale tradycyjnie wycho... rozwiń
Avatar
biurowiec / 1 października 2012 o 10:37
[quote name='Joanna' timestamp='1348821910' post='678552']
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zmusza cię do pracy- Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ CIĘŻKO! od siedzenia w domu i nażekania nic się nie zmieni.
Dlaczego walczymy o odprawę? Bo to my ciężko pracowaliśmy nad budową potęgo naszej firmy! To my podnosiliśmy z każdym miesiącem efektywność sprzedaży! To my każdego dnia staramy się aby nam było lepiej ! To my codziennie troszczymy się o jak najlepszą obsługę klientów! Więc skoro siedzisz na tyłku i nic nie robisz ani dla naszej firmy ani dla siebie czy dla swjej rodziny to zamilcz- bzdurne nażekanie jest jakże słabe!! Jakże mało wysiłku to wymaga- skąś to znasz, prawda????!!!
[/quote]
Z doświadczenia powiem, że skoro jesteś/byłaś takim super pracownikiem to szybko znajdziesz pracę. Skoro dobrze sprzedajesz to tym bardziej.Sam mogę Cię zatrudnić o ile będziesz w stanie zarobić na siebie i dla firmy. Jeżeli chcesz szukać gdzie indziej też powinno się udać. Wystarczy tylko, jak to piszesz, wdrożyć w czyn słowa "Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ CIĘŻKO!"

Tylko jedna uwaga - przy pisaniu CV nie rób tylu błędów ortograficznych, bo możesz nie przejść pierwszego etapu rekrutacji.
[quote name='Joanna' timestamp='1348821910' post='678552']
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zm... rozwiń
Avatar
Joanna / 28 września 2012 o 10:45
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zmusza cię do pracy- Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ CIĘŻKO! od siedzenia w domu i nażekania nic się nie zmieni.
Dlaczego walczymy o odprawę? Bo to my ciężko pracowaliśmy nad budową potęgo naszej firmy! To my podnosiliśmy z każdym miesiącem efektywność sprzedaży! To my każdego dnia staramy się aby nam było lepiej ! To my codziennie troszczymy się o jak najlepszą obsługę klientów! Więc skoro siedzisz na tyłku i nic nie robisz ani dla naszej firmy ani dla siebie czy dla swjej rodziny to zamilcz- bzdurne nażekanie jest jakże słabe!! Jakże mało wysiłku to wymaga- skąś to znasz, prawda????!!!
nie rozumiem skąd te obiekcje ża mamy spore wymagania, że jeżdzimy na wakacje itp.... Przecież nikt Wam nie bronił znaleźć zajefajnej pracy z cudownymi ludźmi gdzie będziecie zarabiać taką kasę, że będzie was stać na wakacje!!! Najlepiej najeżdżać na kogoś kto ma lepiej bo przecież mi ręce związali i nie pozwolili znależć lepszej pracy! Jeśli pracujesz za 1000zł - Twoja sprawa- Twój wybór nikt Ci nie każe, nikt nie stoji nad Tobą i nie zmusza cię do pracy- Weź się do roboty i zmień pracę- uwież mi da się tylko trzeba PRACOWAĆ... rozwiń
Avatar
pytacz / 27 września 2012 o 15:31
No to spore wymagania mają ci zwalniani do 115 tys.zł.odprawy gdzie tak dają zwalnianym?
Avatar
awe / 27 września 2012 o 14:10
Szkoda wam zwykłej prywatnej zapyziałej firmy , która świadczyła usługi w zakresie kredytów i pożyczek gotówkowych ???

To tak jakby wam było szkoda AMBER GOLD lub rządowych krwiopijców.
W Polsce jest 2 - 3 mln bezrobotnych.
A wy płaczecie po kilkuset małorolnych lebiegach wydymanych.
Walić Santander, Żagla, Podkańskich i cały ten syf !!!
Avatar
Marcin z Lublina / 27 września 2012 o 08:52
BOJKOT SANTANDERA CZAS ROZPOCZĄĆ !!!!! WSZYSCY MOI ZNAJOMI TEŻ POWIEDZIELI ŻE BĘDĄ BOJKOTOWAĆ SANTANDERA !!!!
Avatar
biurowiec / 27 września 2012 o 08:52
[quote name='Jurek' timestamp='1348666864' post='677999']
To nie Santander zrobił was w bambuko tylko poprzedni właściciel , który sprzedał mu udziały. Od początku tej zamiany właścicieli Żagiel był do likwidacji chodziło tylko o klientów a nie wynajmowany budynek, trochę zamortyzowanego sprzętu i masę pracowników, z którymi nie wiadomo co zrobić.
Może z części pracowników zejdzie teraz buta i nabiorą trochę pokory do innych pracodawców!
[/quote]
Z tą butą pracowników miałem sam kilka razy do czynienia. Myślałem wtedy "ciekawe czy jak ich ktoś z tego pięknego budynku zwolni to dalej będą tacy aroganccy i pewni siebie".
Czas pokazał, że ta pewność siebie była sztuczna i gromadę mega specjalistów w garniturach stać teraz jedynie na wieszanie transparentów na prześcieradłach.
Zgadzam się, że największe gbury nabiorą trochę pokory do innych pracodawców choć pewnie na rozmowach kwalifikacyjnych, jeżeli się na takowe załapią, będą teraz bardzo mili.
[quote name='Jurek' timestamp='1348666864' post='677999']
To nie Santander zrobił was w bambuko tylko poprzedni właściciel , który sprzedał mu udziały. Od początku tej zamiany właścicieli Żagiel był do likwidacji chodziło tylko o klientów a nie wynajmowany budynek, trochę zamortyzowanego sprzętu i masę pracowników, z którymi nie wiadomo co zrobić.
Może z części pracowników zejdzie teraz buta i nabiorą trochę pokory do innych pracodawców!
[/quote]
Z tą butą pracowników miałem sam kilka razy... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2012 o 08:45
[quote name='Miranda' timestamp='1348727790' post='678147']
Kurcze, przecież prywatny właściciel ma prawo zlikwidować działalność jeśli chce.
[/quote]

Chyba, że jest to wrogie przejęcie. UOKiK się tym razem nie popisał.
Avatar
Miranda / 27 września 2012 o 08:36
Kurcze, przecież prywatny właściciel ma prawo zlikwidować działalność jeśli chce. Ludzie, postawcie się na jego miejscu, jest WŁAŚCICIELEM I MA PRAWO, to nie instytucja charytatywna, to nie czasy komuny. A nasze prawo przewiduje max. 3-miesięczne odprawy, dlaczego miałby chcieć dać więcej??? Czy wy komukolwiek daliście kiedyś więcej? Zapłaciliście większ epodatki, niż było trzeba? Trochę logiki.
Avatar
ZZ / 26 września 2012 o 21:34
BOJKOTUJEMY PRODUKTY BANKU SANTANDER- NIE DAJMY SIĘ HISZPANOM!!!!!

CZERWONI DO DOMU!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!