Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2018 r.
8:10

To może być największa placówka oświatowa w Lublinie. Jest umowa, ruszy budowa

Autor: Zdjęcie autora drs
31 22 A A

Lada dzień powinny się rozpocząć prace na placu budowy nowej podstawówki z przedszkolem i domem kultury przy ul. Berylowej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miasto zawarło już umowę z wykonawcą robót, konsorcjum firm Erbud SA oraz Erbud Rzeszów. Kontrakt opiewa na 74,4 mln zł, a otwarcie nowej placówki ma nastąpić we wrześniu 2020 r.

– Budynek będzie prawdopodobnie największą placówką oświatową, jaka do tej pory powstała w Lublinie, jego powierzchnia sięgnie niemal 14 tys. mkw. – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

W szkole znajdzie się miejsce dla 600 uczniów, przedszkole będzie mogło przyjąć 150 dzieci, zaś na widowni w sali gimnastycznej zmieści się 337 osób. Kuchnia obsługująca uczniów i przedszkolaków będzie w stanie wydawać 1300 posiłków dziennie, w tym 900 obiadów.

Nowy obiekt będzie przypominać przenikające się wzajemnie kolorowe „pudełka”. Budynek będzie mieć pięć kondygnacji, jedna z nich będzie częściowo zagłębiona w ziemi ze względu na ukształtowanie terenu.

>>>

Zobacz także: Nowy wiadukt na ul. Nałęczowskiej w Lublinie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 10:17
+4
Akurat ta szkoła JEST BARDZO POTRZEBNA
Avatar
bzdury piszesz i tyle w temacie / 16 maja 2018 o 12:49
+3
lol napisał:
Wychodzi 5200 zl /m2 , taniej było by kupic od dewelopera obok cały blok.  Uwzględniając to że działka jest miejska cena za budowę jest skandalicznie wysoka. Poza tym działka na taką szkołę jest zdecydowanie za mała , gdzie boiska, korty na zewnątrz , gdzie basen ? Działka była ładna i duża ale została oddana czarnym gdzie na połowie powstanie kościół a na połowie ich wypasione apartamenty.  Wszystko to się kupy nie trzyma
  news.krakow.pl/reforma-edukacji-zablokuje-budowe-nowej-szkoly-na-pradniku-bialym  Tu masz Kraków i zespół szkolno-przedszkolny, bez domu kultury, dla 500 dzieci(w Lublinie będzie to 650 miejsc). Firma zażądała 29 mln za 5600 m2, co daje koszt ~5200/m2.
  news.krakow.pl/reforma-edukacji-zablokuje-budowe-nowej-szkoly-na-pradniku-bialym  Tu masz Kraków i zespół szkolno-przedszkolny, bez domu kultury, dla 500 dzieci(w Lublinie będzie to 650 miejsc). Firma zażądała 29 mln za 5600 m2, co daje koszt ~5200/m2. rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 09:34
+3
Na Tatarach szkoła będzie musiała zaopiekować się około 1000 dzieciaków. Szkoła jest przystosowana dla max 650. Czy miasto widzi ten problem?
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 09:33
+3
Robimy, robimy, mieszkańcy czekają na tę inwestycję!
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 10:45
+2
Ta szkoła to jest potrzebna w sumie na wczoraj, ci co mają jakieś "ale" niech się pukną w łeb
Avatar
AaronSzechter / 16 maja 2018 o 10:34
+2
tez napisał:
Ostatnio kościoły buduje się zawsze koło szkół , wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie .....   Piorą mózgi dzieciom od małego a poza tym czy lokowanie siedziby pedofili pod szkołą i przedszkolem to dobre rozwiązanie ??
  weź rozpęd i p..j łbem o ścianę, albo może skończ czytać wyborczą
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 12:23
+1
Szkoły w dzielnicach buduje się po to, żeby dzieciaków nie trzeba było wieźć przez całe miasto, do innej dzielnicy, marnować czas, pieniądze a do tego generować jeszcze większe korki. Niektórzy to jakby byli zupełnie oderwani od rzeczywistości.
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 11:38
+1
Brawo prezydent Żuk za decyzję o dołożeniu do szkoły. Węglinek jest wdzięczny!!!
Avatar
greg / 16 maja 2018 o 11:13
+1
Na Bursztynowej im. Jana Pawła, na Roztoczu im. Kard. Wyszyńskiego, ciekawe jakiego czarnego imię będzie miała ta szkoła? Znowu nawieszaja krzyży w kazdej sali, ciekawe czy bedzie jakieś normalne boisko dla dzieci, a na dzwonnicy pewno będzie pełno przekaźników operatorów telefonii komórkowej...
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 09:32
+1
dom kultury z resztą też, ale ty tego nie pojmiesz bo tobie poza pomniczkami smoleńskimi, popiersiami Kaczyńskiego i kościołami nic więcej nie potrzeba
Avatar
Gość / 2 dni temu o 09:12
Górki Czechowskie też chcą na siłę zabetonować w 100% blokami mieszkalnymi !!! Gdzie w obecnym planie jest głównie miejsce na usługi i obiekty sportowe !!! A jak wybudują mieszkania to i tu będzie problem z brakiem szkoły, przedszkola, boisk.. Problem ten już jest na Czubach!! blok na bloku !!!
Avatar
ojciec / 17 maja 2018 o 03:28
Misiek napisał:
Szkoła powinna być co najmniej na 800 uczniów, kiedy projektowano ją na 600, to podstawówka  była 6 letnia. Zrobić przedszkole osobno, szkołę osobno i po problemie.
 Gimnazja wrócą po zwycięstwie Zjednoczonej Opozycji. PO obiecała przywrócenie gimnazjów i słowa (w co mam nadzieję i  wierzę)  dotrzyma.
Avatar
Misiek / 16 maja 2018 o 21:13
Szkoła powinna być co najmniej na 800 uczniów, kiedy projektowano ją na 600, to podstawówka  była 6 letnia. Zrobić przedszkole osobno, szkołę osobno i po problemie.
Avatar
lol / 16 maja 2018 o 18:18
miro napisał:
A czemu z Rzeszowa? To już w Lublinie nie ma żadnych firm,które mogłyby się podjąć tego zadania???
 Bo akurat ta z Rzeszowa to znajomi królika. Te z Lublina pewnie są znajomymi prosiaczka i nikt z nimi nie chciał rozmawiać i brać miodku od nich. 
Avatar
miro / 16 maja 2018 o 16:20
A czemu z Rzeszowa? To już w Lublinie nie ma żadnych firm,które mogłyby się podjąć tego zadania???
Avatar
bzdury piszesz i tyle w temacie / 16 maja 2018 o 12:49
+3
lol napisał:
Wychodzi 5200 zl /m2 , taniej było by kupic od dewelopera obok cały blok.  Uwzględniając to że działka jest miejska cena za budowę jest skandalicznie wysoka. Poza tym działka na taką szkołę jest zdecydowanie za mała , gdzie boiska, korty na zewnątrz , gdzie basen ? Działka była ładna i duża ale została oddana czarnym gdzie na połowie powstanie kościół a na połowie ich wypasione apartamenty.  Wszystko to się kupy nie trzyma
  news.krakow.pl/reforma-edukacji-zablokuje-budowe-nowej-szkoly-na-pradniku-bialym  Tu masz Kraków i zespół szkolno-przedszkolny, bez domu kultury, dla 500 dzieci(w Lublinie będzie to 650 miejsc). Firma zażądała 29 mln za 5600 m2, co daje koszt ~5200/m2.
  news.krakow.pl/reforma-edukacji-zablokuje-budowe-nowej-szkoly-na-pradniku-bialym  Tu masz Kraków i zespół szkolno-przedszkolny, bez domu kultury, dla 500 dzieci(w Lublinie będzie to 650 miejsc). Firma zażądała 29 mln za 5600 m2, co daje koszt ~5200/m2. rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 12:23
+1
Szkoły w dzielnicach buduje się po to, żeby dzieciaków nie trzeba było wieźć przez całe miasto, do innej dzielnicy, marnować czas, pieniądze a do tego generować jeszcze większe korki. Niektórzy to jakby byli zupełnie oderwani od rzeczywistości.
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 11:38
+1
Brawo prezydent Żuk za decyzję o dołożeniu do szkoły. Węglinek jest wdzięczny!!!
Avatar
greg / 16 maja 2018 o 11:13
+1
Na Bursztynowej im. Jana Pawła, na Roztoczu im. Kard. Wyszyńskiego, ciekawe jakiego czarnego imię będzie miała ta szkoła? Znowu nawieszaja krzyży w kazdej sali, ciekawe czy bedzie jakieś normalne boisko dla dzieci, a na dzwonnicy pewno będzie pełno przekaźników operatorów telefonii komórkowej...
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 10:45
+2
Ta szkoła to jest potrzebna w sumie na wczoraj, ci co mają jakieś "ale" niech się pukną w łeb
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!