Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 czerwca 2016 r.
13:38

To trudne i długie studia, ale chętnych nie brakuje. 24 osoby na jedno miejsce w Lublinie

0 7 A A

Stomatologia i medycyna to niezmiennie najbardziej oblegane kierunki studiów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Choć uczelnia wciąż nie narzeka na brak kandydatów, to chętnych do studiowania w jej murach jest mniej niż przed rokiem.

Uniwersytet Medyczny rejestrację kandydatów na studia w roku akademickim 2016/2017 zakończył jako pierwsza z lubelskich uczelni. Termin minął w piątek o północy, ale na ogłoszenie pierwszych list przyjętych absolwenci szkół ponadgimnazjalnych będą musieli poczekać do 13 lipca. Wcześniej będą mieli nieco ponad tydzień na wprowadzenie na swoje konta w internetowym systemie rekrutacyjnym wyników egzaminów maturalnych, które poznają 5 lipca.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 21:29
Przepraszam bardzo, ale ludzie co sie tutaj wypowiadają chyba nie wiedza o realiach studiowania medycyny. Tak jest to drogi kierunek, państwo za to płaci, ale sa prywatne uczelnie, jedna we Wrocławiu, kolega studiuje, szczęście ze bogaty bo cholernie drogo, normalnych ludzi nie stać na to. Po drugie dlaczego po studiach mlodzi lekarze wyjeżdżają. Instynkt przetrwania, za stawkę jaka dają rezydentom cieżko wyżyć, ale jest i tak dobrze jeśli zostaniesz tym rezydentem bo miejsc na specjalizacje co roku jest połowa mniej niż studentów kończących kierunek, a kolejki co roku sie wydłużają. I co ma zrobić taki człowiek? Cóż... Niektórzy jeśli maja zaplecze w postaci bogatych rodziców mogą 5 lat pracować na wolontariacie jeśli chcą sobie zaklepać wymarzona specjalizacje, tak proponuje szpital ale co z ludźmi zdolnymi ale biednymi? Mówicie ze maja zostać w kraju i głodować albo żerować na rodzicach? Bo nie moze wyjechać za praca bo ,,studia musi odrobić" dla państwa? To niech to państwo da możliwość odrobienia tych studiów a nie zamiast miejsc na rezydenture tworzy tylko nowe uczelnie medyczne tym samym wydłużając kolejki i kopiąc sobie grób....
Przepraszam bardzo, ale ludzie co sie tutaj wypowiadają chyba nie wiedza o realiach studiowania medycyny. Tak jest to drogi kierunek, państwo za to płaci, ale sa prywatne uczelnie, jedna we Wrocławiu, kolega studiuje, szczęście ze bogaty bo cholernie drogo, normalnych ludzi nie stać na to. Po drugie dlaczego po studiach mlodzi lekarze wyjeżdżają. Instynkt przetrwania, za stawkę jaka dają rezydentom cieżko wyżyć, ale jest i tak dobrze jeśli zostaniesz tym rezydentem bo miejsc na specjalizacje co roku jest połowa mniej niż studentów kończących... rozwiń
Avatar
Witek / 22 czerwca 2016 o 16:31
Do typa z 11:15. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy studiowaniem prawa, politologii, socjologii czy pedagogiki a medycyny czy kierunków technicznych to winszuję inteligencji. Medycyna czy kierunki techniczne to bardzo drogie kierunki, gdzie jest dużo laboratoriów czy zajęć praktycznych. Czemu prywatne uczelnie nie kształcą w tych kierunkach, a jeśli kształcą to bardzo rzadko? Bo są to cholernie drogie studia, na które stać by było mało którego rodzica czy studenta. Zresztą medycyny prywatnej chyba w całej Polsce nie ma. Pracować za granicą ok. mogą, ale niech spłacą koszt studiów, odpracują je u nas w kraju, albo najlepiej studiują po prostu za granicą. Po drugie chciałbym cię uprzedzić, że kserowanie książek jest przestępstwem jeśli o tym nie wiedziałeś...
Do typa z 11:15. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy studiowaniem prawa, politologii, socjologii czy pedagogiki a medycyny czy kierunków technicznych to winszuję inteligencji. Medycyna czy kierunki techniczne to bardzo drogie kierunki, gdzie jest dużo laboratoriów czy zajęć praktycznych. Czemu prywatne uczelnie nie kształcą w tych kierunkach, a jeśli kształcą to bardzo rzadko? Bo są to cholernie drogie studia, na które stać by było mało którego rodzica czy studenta. Zresztą medycyny prywatnej chyba w całej Polsce nie ma. Pracować za granic... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 11:15
Cytat: "Absolwenci medycyny powinni mieć zakaz opuszczania kraju, aż do odpracowania kosztu studiów!!!" Chyba śnisz jakich kosztów studiów kolego ? Koszty studiów to ponieśli rodzice tego studenta ewentualnie on sam jeśli gdzieś dorabiał w czasie nauki i płacił za stancję itd. To że studiowanie jest bezpłatne wynika z tego że jest na to kasa min z podatków które zostały odprowadzone min od tego że ten student zrobił zakupy w markecie, że kupił mpk miesięczny że wynajął stancje czy skserował podręczniki więc skończ z durnymi nakazami odnośnie zakazu opuszczania kraju.
Cytat: "Absolwenci medycyny powinni mieć zakaz opuszczania kraju, aż do odpracowania kosztu studiów!!!" Chyba śnisz jakich kosztów studiów kolego ? Koszty studiów to ponieśli rodzice tego studenta ewentualnie on sam jeśli gdzieś dorabiał w czasie nauki i płacił za stancję itd. To że studiowanie jest bezpłatne wynika z tego że jest na to kasa min z podatków które zostały odprowadzone min od tego że ten student zrobił zakupy w markecie, że kupił mpk miesięczny że wynajął stancje czy skserował podręczniki więc skończ z durnymi nakazam... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 10:07
Absolwenci medycyny powinni mieć zakaz opuszczania kraju, aż do odpracowania kosztu studiów!!!
Avatar
ddd / 21 czerwca 2016 o 16:14
a lekarzy brakuje :)
Avatar
Polak w 93 procentach / 21 czerwca 2016 o 14:36
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Połowa studentów to czarni i ukraińcy którzy i tak wyjadą
a reszta to słowianie czyli sklaven, co znaczy niewolnicy. Niektórzy Sklaven są skundleni, bo wśród przodków tatusiem był turek, niemiec, mongoł, człowiek radziecki, i inni. Zależy która armia akurat dorwała się do spódnicy polskiej niewolnicy czyli Sklave, Słowianki.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 13:47
-1
Połowa studentów to czarni i ukraińcy którzy i tak wyjadą
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 21:29
Przepraszam bardzo, ale ludzie co sie tutaj wypowiadają chyba nie wiedza o realiach studiowania medycyny. Tak jest to drogi kierunek, państwo za to płaci, ale sa prywatne uczelnie, jedna we Wrocławiu, kolega studiuje, szczęście ze bogaty bo cholernie drogo, normalnych ludzi nie stać na to. Po drugie dlaczego po studiach mlodzi lekarze wyjeżdżają. Instynkt przetrwania, za stawkę jaka dają rezydentom cieżko wyżyć, ale jest i tak dobrze jeśli zostaniesz tym rezydentem bo miejsc na specjalizacje co roku jest połowa mniej niż studentów kończących kierunek, a kolejki co roku sie wydłużają. I co ma zrobić taki człowiek? Cóż... Niektórzy jeśli maja zaplecze w postaci bogatych rodziców mogą 5 lat pracować na wolontariacie jeśli chcą sobie zaklepać wymarzona specjalizacje, tak proponuje szpital ale co z ludźmi zdolnymi ale biednymi? Mówicie ze maja zostać w kraju i głodować albo żerować na rodzicach? Bo nie moze wyjechać za praca bo ,,studia musi odrobić" dla państwa? To niech to państwo da możliwość odrobienia tych studiów a nie zamiast miejsc na rezydenture tworzy tylko nowe uczelnie medyczne tym samym wydłużając kolejki i kopiąc sobie grób....
Przepraszam bardzo, ale ludzie co sie tutaj wypowiadają chyba nie wiedza o realiach studiowania medycyny. Tak jest to drogi kierunek, państwo za to płaci, ale sa prywatne uczelnie, jedna we Wrocławiu, kolega studiuje, szczęście ze bogaty bo cholernie drogo, normalnych ludzi nie stać na to. Po drugie dlaczego po studiach mlodzi lekarze wyjeżdżają. Instynkt przetrwania, za stawkę jaka dają rezydentom cieżko wyżyć, ale jest i tak dobrze jeśli zostaniesz tym rezydentem bo miejsc na specjalizacje co roku jest połowa mniej niż studentów kończących... rozwiń
Avatar
Witek / 22 czerwca 2016 o 16:31
Do typa z 11:15. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy studiowaniem prawa, politologii, socjologii czy pedagogiki a medycyny czy kierunków technicznych to winszuję inteligencji. Medycyna czy kierunki techniczne to bardzo drogie kierunki, gdzie jest dużo laboratoriów czy zajęć praktycznych. Czemu prywatne uczelnie nie kształcą w tych kierunkach, a jeśli kształcą to bardzo rzadko? Bo są to cholernie drogie studia, na które stać by było mało którego rodzica czy studenta. Zresztą medycyny prywatnej chyba w całej Polsce nie ma. Pracować za granicą ok. mogą, ale niech spłacą koszt studiów, odpracują je u nas w kraju, albo najlepiej studiują po prostu za granicą. Po drugie chciałbym cię uprzedzić, że kserowanie książek jest przestępstwem jeśli o tym nie wiedziałeś...
Do typa z 11:15. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy studiowaniem prawa, politologii, socjologii czy pedagogiki a medycyny czy kierunków technicznych to winszuję inteligencji. Medycyna czy kierunki techniczne to bardzo drogie kierunki, gdzie jest dużo laboratoriów czy zajęć praktycznych. Czemu prywatne uczelnie nie kształcą w tych kierunkach, a jeśli kształcą to bardzo rzadko? Bo są to cholernie drogie studia, na które stać by było mało którego rodzica czy studenta. Zresztą medycyny prywatnej chyba w całej Polsce nie ma. Pracować za granic... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 11:15
Cytat: "Absolwenci medycyny powinni mieć zakaz opuszczania kraju, aż do odpracowania kosztu studiów!!!" Chyba śnisz jakich kosztów studiów kolego ? Koszty studiów to ponieśli rodzice tego studenta ewentualnie on sam jeśli gdzieś dorabiał w czasie nauki i płacił za stancję itd. To że studiowanie jest bezpłatne wynika z tego że jest na to kasa min z podatków które zostały odprowadzone min od tego że ten student zrobił zakupy w markecie, że kupił mpk miesięczny że wynajął stancje czy skserował podręczniki więc skończ z durnymi nakazami odnośnie zakazu opuszczania kraju.
Cytat: "Absolwenci medycyny powinni mieć zakaz opuszczania kraju, aż do odpracowania kosztu studiów!!!" Chyba śnisz jakich kosztów studiów kolego ? Koszty studiów to ponieśli rodzice tego studenta ewentualnie on sam jeśli gdzieś dorabiał w czasie nauki i płacił za stancję itd. To że studiowanie jest bezpłatne wynika z tego że jest na to kasa min z podatków które zostały odprowadzone min od tego że ten student zrobił zakupy w markecie, że kupił mpk miesięczny że wynajął stancje czy skserował podręczniki więc skończ z durnymi nakazam... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 10:07
Absolwenci medycyny powinni mieć zakaz opuszczania kraju, aż do odpracowania kosztu studiów!!!
Avatar
ddd / 21 czerwca 2016 o 16:14
a lekarzy brakuje :)
Avatar
Polak w 93 procentach / 21 czerwca 2016 o 14:36
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Połowa studentów to czarni i ukraińcy którzy i tak wyjadą
a reszta to słowianie czyli sklaven, co znaczy niewolnicy. Niektórzy Sklaven są skundleni, bo wśród przodków tatusiem był turek, niemiec, mongoł, człowiek radziecki, i inni. Zależy która armia akurat dorwała się do spódnicy polskiej niewolnicy czyli Sklave, Słowianki.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 13:47
-1
Połowa studentów to czarni i ukraińcy którzy i tak wyjadą
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 6

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 4

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria