piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

To wasza przyszłość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2003, 20:27

Unia Europejska nie jest okienkiem, gdzie się realizuje wypłaty. Ale dzięki temu, że Polska znajdzie się w jej strukturach, pojawią się przed wami dużo większe możliwości. Tak znalezienia pracy jak i dalszego kształcenia - przekonywał wczoraj Lech Nikolski, minister ds. referendum europejskiego, uczniów I LO im. Staszica w Lublinie.
W spotkaniu, które poświęcone było sprawom związanym z UE, wzięła udział młodzież z klasy III f (o profilu europejskim). - Podejmujemy działania, które realizują ideę zjednoczonej Europy - oświadczyła uczennica Dominika Kryjak. - Jednym z nich jest np. Fundacja Młodzieżowego Centrum Wschód-Zachód, w ramach której współpracujemy ze szkołami m.in. z Niemiec i Francji. W ubiegłym roku nasze cztery wnioski z programu "Sokrates” zostały pozytywnie zaopiniowane. Wreszcie uczymy się języków obcych, a potem odnosimy sukcesy w olimpiadach językowych.
Następnie przyszedł czas na pytania z sali. - A co się stanie, jeśli w referendum europejskim frekwencja wyniesie mniej niż 50 procent? - była ciekawa Monika Partyka. - Wówczas decyzja należeć będzie do parlamentu. Lepiej jednak nie zostawiać tej kwestii Sejmowi i Senatowi. Przecież to jest decyzja, która będzie miała wpływ na dalsze losy Polski. Od niej zależy wasza przyszłość - argumentował minister Nikolski.
Magda Laskowska chciała się dowiedzieć, jakie możliwości studiowania i podjęcia pracy pojawią się dla młodych ludzi, gdy Polska znajdzie się w UE. - To nie jest okienko do wydawania wypłaty. Ale dzięki UE pojawią się dla was nowe możliwości znalezienie pracy. Cztery kraje, w tym Wielka Brytania, otworzą swoje rynki dla Polaków zaraz po naszym wstąpieniu do unii - mówił minister Nikolski.
Łukasz Kafarski rzucił propozycję obniżenia progu wyborczego, tak by 15-16-latkowie mogli wziąć udział w referendum europejskim. - Ta propozycja jest ciekawa, tyle że nie do przeprowadzenia w praktyce. Dlaczego? Bo trzeba by zmienić konstytucję. Ale niewykluczone, że w przyszłości młodzi ludzie poniżej osiemnastki otrzymają prawa wyborcze - dodał Nikolski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!