Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 grudnia 2013 r.
12:24
Edytuj ten wpis

Tony żywności za dar serca. Aukcja w ramach PDPZ (zdjęcia)

0 5 A A
Sobotnia aukcja w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Sobotnia aukcja w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

2200 kg cukru, 1700 sztuk czekolad, 1200 opakowań kakao, 100 butelek oleju i 550 tubek pasty do zębów – to między innymi udało się zebrać podczas sobotniej aukcji charytatywnej w Lublinie. Licytacja odbyła się w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Najdroższy” okazał się obraz Edwarda Dwurnika pt. "Most na Wiśle i Pałac Kultury”, który podarował na licytację Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa. Obraz poszedł za 1200 kg cukru.

– Za słynnego aniołka (obraz jaśkowego słuchacza Andrzejka Szymańskiego-red.) uzyskaliśmy tonę cukru – mówi Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, dziennikarka Polskiego Radia Lublin. – Aniołek z powrotem wrócił do urzędu wojewódzkiego.

Obrazy były licytowane w ramach akcji PDPZ już po raz trzeci.

Wśród innych rzeczy, które zebrano podczas imprezy "Dar serca za dar serca” były m.in. batony, galaretki, herbata, mąka, płatki śniadaniowe, puszki mięsne i szampony.

Zbiórka darów, które przed Bożym Narodzeniem trafią do osób potrzebujących cały czas trwa. W Lublinie podopieczni akcji PDPZ mogą już odbierać dary odzieżowe, zaś paczki żywnościowe będą wydawane 20 i 23 grudnia.

Do osób w regionie paczki zostaną wysłane pocztą.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kaja / 17 grudnia 2013 o 21:14

A kto kupił ten obraz bo chciałabym odkupić? Kaja

Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 21:48

Mam pytanie. Co pani Wojewoda zrobiła dla Lubelszczyzny przez te 2 lata? A ponoć skuteczność była przyczyną czystki w UW.

Avatar
Josef / 16 grudnia 2013 o 09:02

Sięgfa sie do kieszeni ludzi biednych i wrażliwych na krzywdę jaka od władzy spotyka,ale najmniej wrażliwi są  tacy jak wojewoda lubelska zarabiająca rocznie ok 400000 tys rocznie.Niech ujawni i udowodni ile ofiarowała z tego biednym,których w województwie jest rojno!!!

Avatar
aneta / 15 grudnia 2013 o 19:07

Jakie brawo dla Wojewody!

Ja też tak potrafię obdarowywać potrzebujących. Pani wojewoda zarządziła zbiórkę wśród pracowników LUW, następnie obdarowała tą kasą potrzebujące dzieci. Ja nic nie dałam. Dawali ci, którzy dostają dodatki zadaniowe i nagrody. Nie dostąpiłam zaszczytu być obdarowaną przez przełożonych. Nie ta opcja polityczna. 

Avatar
j.obserwator / 15 grudnia 2013 o 17:33

Brawo Pani Wojewoda !!!!

Szkoda tylko że  Zarząd Województwa czyli żaden z 5 Panów nie znalazł czasu ... Na przecinanie wstęg to parami trójkami się stawiają !!!!

Avatar
Kaja / 17 grudnia 2013 o 21:14

A kto kupił ten obraz bo chciałabym odkupić? Kaja

Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 21:48

Mam pytanie. Co pani Wojewoda zrobiła dla Lubelszczyzny przez te 2 lata? A ponoć skuteczność była przyczyną czystki w UW.

Avatar
Josef / 16 grudnia 2013 o 09:02

Sięgfa sie do kieszeni ludzi biednych i wrażliwych na krzywdę jaka od władzy spotyka,ale najmniej wrażliwi są  tacy jak wojewoda lubelska zarabiająca rocznie ok 400000 tys rocznie.Niech ujawni i udowodni ile ofiarowała z tego biednym,których w województwie jest rojno!!!

Avatar
aneta / 15 grudnia 2013 o 19:07

Jakie brawo dla Wojewody!

Ja też tak potrafię obdarowywać potrzebujących. Pani wojewoda zarządziła zbiórkę wśród pracowników LUW, następnie obdarowała tą kasą potrzebujące dzieci. Ja nic nie dałam. Dawali ci, którzy dostają dodatki zadaniowe i nagrody. Nie dostąpiłam zaszczytu być obdarowaną przez przełożonych. Nie ta opcja polityczna. 

Avatar
j.obserwator / 15 grudnia 2013 o 17:33

Brawo Pani Wojewoda !!!!

Szkoda tylko że  Zarząd Województwa czyli żaden z 5 Panów nie znalazł czasu ... Na przecinanie wstęg to parami trójkami się stawiają !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!