środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Trafiły do szkoły przez meldunek

Dodano: 18 września 2001, 21:13
Autor: D.J.

Rodzice blisko 20 ucz-niów z Chlewisk (gm. Lubartów) zameldowali się ze swoimi dziećmi w Lubartowie i dzięki temu ich pociechy mogą uczęszczać do SP nr 1 w tym mieście.

Tak niespodziewanie zakończył się konflikt z władzami, które chciały, żeby dzieci chodziły do SP nr 3.
W Chlewiskach dzieci z młodszych klas uczęszczały do miejscowej trzyklasowej szkoły, która została zlikwidowana w czerwcu. Gmina Lubartów zawarła z miastem porozumienie, dzięki któremu dzieci mogły uczyć się w szkole miejskiej. Władze Lubartowa skierowały je do SP nr 3. Rodzice chcieli jednak, żeby ich dzieci uczęszczały do SP nr 1. Od początku września przychodzili z maluchami pod tę szkołę i nie posyłali dzieci do trójki.
Choć żadna ze stron nie zmieniła stanowiska, konflikt między rodzicami a władzami samorządowymi właśnie się zakończył. Rodzice wraz z dziećmi zameldowali się czasowo w obwodzie jedynki i posyłają tam swoje dzieci. Tadeusz Trąbka, wiceburmistrz Lubartowa, zapewnia, że uczniowie będą tam uczęszczać nawet wówczas, gdy skończy się okres zameldowania w mieście i dzieci z powrotem będą mieszkańcami Chlewisk.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24