wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Będzie regularnie strzyżona i podlewana. Linie na murawie mają być poprawiane na bieżąco. Taką opiekę będzie mieć już wiosną pięć miejskich boisk.

Które? Urzędnicy trzymają to w tajemnicy

Ratusz zamawia sprzęt do pielęgnacji boisk. To pięć samojezdnych kosiarek i dwie kosiarki ręczne, cztery wózki do wyznaczania linii boiskowych ekologiczną farbą, dwa wózki do wyznaczania takich linii wapnem lub kredą, cztery specjalne urządzenia do podlewania murawy i trzy urządzenia do zbierania wody z płyty boiska. Urząd Miasta ogłosił już przetarg na zakup takiego sprzętu.
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i przetarg zakończy się sukcesem, to sprzęt dostaniemy jeszcze w tym roku - mówi Henryk Pidek, p.o. dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki w lubelskim Urzędzie Miasta. Dostawa spodziewana jest 20 grudnia. W miejskiej kasie na ten cel znalazło się 100 tys. złotych.
- Sprzęt trafi na te boiska, które należą do miasta, lub przez miasto zostały zbudowane, a nie są zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - wyjaśnia Pidek. - Urządzenia będą przekazane administratorom pięciu boisk, którzy będą musieli dbać o murawę. Powinna być koszona nie rzadziej niż raz na tydzień lub dwa tygodnie - dodaje. - To nie jest żaden prezent dla tych stowarzyszeń i klubów, bo boiska są dostępne nie tylko dla zawodników, ale i okolicznej młodzieży - zastrzega Mirosław Kalinowski z Urzędu Miasta.
Miejskich boisk jest teraz siedem. Które nie dostaną sprzętu? Tego Pidek nie ujawnia - Bo jeszcze ktoś poczuje się urażony - ucina rozmowę.Miejskie boiska i użytkownicy

* Kalinowszczyzna: MKS Kalina * ul. Krochmalna: Klub Piłkarski Wieniawa * Sławinkowska: Uczniowski Osiedlowy Klub Sportowy Sławin * ul. Przyjaźni: administracja osiedla i rada dzielnicy * Zemborzyce: Klub Sportowy Graf-Marina Zembrzyce * ul. Zemborzycka: KKS Sygnał * ul. Balladyny: Budowlany Klub Sportowy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!