Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 sierpnia 2009 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Trolejbusy lubelskiego MPK w Zielonej Górze?

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 3 A A

20 trolejbusów wyprodukowanych w MPK może zostać sprzedanych Zielonej Górze.
Mimo, że w mieście tym trolejbusy wcale nie jeżdżą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taka informacja znalazła się w oficjalnej odpowiedzi zastępcy prezydenta Lublina na pytanie jednego z radnych. Chciał on poznać ekonomiczne szczegóły planowanej montowni.

Ratusz oszacował, jak duże może być zapotrzebowanie na lubelskie trolejbusy. Okazuje się, że Lublinowi potrzeba ok. 120 wozów, Gdyni 20, Tychom 10, a 20 Zielonej Górze. Problem w tym, że po Zielonej Górze trolejbusy wcale nie jeżdżą, nie ma tam żadnej trakcji, z której mogłyby korzystać.

– Były takie pomysły, ale obecnie nie ma konkretnych planów ani pieniędzy – mówi Marek Starosta z biura prasowego zielonogórskiego magistratu. – Owszem, przydałaby się dodatkowa forma komunikacji, czyli trolejbusy, ale koszty nas odstraszają i ten pomysł na razie nie jest poważnie rozważany.

Skąd zatem pomysł sprzedaży lubelskich trolejbusów do Zielonej Góry? – Z naszych informacji wynika, że jednak planują. W przygotowaniu jest tam program wsparcia unijnego, w którym jest mowa o 20 trolejbusach przegubowych i 10 krótkich. Rozmawiałem z nimi w lutym – zapewnia Czesław Rydecki, prezes MPK. – Mam nadzieję, że się nie rozmyślili.

Montaż trolejbusu na bazie nadwozia białoruskiego autobusu MAZ już się zaczął. Gotowy wóz ma kosztować ok. 700 tys. zł.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
100 g. / 17 sierpnia 2009 o 13:01
urzędnik z natury gada byle co bo jest pewien że i tak go nikt nie słucha a jak słucha to i tak wszyscy wszystko olewają
Avatar
a / 17 sierpnia 2009 o 12:29
Czytanie ze zrozumieniem nie boli.
Avatar
JPII / 17 sierpnia 2009 o 09:31
Najlepszy w tym wszystkim jest tekst " koszty nas odstraszają".. I to jest sedno tego popier***onego ustroju III a może już IV RP.. Nic sie nie da zrobić, zbudować bo wszystko odstrasza naszych wielkich menago z UMów w całej Polsce. Wybudować większy kawałek dobrej jakościowo drogi - nie da sie, bo koszty nas odstraszają (nie ma pieniedzy), trakcje trolejbusową - też sie nie da ! Boimy się.. Czego? Wilka złego.. czyli kosztów! I tak już ta śpiewka ciągnie się równe 20 lat od 89 roku.. Zaraz ktoś sie odezwie że gloryfikuje PRL... Co by o tym ustroju nie mówić to na przykładzie naszego miasta po 89 roku widać jaki to dobrobyt wolnościowy posiadamy.. Główne ulice a w zasadzie wiekszość ulic w Lbn pamieta czasy PRL, trakcja trolejbusowa także.. szkoda gadać, bo zdecydowana większość infrastruktury pochodzi z tamtych czasów... Dość mam tego kraju, tej miernoty wszechobecnej i legendarnego hasła "nie da się" lub "nie ma na to pieniędzy"
Najlepszy w tym wszystkim jest tekst " koszty nas odstraszają".. I to jest sedno tego popier***onego ustroju III a może już IV RP.. Nic sie nie da zrobić, zbudować bo wszystko odstrasza naszych wielkich menago z UMów w całej Polsce. Wybudować większy kawałek dobrej jakościowo drogi - nie da sie, bo koszty nas odstraszają (nie ma pieniedzy), trakcje trolejbusową - też sie nie da ! Boimy się.. Czego? Wilka złego.. czyli kosztów! I tak już ta śpiewka ciągnie się równe 20 lat od 89 roku.. Zaraz ktoś sie odezwie że gloryfikuje P... rozwiń
Avatar
100 g. / 17 sierpnia 2009 o 13:01
urzędnik z natury gada byle co bo jest pewien że i tak go nikt nie słucha a jak słucha to i tak wszyscy wszystko olewają
Avatar
a / 17 sierpnia 2009 o 12:29
Czytanie ze zrozumieniem nie boli.
Avatar
JPII / 17 sierpnia 2009 o 09:31
Najlepszy w tym wszystkim jest tekst " koszty nas odstraszają".. I to jest sedno tego popier***onego ustroju III a może już IV RP.. Nic sie nie da zrobić, zbudować bo wszystko odstrasza naszych wielkich menago z UMów w całej Polsce. Wybudować większy kawałek dobrej jakościowo drogi - nie da sie, bo koszty nas odstraszają (nie ma pieniedzy), trakcje trolejbusową - też sie nie da ! Boimy się.. Czego? Wilka złego.. czyli kosztów! I tak już ta śpiewka ciągnie się równe 20 lat od 89 roku.. Zaraz ktoś sie odezwie że gloryfikuje PRL... Co by o tym ustroju nie mówić to na przykładzie naszego miasta po 89 roku widać jaki to dobrobyt wolnościowy posiadamy.. Główne ulice a w zasadzie wiekszość ulic w Lbn pamieta czasy PRL, trakcja trolejbusowa także.. szkoda gadać, bo zdecydowana większość infrastruktury pochodzi z tamtych czasów... Dość mam tego kraju, tej miernoty wszechobecnej i legendarnego hasła "nie da się" lub "nie ma na to pieniędzy"
Najlepszy w tym wszystkim jest tekst " koszty nas odstraszają".. I to jest sedno tego popier***onego ustroju III a może już IV RP.. Nic sie nie da zrobić, zbudować bo wszystko odstrasza naszych wielkich menago z UMów w całej Polsce. Wybudować większy kawałek dobrej jakościowo drogi - nie da sie, bo koszty nas odstraszają (nie ma pieniedzy), trakcje trolejbusową - też sie nie da ! Boimy się.. Czego? Wilka złego.. czyli kosztów! I tak już ta śpiewka ciągnie się równe 20 lat od 89 roku.. Zaraz ktoś sie odezwie że gloryfikuje P... rozwiń

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 27 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!