Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2013 r.
18:07
Edytuj ten wpis

Trolejbusy z Łucka? Ukraińcy chcą współpracować z lubelskim MPK

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 19 A A
Ivan Hrycak, konsul generalny Ukrainy w Lublinie ( Hanna Bytniewska)
Ivan Hrycak, konsul generalny Ukrainy w Lublinie ( Hanna Bytniewska)

W Lublinie mogłyby powstawać trolejbusy z Łucka – uważa Ivan Hrycak, konsul generalny Ukrainy w Lublinie. Na otwierającej rok konferencji prasowej poinformował też, że przejście graniczne w Dołhobyczowie ma być czynne w drugiej połowie roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ukraińcy chcą współpracować z lubelskim MPK. – Montaż trolejbusów firmy "Bogdan” z Łucka mógłby się odbywać w halach fabrycznych po Daewoo w Lublinie. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk jest zainteresowany tym pomysłem i widzi szanse na jego sukces – powiedział Ivan Hrycak.

– Na razie nie mamy oficjalnego zapytania w tej sprawie – mówi Weronika Opasiak, rzecznik lubelskiego MPK. – Ale mamy doświadczenie w montażu trolejbusów. Już montowaliśmy trolejbus MAZ czy polskie Trolino.

Konsul poinformował także, że w tym roku zostanie otwarte przejście w Dołhobyczowie. – Myślę, że stanie się to w drugiej połowie roku – dodał konsul. Przejście w Dołhobyczowie było czynne tylko podczas Euro 2012. Po stronie polskiej gotowa jest cała infrastruktura, ale na Ukrainie brakuje drogi dojazdowej. – Moim zdaniem przejścia graniczne polsko-ukraińskie powinny być co 45 km. Co znacznie skróciłoby kolejki do odprawy – dodał konsul.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aron / 1 marca 2013 o 07:40
Przede wszystkim po co trolejbusy w Lublinie? Drogie to, niewygodne, a zysk ekologiczny żaden przy 100 tys. samochodów osobowych
Avatar
MK / 28 lutego 2013 o 22:18
Polityka władz Lublina przypomina politykę podupadłej prownicji, dlatego i tabor musi być stosowny. Po co sprawdzone trolejbusy z Solarisa, lepiej kupować nam złom ze wschodu.
Avatar
LUcas / 28 lutego 2013 o 22:16
Zamiast wybrać sprawdzoną ofertę Solarisa kupujemy jakieś złomy z Ukrainy. Jest podobnie jak z autubusami, a potem dziwimy się, że w tym kraju nie ma pracy. Amerykanie to zbiegali by sprzedać nam F-16, a my kupujemy teraz złom wszędzie, byle nie od swoich firm. Gratulacje, z taką polityką daleko zajdziemy. Fajnie, że prezydent Żuk zapewnia miejsca pracy w Turcji i na Ukrainie, tamtejsi wyborcy będą mu wdzięczni.
Avatar
gromkopierdiejew / 20 stycznia 2013 o 21:00
Przeciez w ub. tygodniu oglaszliscie za Piechocinskim wielkie wejscie Mazdy do hal na terenie dawnego DMP. Co tydzien inny inwestor ,pchaja sie drzwiami i oknami az milo patrzec. W razie co to niedaleko jest Biedronka mozna zaadoptowac pomieszczenia.
Juz widze piekne czerwone nowoczesne trolejbusy marki "Bogdan" sp zo.o. wyjezdzajace dumnie przez rogatki miasta na cala Polske i swiat. To moze byc lepszy interes niz lupki !
Kurde, ze ja na to wczesniej nie wpadlem , przeciez rynek czeka na takie cuda. Zapene rolnicy chetnie kupia takie pojazdy bo prad jest tanszy od benzyny no i ciszej jezdza. Problemem moga byc Chinczycy ktorzy jak donosila niedawno lubelska prasa maja zainwestowac "wielkie" pieniadze razem z Polmotem, no i jescze Ursus (gdzie to wszystko pomiescic?)
Jutro zaczyna sie nowy tydzien wiec czekamy z niecierpliwoscia na nastepne ciekawe nowinki oglaszanych w Kurierze.
Hmm... co by tu jeszcze wymyslec a moze by tak w budyn zainwestowac ?
Przeciez w ub. tygodniu oglaszliscie za Piechocinskim wielkie wejscie Mazdy do hal na terenie dawnego DMP. Co tydzien inny inwestor ,pchaja sie drzwiami i oknami az milo patrzec. W razie co to niedaleko jest Biedronka mozna zaadoptowac pomieszczenia.
Juz widze piekne czerwone nowoczesne trolejbusy marki "Bogdan" sp zo.o. wyjezdzajace dumnie przez rogatki miasta na cala Polske i swiat. To moze byc lepszy interes niz lupki !
Kurde, ze ja na to wczesniej nie wpadlem , przeciez rynek czeka na takie cuda. Zapene roln... rozwiń
Avatar
gosc / 20 stycznia 2013 o 20:15
[quote name='Żuk Żuk Żuk (samochód)' timestamp='1358705456' post='723105']
zapewne udział w spółce wiązałby się dla MPK jakimiś kosztami czy to w udziałach czy w innej formie, tak więc biorąc pod uwage nikłe szanse na powodzenie przedsięwzięcia, ja na miejscu Żuka nie dałbym tym ukraincom złamanego grosza, a ten złom niech produkują u siebie
[/quote]

Może i masz rację, ale skoro jesteśmy za dobrzy dla Ukraińców i stać nas na gardzenie wschodnim inwestorem to nie narzekajmy na brak przemysłu w Lublinie.
Avatar
COOLejaż / 20 stycznia 2013 o 19:11
Jest jeszcze jeden inwestor -ten z Kataru, od Stoczni Gdańskiej
Avatar
Żuk Żuk Żuk (samochód) / 20 stycznia 2013 o 19:10
[quote name='gość' timestamp='1358704200' post='723096']
Widzę! A czy ty niee widzisz, że produkcja trolejbusów odbywałaby się w Lublinie a ich sprzedaż i zdobywanie rynku TO JUŻ NIE NASZ PROBLEM? Czy my mamy coś do stracenia? Te hale i tak stoją puste więc czemu nie zaryzykować? Czy mamy innego pewniaka na miejsce Ukraińców? Obawiam się, że nie!
[/quote]

zapewne udział w spółce wiązałby się dla MPK jakimiś kosztami czy to w udziałach czy w innej formie, tak więc biorąc pod uwage nikłe szanse na powodzenie przedsięwzięcia, ja na miejscu Żuka nie dałbym tym ukraincom złamanego grosza, a ten złom niech produkują u siebie
[quote name='gość' timestamp='1358704200' post='723096']
Widzę! A czy ty niee widzisz, że produkcja trolejbusów odbywałaby się w Lublinie a ich sprzedaż i zdobywanie rynku TO JUŻ NIE NASZ PROBLEM? Czy my mamy coś do stracenia? Te hale i tak stoją puste więc czemu nie zaryzykować? Czy mamy innego pewniaka na miejsce Ukraińców? Obawiam się, że nie!
[/quote]

zapewne udział w spółce wiązałby się dla MPK jakimiś kosztami czy to w udziałach czy w innej formie, tak więc biorąc pod uwage nikłe... rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2013 o 18:50
[quote name='Antyżuk' timestamp='1358692203' post='723010']
Tylko Turcy dla mercedesa to tania siła robocza. A tu jest na odwrót. Naprawdę tego nie widzisz ??
[/quote]

Widzę! A czy ty niee widzisz, że produkcja trolejbusów odbywałaby się w Lublinie a ich sprzedaż i zdobywanie rynku TO JUŻ NIE NASZ PROBLEM? Czy my mamy coś do stracenia? Te hale i tak stoją puste więc czemu nie zaryzykować? Czy mamy innego pewniaka na miejsce Ukraińców? Obawiam się, że nie!
Avatar
jurekjp / 20 stycznia 2013 o 18:47
Mamy podobny już jeden w MPK jeździ się nim jak na wozie drabiniastym wszystko się tłucze i trzęsie. DZIĘKUJE




[quote name='MPKowiec' timestamp='1358682556' post='722915']
Trolejbusy prezentują się całkiem nieźle. Oto przykład:



[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=12"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=12[/url]




[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=14"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=14[/url]

[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=13"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=13[/url]

Ale w Lublinie ich bym do jeżdżenia nie chciał. Z tego co rozmawiałem z Ukraińskimi kierowcami, to taki odpowiednik naszego autosana...
[/quote]
Mamy podobny już jeden w MPK jeździ się nim jak na wozie drabiniastym wszystko się tłucze i trzęsie. DZIĘKUJE




[quote name='MPKowiec' timestamp='1358682556' post='722915']
Trolejbusy prezentują się całkiem nieźle. Oto przykład:



[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=12"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=12[/url]




[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=14"]http://lte... rozwiń
Avatar
Mick z Los Angeles / 20 stycznia 2013 o 18:34
[quote name='mn' timestamp='1358686527' post='722957']
Mega głupota!!! Kto to kupi? W Polsce przypominam są tylko 3 miasta z trolejbusami. Na Ukrainie jest więcej, ale koszt pracy robotnika ukraińskiego jest niższy niż polskiego. Jaki więc jest sens składania u nas tego syfu? Może więc Niemcy albo Szwajcarzy to kupią? Kpina żywa!!! MPK próbowało już współpracy z białoruskim Mazem i szybko im się odechciało. Jeździ jeden złom pod nazwą Maz, w którym tak wszystko trzeszczy i skrzypi, że szok. Spasowanie elementów na poziomie samoróbek z Nigerii. Serwisu praktycznie w Polsce nie ma!!! Musieli czekać MIESIĄCAMI NA CZĘŚCI Z BIAŁORUSI. To samo będzie z tym ukraińskim syfem. Zainteresowanych wysyłam do Kielc, gdzie było kilka sztuk tego "cudu techniki". Po paru miesiącach mechanicy i kierownictwo zajezdni mieli serdecznie dosyć niekończących się napraw i w popłochu wyprzedawali ten złom, na który i tak nie było chętnych.
Żuk z konsulem niech się pukną w swoje durne, tępe, łyse łepetyny.
[/quote]
[center][size=5][color=#FF0000]100% racji. Podstawowym problemem jest fakt, że nie będzie chętnych na ukraińskie trolejbusy z Lublina, a całe przedsięwzięcie okaże się jednym wielkim niewypałem. Ktoś wcześniej wspominał o mercedesach conecto produkowanych w turcji, że nie ma problemu z ich zbytem. Akurat tam turcy wnieśli do spółki niskie koszty pracy, Mercedes swoją markę i know-how i biznes się kręci. Tymczasem co mają sobie do zaoferowania MPK Lublin i Bogdan?? No właśnie, NIC. [/color][/size][/center]

[center][color=#008000]Montownia trolejbusów w Lublinie? Jak najbardziej, ale po pierwsze nie tylko trolejbusów ale także autobusów, pod drugie partnerem niech będzie zachodni uznany producent, który chce obniżyć koszty produkcji i z tego względu przenosi produkcje bardziej na wschód, który ma rozpoznawalną markę, jego produkty są odpowiednio zaawansowane technologicznie i ma perspektywy sprzedaży swoich produktów[/color][/center]
[quote name='mn' timestamp='1358686527' post='722957']
Mega głupota!!! Kto to kupi? W Polsce przypominam są tylko 3 miasta z trolejbusami. Na Ukrainie jest więcej, ale koszt pracy robotnika ukraińskiego jest niższy niż polskiego. Jaki więc jest sens składania u nas tego syfu? Może więc Niemcy albo Szwajcarzy to kupią? Kpina żywa!!! MPK próbowało już współpracy z białoruskim Mazem i szybko im się odechciało. Jeździ jeden złom pod nazwą Maz, w którym tak wszystko trzeszczy i skrzypi, że s... rozwiń
Avatar
aron / 1 marca 2013 o 07:40
Przede wszystkim po co trolejbusy w Lublinie? Drogie to, niewygodne, a zysk ekologiczny żaden przy 100 tys. samochodów osobowych
Avatar
MK / 28 lutego 2013 o 22:18
Polityka władz Lublina przypomina politykę podupadłej prownicji, dlatego i tabor musi być stosowny. Po co sprawdzone trolejbusy z Solarisa, lepiej kupować nam złom ze wschodu.
Avatar
LUcas / 28 lutego 2013 o 22:16
Zamiast wybrać sprawdzoną ofertę Solarisa kupujemy jakieś złomy z Ukrainy. Jest podobnie jak z autubusami, a potem dziwimy się, że w tym kraju nie ma pracy. Amerykanie to zbiegali by sprzedać nam F-16, a my kupujemy teraz złom wszędzie, byle nie od swoich firm. Gratulacje, z taką polityką daleko zajdziemy. Fajnie, że prezydent Żuk zapewnia miejsca pracy w Turcji i na Ukrainie, tamtejsi wyborcy będą mu wdzięczni.
Avatar
gromkopierdiejew / 20 stycznia 2013 o 21:00
Przeciez w ub. tygodniu oglaszliscie za Piechocinskim wielkie wejscie Mazdy do hal na terenie dawnego DMP. Co tydzien inny inwestor ,pchaja sie drzwiami i oknami az milo patrzec. W razie co to niedaleko jest Biedronka mozna zaadoptowac pomieszczenia.
Juz widze piekne czerwone nowoczesne trolejbusy marki "Bogdan" sp zo.o. wyjezdzajace dumnie przez rogatki miasta na cala Polske i swiat. To moze byc lepszy interes niz lupki !
Kurde, ze ja na to wczesniej nie wpadlem , przeciez rynek czeka na takie cuda. Zapene rolnicy chetnie kupia takie pojazdy bo prad jest tanszy od benzyny no i ciszej jezdza. Problemem moga byc Chinczycy ktorzy jak donosila niedawno lubelska prasa maja zainwestowac "wielkie" pieniadze razem z Polmotem, no i jescze Ursus (gdzie to wszystko pomiescic?)
Jutro zaczyna sie nowy tydzien wiec czekamy z niecierpliwoscia na nastepne ciekawe nowinki oglaszanych w Kurierze.
Hmm... co by tu jeszcze wymyslec a moze by tak w budyn zainwestowac ?
Przeciez w ub. tygodniu oglaszliscie za Piechocinskim wielkie wejscie Mazdy do hal na terenie dawnego DMP. Co tydzien inny inwestor ,pchaja sie drzwiami i oknami az milo patrzec. W razie co to niedaleko jest Biedronka mozna zaadoptowac pomieszczenia.
Juz widze piekne czerwone nowoczesne trolejbusy marki "Bogdan" sp zo.o. wyjezdzajace dumnie przez rogatki miasta na cala Polske i swiat. To moze byc lepszy interes niz lupki !
Kurde, ze ja na to wczesniej nie wpadlem , przeciez rynek czeka na takie cuda. Zapene roln... rozwiń
Avatar
gosc / 20 stycznia 2013 o 20:15
[quote name='Żuk Żuk Żuk (samochód)' timestamp='1358705456' post='723105']
zapewne udział w spółce wiązałby się dla MPK jakimiś kosztami czy to w udziałach czy w innej formie, tak więc biorąc pod uwage nikłe szanse na powodzenie przedsięwzięcia, ja na miejscu Żuka nie dałbym tym ukraincom złamanego grosza, a ten złom niech produkują u siebie
[/quote]

Może i masz rację, ale skoro jesteśmy za dobrzy dla Ukraińców i stać nas na gardzenie wschodnim inwestorem to nie narzekajmy na brak przemysłu w Lublinie.
Avatar
COOLejaż / 20 stycznia 2013 o 19:11
Jest jeszcze jeden inwestor -ten z Kataru, od Stoczni Gdańskiej
Avatar
Żuk Żuk Żuk (samochód) / 20 stycznia 2013 o 19:10
[quote name='gość' timestamp='1358704200' post='723096']
Widzę! A czy ty niee widzisz, że produkcja trolejbusów odbywałaby się w Lublinie a ich sprzedaż i zdobywanie rynku TO JUŻ NIE NASZ PROBLEM? Czy my mamy coś do stracenia? Te hale i tak stoją puste więc czemu nie zaryzykować? Czy mamy innego pewniaka na miejsce Ukraińców? Obawiam się, że nie!
[/quote]

zapewne udział w spółce wiązałby się dla MPK jakimiś kosztami czy to w udziałach czy w innej formie, tak więc biorąc pod uwage nikłe szanse na powodzenie przedsięwzięcia, ja na miejscu Żuka nie dałbym tym ukraincom złamanego grosza, a ten złom niech produkują u siebie
[quote name='gość' timestamp='1358704200' post='723096']
Widzę! A czy ty niee widzisz, że produkcja trolejbusów odbywałaby się w Lublinie a ich sprzedaż i zdobywanie rynku TO JUŻ NIE NASZ PROBLEM? Czy my mamy coś do stracenia? Te hale i tak stoją puste więc czemu nie zaryzykować? Czy mamy innego pewniaka na miejsce Ukraińców? Obawiam się, że nie!
[/quote]

zapewne udział w spółce wiązałby się dla MPK jakimiś kosztami czy to w udziałach czy w innej formie, tak więc biorąc pod uwage nikłe... rozwiń
Avatar
gość / 20 stycznia 2013 o 18:50
[quote name='Antyżuk' timestamp='1358692203' post='723010']
Tylko Turcy dla mercedesa to tania siła robocza. A tu jest na odwrót. Naprawdę tego nie widzisz ??
[/quote]

Widzę! A czy ty niee widzisz, że produkcja trolejbusów odbywałaby się w Lublinie a ich sprzedaż i zdobywanie rynku TO JUŻ NIE NASZ PROBLEM? Czy my mamy coś do stracenia? Te hale i tak stoją puste więc czemu nie zaryzykować? Czy mamy innego pewniaka na miejsce Ukraińców? Obawiam się, że nie!
Avatar
jurekjp / 20 stycznia 2013 o 18:47
Mamy podobny już jeden w MPK jeździ się nim jak na wozie drabiniastym wszystko się tłucze i trzęsie. DZIĘKUJE




[quote name='MPKowiec' timestamp='1358682556' post='722915']
Trolejbusy prezentują się całkiem nieźle. Oto przykład:



[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=12"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=12[/url]




[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=14"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=14[/url]

[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=13"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=13[/url]

Ale w Lublinie ich bym do jeżdżenia nie chciał. Z tego co rozmawiałem z Ukraińskimi kierowcami, to taki odpowiednik naszego autosana...
[/quote]
Mamy podobny już jeden w MPK jeździ się nim jak na wozie drabiniastym wszystko się tłucze i trzęsie. DZIĘKUJE




[quote name='MPKowiec' timestamp='1358682556' post='722915']
Trolejbusy prezentują się całkiem nieźle. Oto przykład:



[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=12"]http://ltek.pl/galer...lbum=539&pos=12[/url]




[url="http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=539&pos=14"]http://lte... rozwiń
Avatar
Mick z Los Angeles / 20 stycznia 2013 o 18:34
[quote name='mn' timestamp='1358686527' post='722957']
Mega głupota!!! Kto to kupi? W Polsce przypominam są tylko 3 miasta z trolejbusami. Na Ukrainie jest więcej, ale koszt pracy robotnika ukraińskiego jest niższy niż polskiego. Jaki więc jest sens składania u nas tego syfu? Może więc Niemcy albo Szwajcarzy to kupią? Kpina żywa!!! MPK próbowało już współpracy z białoruskim Mazem i szybko im się odechciało. Jeździ jeden złom pod nazwą Maz, w którym tak wszystko trzeszczy i skrzypi, że szok. Spasowanie elementów na poziomie samoróbek z Nigerii. Serwisu praktycznie w Polsce nie ma!!! Musieli czekać MIESIĄCAMI NA CZĘŚCI Z BIAŁORUSI. To samo będzie z tym ukraińskim syfem. Zainteresowanych wysyłam do Kielc, gdzie było kilka sztuk tego "cudu techniki". Po paru miesiącach mechanicy i kierownictwo zajezdni mieli serdecznie dosyć niekończących się napraw i w popłochu wyprzedawali ten złom, na który i tak nie było chętnych.
Żuk z konsulem niech się pukną w swoje durne, tępe, łyse łepetyny.
[/quote]
[center][size=5][color=#FF0000]100% racji. Podstawowym problemem jest fakt, że nie będzie chętnych na ukraińskie trolejbusy z Lublina, a całe przedsięwzięcie okaże się jednym wielkim niewypałem. Ktoś wcześniej wspominał o mercedesach conecto produkowanych w turcji, że nie ma problemu z ich zbytem. Akurat tam turcy wnieśli do spółki niskie koszty pracy, Mercedes swoją markę i know-how i biznes się kręci. Tymczasem co mają sobie do zaoferowania MPK Lublin i Bogdan?? No właśnie, NIC. [/color][/size][/center]

[center][color=#008000]Montownia trolejbusów w Lublinie? Jak najbardziej, ale po pierwsze nie tylko trolejbusów ale także autobusów, pod drugie partnerem niech będzie zachodni uznany producent, który chce obniżyć koszty produkcji i z tego względu przenosi produkcje bardziej na wschód, który ma rozpoznawalną markę, jego produkty są odpowiednio zaawansowane technologicznie i ma perspektywy sprzedaży swoich produktów[/color][/center]
[quote name='mn' timestamp='1358686527' post='722957']
Mega głupota!!! Kto to kupi? W Polsce przypominam są tylko 3 miasta z trolejbusami. Na Ukrainie jest więcej, ale koszt pracy robotnika ukraińskiego jest niższy niż polskiego. Jaki więc jest sens składania u nas tego syfu? Może więc Niemcy albo Szwajcarzy to kupią? Kpina żywa!!! MPK próbowało już współpracy z białoruskim Mazem i szybko im się odechciało. Jeździ jeden złom pod nazwą Maz, w którym tak wszystko trzeszczy i skrzypi, że s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 2 0

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 32 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 8 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 19

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!