środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Tropy seks afery prowadzą do Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2007, 19:10

Działacze Samoobrony obrzucają się oskarżeniami

Andrzej Lepper kontratakował wczoraj w Lublinie. O popełnienie przestępstwa oskarżył związanego z Samoobroną Piotra Podgórskiego. Czy to odwet, za to że Podgórski zarzucił wcześniej Lepperowi złożenie niemoralnej propozycji jego żonie?

Piotr Podgórski jest społecznym współpracownikiem biura klubu parlamentarnego Samoobrony w Warszawie. Ma bogatą przeszłość. W Lublinie pracował jako asystent Konrada Rękasa, byłego przewodniczącego lubelskiego sejmiku i działacza Samoobrony (Rękas też zeznaje przeciw Lepperowi w seks aferze). Podgórski ma na koncie warunkowe umorzenie sprawy o groźby karalne. W 2004 r. został oskarżony o gwałt na byłej konkubinie. Sąd oczyścił go z zarzutów. Dziś Podgórski ma zeznawać w Łodzi w sprawie niemoralnej propozycji, którą Lepper miał złożyć jego żonie.

Tymczasem wczoraj wicepremier oświadczył w Lublinie, że Podgórski próbował treść zeznań konsultować z posłem Samoobrony Januszem Maksymiukiem. Wszystko miało się rozegrać 12 stycznia w biurze klubu parlamentarnego partii. - Przyszedł do Maksymiuka i przy świadkach zapytał, jak ma zeznawać. Chciał nas skompromitować. W czwartek złożę do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez niego przestępstwa. Znacie jego przeszłość - mówił dziennikarzom Lepper.
Podgórski obraca sprawę w żart. - Nie próbowałem ustalać zeznań, tylko żartobliwie, przy ludziach, zapytałem Maksymiuka: "Janusz, dostałem wezwanie do prokuratury i co dalej?” Jestem z kierownictwem Samoobrony w konflikcie.

Czara goryczy przelała wtedy, gdy dowiedziałem się, że 30 listopada 2005 roku na imprezie andrzejkowej w hotelu poselskim Lepper składał mojej żonie niemoralne propozycje. Wiem też bardzo wiele o tym, co działo się w Samoobronie, m.in. o propozycjach korupcyjnych. Powiem to prokuratorom - zapowiada Podgórski. Prosi żeby napisać, że ma doktorat z socjologii zrobiony na Ukraińskiej Akademii Technologii (tam doktorat honoris causa dostał Lepper).
Jak wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu, Podgórski jest społecznym współpracownikiem biura klubu Samoobrony. - W tym charakterze pracuję od 2005 roku, zacząłem jeszcze przed uniewinniającym wyrokiem sądu. Nikomu nie przeszkadzało, że mam sprawę - mówi Podgórski. Pytany o to Lepper odpowiada: -

Ja już dawno nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Jego zachowanie było co najmniej niejasne.
Lepper zaatakował wczoraj również Agnieszkę Kowal, byłą szefową lubelskiej młodzieżówki Samoobrony. Według prasy Kowal potwierdziła prokuratorom, że Lepper i Łyżwiński molestowali działaczki. - Pięć lat temu cieszyła się, że ktoś żartuje, a teraz opowiada o molestowaniu - mówił wicepremier.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!