Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 maja 2013 r.
21:32
Edytuj ten wpis

Trudne wakacje dla kierowców z Czubów. Mapa utrudnień

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Kolorem czerwonym zaznaczono ulice i skrzyżowania, które tego lata będą przebudowywane (Infografika:
Kolorem czerwonym zaznaczono ulice i skrzyżowania, które tego lata będą przebudowywane (Infografika:

Jak dotrzeć do centrum? Takie pytanie już wkrótce będą sobie zadawać mieszkańcy znacznej części miasta. Rozkopana będzie większość dróg biegnących z dzielnicy Czuby do śródmieścia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ci, którzy wracają na Czuby skręcając w lewo z al. Kraśnickiej w ul. Bohaterów Monte Cassino, rozczarują się już jutro.

Skręt nie będzie możliwy. Al. Kraśnicką pojadą tylko na wprost. Z kolei jadąc od Kraśnika, będą mogli pojechać prosto lub w prawo. A z ul. Bohaterów Monte Cassino będzie można tylko skręcić w prawo.

Wczoraj plac budowy przejęli drogowcy, którzy mają wyremontować wiadukty w ciągu ul. Armii Krajowej nad ul. Ułanów. – Prace zaczną się w przyszłym tygodniu – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

W piątek powinno być wiadomo, czy główne utrudnienia zaczną się jeszcze w maju, czy dopiero w czerwcu. A problemów będzie sporo. Najpierw zamknięty będzie jeden z wiaduktów, a ruch w obu kierunkach będzie prowadzony drugim. Później będzie odwrotnie.

Przebudowa kolejnej drogi wyjazdowej z Czubów rozpocznie się już za kilka dni. Do końca tego tygodnia gotowy powinien być nowy pas do skrętu w prawo z Filaretów w Głęboką.

Na przełomie maja i czerwca drogowcy zaczną przebudowę samego skrzyżowania, a później zajmą się jezdnią aż do Zana. Roboty na kolejnym odcinku od Zana do Jana Pawła II mają się zacząć w wakacje, ale niemal pewne jest, że w ciągu wakacji się nie zakończą.
Może lepiej próbować się przedostać za osiedlem Skarpa? To też nie będzie łatwe. Na samej Nadbystrzyckiej nie są planowane żadne roboty, ale za to na Narutowicza już tak.

W sierpniu może się zacząć dwuletnia przebudowa tej jezdni wraz z ulicami przyległymi: Orlą, Solną, Konopnicką, Środkową, Wschodnią, Gminną i Graniczną.

Nie lepiej będzie na Nowym Świecie. Tu jezdnia ma być przebudowana na całej długości. Pierwsze utrudnienia mają się pojawić w czwartek, przez tydzień ograniczą się do zwężenia jezdni, później będzie gorzej.

Najspokojniej będzie na ul. Krochmalnej. – Tu nie planujemy żadnych remontów na ten rok – zapewnia Kieliszek.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wujko / 16 maja 2013 o 21:18
Słupy na środku chodnika to druga wpadka.
Pierwsza to przekopy poprzeczne w 6-7 miejsca na Al Jana Pawła II - przeciez asfalt na nowym odcinku Jana Pawła był niedawno kładziony przez co równy Na starym odcinku też dawało rade. Teraz połatali byle jak i mamy...
Tłumaczą że kanały pod trakcje trolejbusowe nie były drożne i konieczne było cięcie asfaltu - to ja się pytam czy nie można było tego zweryfikowac i poprawić przed położeniem asfaltu? Dzieki temu będziemy teraz podskakiwać swoimi samochodami na "elegancko" połatanej jezdni.
Poleci za to jakaś głowa? Ktokolwiek czuje się za to odpowiedzialny? Niech taki urzedas pokryje z własnej kieszeni a nie trwoni publiczne pieniądze z naszych podatków. Jakby zapłacił, na przyszłośc by zastanawiał się 2 razy zanim podejmie taką decyzje.
Słupy na środku chodnika to druga wpadka.
Pierwsza to przekopy poprzeczne w 6-7 miejsca na Al Jana Pawła II - przeciez asfalt na nowym odcinku Jana Pawła był niedawno kładziony przez co równy Na starym odcinku też dawało rade. Teraz połatali byle jak i mamy...
Tłumaczą że kanały pod trakcje trolejbusowe nie były drożne i konieczne było cięcie asfaltu - to ja się pytam czy nie można było tego zweryfikowac i poprawić przed położeniem asfaltu? Dzieki temu będziemy teraz podskakiwać swoimi samochodami na "elegancko" połata... rozwiń
Avatar
słupowicz / 15 maja 2013 o 19:24
Może mi ktoś wskazać geniusza który zaprojektował słupy trakcji trolejbusowej w środku ciągu dla pieszych? Jana Pawła w kierunku Poręby. Mozna to sprawdzić. Słupy zajmą środek chodnika. Dobrze, że nie trasy rowerowej. Kiedy to ktoś zacznie kontrolować. Kiedy ktoś zacznie reagować?
Avatar
marek / 15 maja 2013 o 17:21
Mam nadzieję,że Pan Kieliszek jako specjalista od remontowanych ulic zrobi przegląd stanu nawierzchni i chodników ul.Kaskadowej, podejmie decyzję o jej pilnym remoncie a wówczas tą nieszczęsną ulicą będzie można przejść i przejechać.Póki co to ta ulica stanowi przykład cywilizacyjnego zacofania i obciachu.
Avatar
mieszkaniec / 15 maja 2013 o 16:39
na ulicy głuskiej wycięto drzewa w celu przebudowy, to taka zmyłka aby zamydlić oczy ludziom, kolejny etap z 3 lata. roboty rozpoczęte można wpisać w książkę robót.
nawet taksówkarze mówią że jest najgorszą ulicą w Lublinie - gorsza niż Łęczyńska


o ul Sachsów nie wspomnę, zresztą to nie ulica to miejsce dużej szkodliwości na zdrowie mieszkańców. ciekawe kiedy zrobi ktoś statystyki na raka płuc
Avatar
gaiu / 15 maja 2013 o 11:11
A na samej ul. Armii Krajowej sobie zawieszenie można wykończyć!!! Jakieś plany nowego asfaltu może???
Avatar
Grzesiek / 15 maja 2013 o 10:56
Mam na to wyje***e, jeżdżę rowerem.
Avatar
Gość / 15 maja 2013 o 10:38
Ale to nie jest narzekanie Wręcz przeciwnie, źle to interpretujecie. Cieszę sie tak samo jak wy na każdy metr drogi. A "nareszcie" bo mało się tu działo jak by nie patrzeć.
Avatar
kalinka / 15 maja 2013 o 10:17
[quote name='ja' timestamp='1368603615' post='770210']
Czytaj ze zrozumieniem, chodzi o inwestycje drogowe w TEJ CZĘŚCI MIASTA Nowy odcinej JP2 i Kraśnicka od JP2 do granic miasta tylko tyle ostatnio się tu poprawiło więc miło że wkońcu i tutaj się choć trochę poprawi. pozdrawiam
[/quote]nie gadaj głupot ! i ciesz się ,że Lublin się zmienia ! Żuk to jajlepszy prezydent jak dotychczas !
Avatar
kalinka / 15 maja 2013 o 10:14
no i jak zwykle zamiast się cieszyc jest..."nareszcie" ...co za ludzie! wiecznie jęczą ,marudzą ,narzekają ! ja sie cieszę ,że są remonty.obwodnica miasta ,S17-nowa,lotnisko i mnóstwo innych ! a taki Maruder wiecznie narzeka ....i jemu jest chyba ciężko życ...
Avatar
ja / 15 maja 2013 o 09:40
[quote name='Kukułka' timestamp='1368602600' post='770206']
Co Ty za bzdury opowiadasz? W ciągu ostatnich 3 lat miasto wydało na drogi(budowy, remonty, przebudowy) jakieś 500mln zł i przygotowało inwestycja na dwukrotność tej kwoty, a Ty piszesz, że ostatnią inwestycją był nowy odcinek Jana PAwła? Ty wychodzisz czasem z domu, czy tylko przed kompem non stop siedzisz? 2 lata temu od kwietnia do listopada po mieście się jeździć nie dało, bo wszędzie były remonty... W zeszłym roku było to mniej widać, bo remontowane były wiadukty, których w Lublinie jest bardzo wiele i wszystkie się sypią, bo nie były remontowane od 30 lat... Ogarnij się facet albo jakieś leki na pamięć bierz...
[/quote]

Czytaj ze zrozumieniem, chodzi o inwestycje drogowe w TEJ CZĘŚCI MIASTA Nowy odcinej JP2 i Kraśnicka od JP2 do granic miasta tylko tyle ostatnio się tu poprawiło więc miło że wkońcu i tutaj się choć trochę poprawi. pozdrawiam
[quote name='Kukułka' timestamp='1368602600' post='770206']
Co Ty za bzdury opowiadasz? W ciągu ostatnich 3 lat miasto wydało na drogi(budowy, remonty, przebudowy) jakieś 500mln zł i przygotowało inwestycja na dwukrotność tej kwoty, a Ty piszesz, że ostatnią inwestycją był nowy odcinek Jana PAwła? Ty wychodzisz czasem z domu, czy tylko przed kompem non stop siedzisz? 2 lata temu od kwietnia do listopada po mieście się jeździć nie dało, bo wszędzie były remonty... W zeszłym roku było to mniej widać, bo remonto... rozwiń
Avatar
wujko / 16 maja 2013 o 21:18
Słupy na środku chodnika to druga wpadka.
Pierwsza to przekopy poprzeczne w 6-7 miejsca na Al Jana Pawła II - przeciez asfalt na nowym odcinku Jana Pawła był niedawno kładziony przez co równy Na starym odcinku też dawało rade. Teraz połatali byle jak i mamy...
Tłumaczą że kanały pod trakcje trolejbusowe nie były drożne i konieczne było cięcie asfaltu - to ja się pytam czy nie można było tego zweryfikowac i poprawić przed położeniem asfaltu? Dzieki temu będziemy teraz podskakiwać swoimi samochodami na "elegancko" połatanej jezdni.
Poleci za to jakaś głowa? Ktokolwiek czuje się za to odpowiedzialny? Niech taki urzedas pokryje z własnej kieszeni a nie trwoni publiczne pieniądze z naszych podatków. Jakby zapłacił, na przyszłośc by zastanawiał się 2 razy zanim podejmie taką decyzje.
Słupy na środku chodnika to druga wpadka.
Pierwsza to przekopy poprzeczne w 6-7 miejsca na Al Jana Pawła II - przeciez asfalt na nowym odcinku Jana Pawła był niedawno kładziony przez co równy Na starym odcinku też dawało rade. Teraz połatali byle jak i mamy...
Tłumaczą że kanały pod trakcje trolejbusowe nie były drożne i konieczne było cięcie asfaltu - to ja się pytam czy nie można było tego zweryfikowac i poprawić przed położeniem asfaltu? Dzieki temu będziemy teraz podskakiwać swoimi samochodami na "elegancko" połata... rozwiń
Avatar
słupowicz / 15 maja 2013 o 19:24
Może mi ktoś wskazać geniusza który zaprojektował słupy trakcji trolejbusowej w środku ciągu dla pieszych? Jana Pawła w kierunku Poręby. Mozna to sprawdzić. Słupy zajmą środek chodnika. Dobrze, że nie trasy rowerowej. Kiedy to ktoś zacznie kontrolować. Kiedy ktoś zacznie reagować?
Avatar
marek / 15 maja 2013 o 17:21
Mam nadzieję,że Pan Kieliszek jako specjalista od remontowanych ulic zrobi przegląd stanu nawierzchni i chodników ul.Kaskadowej, podejmie decyzję o jej pilnym remoncie a wówczas tą nieszczęsną ulicą będzie można przejść i przejechać.Póki co to ta ulica stanowi przykład cywilizacyjnego zacofania i obciachu.
Avatar
mieszkaniec / 15 maja 2013 o 16:39
na ulicy głuskiej wycięto drzewa w celu przebudowy, to taka zmyłka aby zamydlić oczy ludziom, kolejny etap z 3 lata. roboty rozpoczęte można wpisać w książkę robót.
nawet taksówkarze mówią że jest najgorszą ulicą w Lublinie - gorsza niż Łęczyńska


o ul Sachsów nie wspomnę, zresztą to nie ulica to miejsce dużej szkodliwości na zdrowie mieszkańców. ciekawe kiedy zrobi ktoś statystyki na raka płuc
Avatar
gaiu / 15 maja 2013 o 11:11
A na samej ul. Armii Krajowej sobie zawieszenie można wykończyć!!! Jakieś plany nowego asfaltu może???
Avatar
Grzesiek / 15 maja 2013 o 10:56
Mam na to wyje***e, jeżdżę rowerem.
Avatar
Gość / 15 maja 2013 o 10:38
Ale to nie jest narzekanie Wręcz przeciwnie, źle to interpretujecie. Cieszę sie tak samo jak wy na każdy metr drogi. A "nareszcie" bo mało się tu działo jak by nie patrzeć.
Avatar
kalinka / 15 maja 2013 o 10:17
[quote name='ja' timestamp='1368603615' post='770210']
Czytaj ze zrozumieniem, chodzi o inwestycje drogowe w TEJ CZĘŚCI MIASTA Nowy odcinej JP2 i Kraśnicka od JP2 do granic miasta tylko tyle ostatnio się tu poprawiło więc miło że wkońcu i tutaj się choć trochę poprawi. pozdrawiam
[/quote]nie gadaj głupot ! i ciesz się ,że Lublin się zmienia ! Żuk to jajlepszy prezydent jak dotychczas !
Avatar
kalinka / 15 maja 2013 o 10:14
no i jak zwykle zamiast się cieszyc jest..."nareszcie" ...co za ludzie! wiecznie jęczą ,marudzą ,narzekają ! ja sie cieszę ,że są remonty.obwodnica miasta ,S17-nowa,lotnisko i mnóstwo innych ! a taki Maruder wiecznie narzeka ....i jemu jest chyba ciężko życ...
Avatar