Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2018 r.
11:45

Rozbierają wiadukt. Miasto ostrzega kierowców [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
45 11 A A

Na dobre ruszyła rozbiórka największego w Lublinie wiaduktu drogowego, którym ul. Grygowej przebiega nad torami kolejowymi. Jego demontaż może trwać nawet dwa miesiące. Potem zacznie się budowa nowych wiaduktów, które powinny tu stanąć jeszcze w tym roku

Aktualizacja artykułu: 3 stycznia 2018 r. 11:45
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ciężki sprzęt kawałek po kawałku rozbiera jedną ze środkowych części ponad trzydziestoletniej konstrukcji. Do tych robót wynajęty został podwykonawca z Warszawy, wyspecjalizowana spółka Polska Grupa Wyburzeniowa. Jej pracownicy muszą pilnować, by nikt nie wchodził na zamkniętą konstrukcję, bo może się to skończyć tragedią.

Stary wiadukt nie zniknie zbyt szybko. Po pierwsze dlatego, że do rozebrania jest aż 750 metrów żelbetowej konstrukcji. Po drugie, trzeba uważać na znajdujące się poniżej tory kolejowe i sieć zasilającą elektrowozy. Dlatego rozbiórka może trwać dwa miesiące. – I to przy założeniu, że będzie sprzyjająca pogoda – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Zasadnicza budowa powinna się rozpocząć wiosną. Jej wykonawcą będzie warszawski Budimex, który musi się spieszyć, bo z całym zadaniem musi się uporać do końca marca przyszłego roku. Zadanie jest bardzo duże. W miejscu starego wiaduktu trzeba wybudować cztery nowe.

Dlaczego aż cztery? Ul. Grygowej stanie się drogą dwujezdniową, a każda jezdnia będzie przebiegać dwoma wiaduktami. Dlaczego aż dwoma? Bo mniej więcej w połowie doliny, którą biegną tory, powstanie specjalny nasyp. Dzięki niemu będzie można zbudować krótsze, a przez to wytrzymalsze wiadukty.

Cztery nowe obiekty powinny stanąć jeszcze w tym roku. – Ich betonowe konstrukcje powinny być w tym roku gotowe – spodziewa się Kieliszek. Pozostały czas będzie można wykorzystać na takie prace, jak budowę nawierzchni, montaż barierek, latarni oraz trakcji trolejbusowej, która pobiegnie od ronda przy zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego aż do skrzyżowania z ul. Metalurgiczną. Za wszystko to miasto zapłaci spółce Budimex nieco ponad 70 mln złotych.

Nowa trakcja zapewni trolejbusom możliwość dojazdu do bazy od strony ul. Mełgiewskiej. W tym celu konieczne będzie jeszcze przedłużenie trakcji kończącej się dziś na pętli komunikacyjnej „Mełgiewska WSEI”, ale te prace będą zlecone firmie, która wygra osobny przetarg, ogłoszony już przez Zarząd Dróg i Mostów. Otwarcie ofert zaplanowano na 15 stycznia.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
haha / 11 marca 2018 o 12:12
Ania napisał:
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
 Ania czy Ty ze Swidnika?
Avatar
Ania / 11 marca 2018 o 12:09
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 18:07
Przydałoby się żeby w Polsce większą część zapotrzebowania na elektryczność pokrywały HYDROELEKROWNIE!!!! Przydałoby sie przegrodzić więcej rzek!!!
Avatar
Inż / 3 stycznia 2018 o 17:14
Weteran napisał:
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył.
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył. rozwiń
Avatar
Weteran / 3 stycznia 2018 o 15:29
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:48
Ten wiadukt nie był taki stary żeby go wyburzać. Wystarczyło go na bierząco wyremontowywać, ale co tam. Miejska kasa jest gumy więc można sobie na taką niegospodarność pozwolić
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:57
To jest niedopuszczalne!!! Ten wiadukt to spadek po naszych przodkach, pasowało by go wyremontować i było by charoaszo jeszcze z 200 lat by działał do kolejnego remontu w Rosji tak robią i nikt nie narzeka a wprost przeciwnie wszyscy są niezwykle zadowoleni.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:21
super, stare się sypały i nieciekawie było nimi jeździć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:00
W USA takie wiadukciki to robi się z prefabrykatów, a montaż liczy się w tygodniach - nie latach.
Avatar
Lublinianin / 3 stycznia 2018 o 12:52
Ah jaki ten Żuk niedobry - wyburza stary wsamraśny wiadukt i buduje w jego miejsce dwa zupełnie nowe. Do tego jeszcze ma czelność wyremontować istniejącą już ulicę i zbudować nowe rondo.  
Avatar
haha / 11 marca 2018 o 12:12
Ania napisał:
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
 Ania czy Ty ze Swidnika?
Avatar
Ania / 11 marca 2018 o 12:09
Żuk jest bardzo miłym i fantastycznym człowiekiem. Ja Go lubie!!!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 18:07
Przydałoby się żeby w Polsce większą część zapotrzebowania na elektryczność pokrywały HYDROELEKROWNIE!!!! Przydałoby sie przegrodzić więcej rzek!!!
Avatar
Inż / 3 stycznia 2018 o 17:14
Weteran napisał:
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył.
  Połowa może i rozkradziona ale ta co została była solidna i kilkukrotnie lepsza niż to co teraz betoniarnie produkują.Dawny beton tak się nie kruszył. rozwiń
Avatar
Weteran / 3 stycznia 2018 o 15:29
Spadek po naszych przodkach! Wiadukt ten budowano w okresie glebokiej komuny, gdzie polowa cementu przeznaczona do budowy byla rozkradziona, a konstrukcja metalowa zamiast z odpowiedniej stali konstrukcyjnej uzyto zelastwa nie odpowiadajacego normom. Dlatego rdzewialo w zastraszajacym tempie. I co tu bylo remontowac? Kiedy wiadukt zbudowano byle jak i po dzidowsku, jak wszystko w PRL-u!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 14:48
Ten wiadukt nie był taki stary żeby go wyburzać. Wystarczyło go na bierząco wyremontowywać, ale co tam. Miejska kasa jest gumy więc można sobie na taką niegospodarność pozwolić
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:57
To jest niedopuszczalne!!! Ten wiadukt to spadek po naszych przodkach, pasowało by go wyremontować i było by charoaszo jeszcze z 200 lat by działał do kolejnego remontu w Rosji tak robią i nikt nie narzeka a wprost przeciwnie wszyscy są niezwykle zadowoleni.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:21
super, stare się sypały i nieciekawie było nimi jeździć
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 13:00
W USA takie wiadukciki to robi się z prefabrykatów, a montaż liczy się w tygodniach - nie latach.
Avatar
Lublinianin / 3 stycznia 2018 o 12:52
Ah jaki ten Żuk niedobry - wyburza stary wsamraśny wiadukt i buduje w jego miejsce dwa zupełnie nowe. Do tego jeszcze ma czelność wyremontować istniejącą już ulicę i zbudować nowe rondo.  
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 109 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 79 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 7 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 87 22

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach