wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Tu się może dużo zmienić. Radni zmienili plan zagospodarowania dolnej części Czechowa

Dodano: 11 września 2017, 11:16
Autor: drs

W miejscu komendy policji mogłyby w przyszłości stanąć obiekty usługowe
W miejscu komendy policji mogłyby w przyszłości stanąć obiekty usługowe

Zatwierdzony został plan zagospodarowania dolnej części Czechowa wzdłuż ul. Północnej. Chodzi przede wszystkim o tereny między ul. Jaczewskiego i Szeligowskiego, gdzie dopuszczono nową zabudowę usługową i wielorodzinną.

W miejscu komendy policji i Instytutu Medycyny Wsi mogłyby w przyszłości stanąć obiekty usługowe, np. hotele, biurowce lub sklepy. Nowa zabudowa mogłaby się też pojawić między ul. Północną i al. Solidarności (mowa o odcinku od ul. Prusa do al. Kompozytorów Polskich).

Przy skrzyżowaniu z ul. Prusa wyznaczone zostało miejsce na ogólnodostępny parking, zaś na przedłużeniu ul. Szeligowskiego miałaby powstać droga tylko dla pieszych, prowadząca do al. Solidarności, gdzie przewidziano nowe przejście przez jezdnię.

W planie wytyczona została również nowa droga łącząca ul. Ruską z rondem Kamińskiego, gdzie trasa „pożyczałaby” wyjazd od ul. Szeligowskiego. Nowa trasa ma być przystosowana do ruchu komunikacji miejskiej. Zadaniem tej drogi ma być odciążenie al. Tysiąclecia. Trasa przecinałaby ul. Jaczewskiego w miejscu, gdzie dzisiaj znajduje się ogród Uniwersytetu Medycznego z tablicą ostrzegającą przed roślinami trującymi.

Plan zagospodarowania tej części Lublina został ostatecznie uchwalony przez Radę Miasta.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
io
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 września 2017 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Kochani radni puknijcie się w głowę.Szeligowskiego od ul Północnej powinno mieć cztery pasu i być połączone z ul 3go Maja.Budowanie wąskich uliczek nie rozwiąże korków w mieście." A co to jest? Miasto czy autostrada? Część ulic w śródmieściu Lublina powinno być całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego (np ul Zielona, ew. z dopuszczeniem komunikacji miejskiej- np Lubartowska w górę do katedry). Bierzmy przykład z dobrze funkcjonujących ośrodków miejskich w bardziej cywilizowanych krajów, np Holandii.
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2017 o 18:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekaw kogo portfele spuchną,wszak to atrakcyjne tereny.
Rozwiń
io
io (11 września 2017 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Polska to dziwny kraj, chyba bogaty. Widziałem dopiero co odremontowaną komendę i co zaraz będą ją burzyć. Pieniądze wyrzucone w błoto???!!
  Państwowe! Ten kto miał zarobić zarobił, a teraz zarobią podwójnie. Nie ma kto protestować, ludzie po śmietnikach grzebią, albo pracują po 12 godzin i nic nie wiedzą co sie dzieje. Jeszcze inni wyjechali, albo mają w **pie tą całą *afie.
Rozwiń
Gość
Gość (11 września 2017 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
budować budować niech się Lublin dalej rozwija
Rozwiń
niepisior
niepisior (11 września 2017 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
KIEDY WRESZCIE PREZYDENTA DEWELOPERÓW KOPNĄ W D....
odezwał się zacofany pisior z obsesją na punkcie wszelkiej maści przedsiębiorców, pewnie tęsknisz za Pruszkowskim i czasami kiedy w ogóle nie budowano mieszkań a bezrobocie rosło w tempie ekspresowym
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!