sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Tunel wzdłuż ul. Kunickiego jeszcze niegotowy, a już zdewastowany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2013, 17:50
Autor: Dominik Smaga

Każdego dnia wykonawca robót zbiera w tym miejscu butelki i śmieci ( Dorota Awiorko-Klimek)
Każdego dnia wykonawca robót zbiera w tym miejscu butelki i śmieci ( Dorota Awiorko-Klimek)

Odsłonięte kable pod napięciem, zniszczone lampy, potłuczone jarzeniówki. Takim widokiem wita jeden z tuneli wzdłuż ul. Kunickiego koło przebudowywanego wiaduktu.

Tunele będą dwa, na razie żaden nie jest gotowy, ale z jednego, po stronie ul. Garbarskiej piesi już mogą korzystać. Niebawem tunel będzie jeszcze ważniejszy, bo przejście biegnącą po stronie ul. Pocztowej galeryjką pod wiaduktem wkrótce zostanie zamknięte.

Tyle że przejście wcale nie jest bezpieczne. Na przechodniów czyhały częściowo pozbawione izolacji przewody pod napięciem. Z dziewięciu zainstalowanych w tunelu lamp sprawnych jest tylko pięć. Dwie inne są mocno zdewastowane, ze ścian zwisają ich fragmenty, a po ziemi walają się resztki potłuczonych jarzeniówek.

Kolejne dwie lampy wyglądają na całe, ale nie świecą, bo ktoś ukradł fragment zasilającego je kabla. Z drugiej strony zwisa przewód pod napięciem, część pozbawiona jest izolacji. Poza tym na ziemi widać pamiątki po libacji: butelkę po winie i dwie butelki po taniej wódce. Taki widok zastaliśmy we wtorek.
Tunel formalnie jest jeszcze placem budowy.

– Rozmawiałam w tej sprawie z kierownikiem budowy. Poinformował, że kable są codziennie poprawiane i codziennie chuligani je rozpracowują – mówiła nam Małgorzata Kwiatkowska z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Właśnie ta firma zleciła przebudowę wiaduktu nad ul. Kunickiego i stworzenie równoległych do jezdni tuneli. – Każdego dnia wykonawca robót zbiera w tym miejscu butelki i śmieci.

Pojechaliśmy tam dobę później. Wczoraj, około południa nie zmieniło się prawie nic w porównaniu z tym, co było we wtorek. Poza tym, że jedna z butelek przestała być cała, a lampy były wyłączone. Kable nadal wisiały, a jarzeniówki walały się po ziemi.

Zdewastowane tunele, gdy już uda się je skończyć, nie będą strzeżone przez kamery. – Rzeczywiście, projekt ich nie przewiduje – przyznaje Kwiatkowska. Monitoring będzie za to na placyku przy ul. Kunickiego, z którego przedłużonym przejściem podziemnym da się dotrzeć na perony. Co z tunelami? Niedługo nie będzie to problem kolei. – Planujemy, że tunele zostaną przekazane miastu – zapowiada Kwiatkowska.

– Rozmawialiśmy z wykonawcą robót i chcemy, żeby przeanalizował projekt pod kątem możliwości montażu kamer jeszcze przed ukończeniem tej inwestycji – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Chcemy uniknąć sytuacji, w której przejmujemy tunele i musimy pruć ściany pod instalację monitoringu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tomek
P
paranoja
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tomek
tomek (9 maja 2013 o 23:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biuro Architektoniczne IDEA zapewnia, że przejścia dla pieszych będą dobrze oświetlone oprawami odpornymi na wandalizm i wyposażone w kamery do monitoringu. Wychodzi na to, że pani Kwiatkowska jest osobą niedoinformowaną.
Rozwiń
P
P (9 maja 2013 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TEMAT SZYBKO ROZWIĄZANO. NOWY TUNEL ZABITO DECHAMI. WIĘC JEST NIEDOSTĘPNY I DLA "NORMALNYCH" LUDZI I DLA MENELI. TERAZ JEST PO PROBLEMIE?
STAŁO SIE TO DZIŚ 9 MAJA 2013, GODZ 15.00.

CIEKAWE JAK ZAMKNĄ GALERYJKI OD STRONY POCZTOWEJ. TRZEBA BĘDZIE FRUWAĆ PANIE PREZYDENCIE? CHYBA NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO ROZWIĄZANIA.
CZYLI CO? KOLEJNA KASA W BŁOTO? UDOGODNIENIA DLA LUDZI? MIASTO INSPIRACJI DLA KRETYNÓW. INWESTYCJA DLA SZCZURÓW I ROBAKÓW. LUDZIE WON...
NO I DLACZEGO JESTEŚ TAKI BIEDNY W ROZUM DECYDENCIE!
Rozwiń
paranoja
paranoja (9 maja 2013 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od dawna to miejsce upodobała sobie okoliczna żulia. Tu pije się tanie wino, nalewki oraz spirytus kupony zaraz obok na targu przy Pocztowej. Patroli pieszych tu brak. Monitoringu nie ma i jak nie będzie to miasto niech od razu przeznaczy to miejsce na straty. Nikt tędy nie będzie chodził. Tylko po co inwestują w to grube miliony? Dla meneli? Patrol zmotoryzowany niczego nie widzi, Kamer brak. Więc hulaj dusza. Pełna bezkarność. Można dostać po ryju, stracić kasę lub w najlepszym razie zostać zbluzganym.

Osobiście uważam, że poprzednia wersja-przejście galeryjkami była o wiele lepsza. Dobre oświetlenie. Kontakt wzrokowy z autami-policja widzi co sie tam dzieje.

Teraz mamy kolejne podziemne przejście za ogromne pieniądze bez oświetlenia, monitoringu. Menele tu nie tylko pija i rządzą. Tu jest ich kloaka. Rozrzutne mamy władze. Fundują nam inwestycje dla półświatka. Juz takie tunele są: na Łęczyńskiej, Hutniczej, Zana, Armii Krajowej, Jana Pawła II itd.
Rozwiń
the seepbe
the seepbe (9 maja 2013 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby to była gwiazda Dawida to prokuratura wszczełaby śledztwo.
Rozwiń
gość
gość (9 maja 2013 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się w tym kraju pojmuje demokrację. Menelstwo i gówniarstwo może wszystko zniszczyć, a winne jest "miasto" bo niedpolnowało! W tym mieście na każdym rogu można zauważyć zdewastowane budynki, ławki, pomniki itd. Zero kultury osobistej i poszanowania mienia. Wy chyba ludzie wstydu nie macie!
No ale jak ktoś się syfie wychował to w syfie czuje się najlepiej i do tego dąży.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!