czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Uczennice dostały stypendia Ministra Edukacji Hiszpanii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2010, 14:35
Autor: (mm)

Katarzyna Surdyka, Adriana Galek, Wiktoria Ludian, Sylwia Frączek, Natalia Flis i Dorota Kołbuk – te uczennice Gimnazjum nr XIX i Liceum Ogólnokształcącego nr IX w Lublinie otrzymały dziś stypendium Ministra Edukacji Hiszpanii.

– Dziękuję uczniom, którzy wykonują ciężką pracę i na pewno ze wspaniałym wynikiem w przyszłości zdadzą maturę – gratulowała uczennicom Nuria Domingues, radca do spraw edukacji Ambasady Hiszpanii.

Na skromnej uroczystości w IX LO dziewczęta dostały nie tylko dyplomy, ale również kopertę, w której było 560 euro. – Cały rok ciężko uczyłam się, oznaczało to też wiele wyrzeczeń. Musiałam dla nauki języka hiszpańskiego zrezygnować z tańca towarzyskiego. Ale teraz wiem, że było warto – nie kryła radości Katarzyna Surdyka, uczennica klasy 2 z Gimnazjum nr 19.

– Pieniądze na pewno się przydadzą. Przeznaczę je na nowy strój do tańca towarzyskiego – mówi gimnazjalistka Adriana Galek.

– A ja kupię materiały plastyczne, farby, kredki, płótna, bo maluję. Robię wystawy, można je oglądać w szkole – dodaje Wiktoria Ludian z klasy 3 Gimnazjum.

Niektóre z uczennic pieniądze przeznaczą na przyjemności. – W maju jadę do Hiszpanii na wymianę to na pewno trochę wydam z tej sumy. A resztę przeznaczę na przyjemności – uśmiecha się Natalia Flis, uczennica klasy 1 w LO nr IX.

Stypendia Ministra Edukacji Hiszpanii zostały wręczone już po raz szósty. W tym roku wyjątkowo na bardzo skromnej uroczystości. – Stypendia są przyznawane najlepszym uczniom sekcji dwujęzycznej. Brane są pod uwagę osiągnięcia z języka hiszpańskiego, wyniki nauczania, zaangażowanie w życie kulturalne tej sekcji, udział w różnych projektach – wyjaśnia Elżbieta Bolibok, dyrektor Gimnazjum nr XIX w Lublinie.

– Jest to duża motywacja dla uczniów. W ubiegłych latach dzieci kupowały aparaty fotograficzne, komputer czy przeznaczały pieniądze na wakacje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!