Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2018 r.
9:24

Uczniowie nie mogą wychodzić ze szkoły na przerwach. Dyrekcja: To przez mrozy

353 26 A A
Problem z wychodzeniem w czasie przerw zostanie rozwiązany, ale uczniowie muszą zaakceptować panujące w szkole zasady
Problem z wychodzeniem w czasie przerw zostanie rozwiązany, ale uczniowie muszą zaakceptować panujące w szkole zasady (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Pełnoletni uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji nie mogą w trakcie przerw wychodzić ze szkoły. Podkreślają, że jest to niezgodne z prawem i proszą o interwencję. Dyrekcja jest jednak nieugięta i winę za „utrudnienia” zrzuca na… mróz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uczniowie którzy mają po 20 lat i są pełnoletni, nie mogą wyjść na zewnątrz – denerwuje się pan Jakub, uczeń szkoły. – To niezgodne z prawem. Tymczasem taka sytuacja trwa już ponad tydzień i nic nie wskazuje na to, że szybko się skończą.

Problem z wypuszczaniem uczniów PSBiG powtarza się regularnie co kilka miesięcy.

– Nie możemy wyjść do sklepu, czy na świeże powietrze. Problem mają osoby, które palą. Są pełnoletnie i same powinny decydować o tym, co jest dla nich dobre skoro prawo tego nie zabrania – uważa jedna z uczennic placówki. – W szkole czujemy się, jak w więzieniu.

Zakaz opuszczania budynku w trakcie lekcji jest niezgodny z prawem. Rzecznik Praw Obywatelskich wielokrotnie przy podobnych sprawach stwierdzał, że każda szkoła ma obowiązek umożliwić uczniom przebywanie podczas przerwy na świeżym powietrzu. Wyjątek stanowi jedynie sytuacja, gdy w statucie szkoły napisane jest, że szkoła jest zamknięta przez cały czas trwania lekcji.

– Rzeczywiście zdecydowałam, że ze względu na duże mrozy nie należy wychodzić w trakcie przerw – przyznaje Grażyna Kubuj-Bełz, dyrektorka Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji. – Takie wyjścia, a uczniowie najczęściej wychodzić chcą nieodpowiednio ubrani mogą skończyć się chorobą, a przecież istnieje obowiązek szkolny. Poza tym wnoszą na butach śnieg i błoto. To duży problem, który jednak zostanie rozwiązany lada moment. Idzie ocieplenie i wycofamy się z obostrzeń.

Dyrektor podkreśla jednak, że uczniowie muszą zaakceptować panujące w szkole zasady.

– Wychodzić muszą pojedynczo używając za każdym razem karty. Owszem uniemożliwi to wyjście wszystkim chętnym w trakcie przerwy, ale nie możemy pozwolić by używano jednej karty, a wychodziła cała klasa. Musimy wiedzieć, co dzieje się z naszymi uczniami – tłumaczy – Zadaniem szkoły jest też wychowywanie, i uczenie rozsądku. I to się nie zmieni nawet, gdy przyjdzie wiosna.

>>>

Zobacz także: Blowek w Tarasach Zamkowych w Lublinie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 17:50
W Zespole Szkół Samochodowych 200 metrów dalej jest tak od wielu wielu lat i nikt nie robił z tego afery...
Avatar
Kasia / 8 marca 2018 o 13:11
A od kiedy to wolno na plaży palić?
Avatar
studentka KULu / 8 marca 2018 o 12:09
Amadeusz napisał:
xyz napisał:
"wielu uczniów tej szkoły to jedna wielka patologia. stoją naprzeciw wejścia do szkoły i palą szkoły.co ciekawe w szkole działa głownie technikum, nie szkoła zawodowa. przyszli inżynierowie, elita narodu..." jakim cudem wg ciebie palenie ma wskazywać na patologię?
jeżeli uważasz, że palenie przez uczniów przed budynkiem szkoły (oficjalnie!!!), z których na oko nie wszyscy mają 18 lat to ok. dodam do tego jeszcze ubiór, plucie na chodnik, używanie słów powszechnie używanych za obelżywe nieraz także wobec przechodniów typu co się stara *** gapisz, patrz ale down idzie itp. poza tym racławickie to główna arteria lublina, a widok młodych dresiarzy palących przed szkołą szlugi do szczególnie sympatycznych nie należy.
 Pod Politechniką tak samo. Inżynierowie to w większości prostaki i chamy!!
 Pod Politechniką tak samo. Inżynierowie to w większości prostaki i chamy!! rozwiń
Avatar
Amadeusz / 8 marca 2018 o 11:35
xyz napisał:
"wielu uczniów tej szkoły to jedna wielka patologia. stoją naprzeciw wejścia do szkoły i palą szkoły.co ciekawe w szkole działa głownie technikum, nie szkoła zawodowa. przyszli inżynierowie, elita narodu..." jakim cudem wg ciebie palenie ma wskazywać na patologię?
 jeżeli uważasz, że palenie przez uczniów przed budynkiem szkoły (oficjalnie!!!), z których na oko nie wszyscy mają 18 lat to ok. dodam do tego jeszcze ubiór, plucie na chodnik, używanie słów powszechnie używanych za obelżywe nieraz także wobec przechodniów typu co się stara *** gapisz, patrz ale down idzie itp. poza tym racławickie to główna arteria lublina, a widok młodych dresiarzy palących przed szkołą szlugi do szczególnie sympatycznych nie należy.
 jeżeli uważasz, że palenie przez uczniów przed budynkiem szkoły (oficjalnie!!!), z których na oko nie wszyscy mają 18 lat to ok. dodam do tego jeszcze ubiór, plucie na chodnik, używanie słów powszechnie używanych za obelżywe nieraz także wobec przechodniów typu co się stara *** gapisz, patrz ale down idzie itp. poza tym racławickie to główna arteria lublina, a widok młodych dresiarzy palących przed szkołą szlugi do szczególnie sympatycznych nie należy. rozwiń
Avatar
xyz / 8 marca 2018 o 09:15
"ta szkoła nie jest obowiązkowa a skoro masz 20 lat i nie odpowiada ci ta szkoła to zmień albo idź do roboty na drogę kamienie łupać.Tam świeże powietrze i palić można cały dzień." No tak, po co coś poprawiać, lepiej przechodzić ze skrajności w skrajność. 
Avatar
xyz / 8 marca 2018 o 09:14
"Wielu uczniów tej szkoły to jedna wielka patologia. Stoją naprzeciw wejścia do szkoły i palą szkoły.Co ciekawe w szkole działa głownie technikum, nie szkoła zawodowa. Przyszli inżynierowie, elita narodu..." Jakim cudem wg ciebie palenie ma wskazywać na patologię? 
Avatar
xyz / 8 marca 2018 o 09:13
Gówniarzom w głowach się popie......o. Szkoła to szkoła a nie jakieś tam nie wiadomo co. Niezła argumentacja. 
Avatar
Ja / 7 marca 2018 o 19:12
Po składni widać, ze Tobie nie zabraniali wychodzić.
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 17:39
to nie patologia to przyszłość naszego narodu... to są wszystkie NASZE kochanie dzieci... nasi sąsiedzi... nasza rodzina... nasze wnuki...ale czy rodzice wiedzą i interesują się co oni w ogóle robią... ciekawe czy taki 20 latek sam zarabia na tego papieroska...i czy zdaje sobie sprawę ze po 20 latach będzie leczony z podatków które wszyscy płacimy... dla wielu liczy się tylko tu i teraz...
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 17:19
to moja stara buda, w latach 60 tych uczyłem się w tech. budowlanym, fajurki palilismy w WC, albi w czasie przerwy w sasie, dyr. Basta, prof. Romanica i inni nauczycielowie ganiali za papierosiarzami, najlepsze to było sprawdzanie rano wwejściu do szkoły , czy każdy uczeń ma przyszyta tarczę do rekawa, za przypiecie agrafka dostawało się w łeb, ale nie którzy dowcipnisie wpinali od spodu tarczy szpilki i szarpiacy tarcza nauczyciel kaleczył palce, dzisiajj juz pewnie mało kto wie w tym teamcie, a tarcze były wyroznikiem kto do jakiej budy chodzi
Avatar
Gość / 8 marca 2018 o 17:50
W Zespole Szkół Samochodowych 200 metrów dalej jest tak od wielu wielu lat i nikt nie robił z tego afery...
Avatar
Kasia / 8 marca 2018 o 13:11
A od kiedy to wolno na plaży palić?
Avatar
studentka KULu / 8 marca 2018 o 12:09
Amadeusz napisał:
xyz napisał:
"wielu uczniów tej szkoły to jedna wielka patologia. stoją naprzeciw wejścia do szkoły i palą szkoły.co ciekawe w szkole działa głownie technikum, nie szkoła zawodowa. przyszli inżynierowie, elita narodu..." jakim cudem wg ciebie palenie ma wskazywać na patologię?
jeżeli uważasz, że palenie przez uczniów przed budynkiem szkoły (oficjalnie!!!), z których na oko nie wszyscy mają 18 lat to ok. dodam do tego jeszcze ubiór, plucie na chodnik, używanie słów powszechnie używanych za obelżywe nieraz także wobec przechodniów typu co się stara *** gapisz, patrz ale down idzie itp. poza tym racławickie to główna arteria lublina, a widok młodych dresiarzy palących przed szkołą szlugi do szczególnie sympatycznych nie należy.
 Pod Politechniką tak samo. Inżynierowie to w większości prostaki i chamy!!
 Pod Politechniką tak samo. Inżynierowie to w większości prostaki i chamy!! rozwiń
Avatar
Amadeusz / 8 marca 2018 o 11:35
xyz napisał:
"wielu uczniów tej szkoły to jedna wielka patologia. stoją naprzeciw wejścia do szkoły i palą szkoły.co ciekawe w szkole działa głownie technikum, nie szkoła zawodowa. przyszli inżynierowie, elita narodu..." jakim cudem wg ciebie palenie ma wskazywać na patologię?
 jeżeli uważasz, że palenie przez uczniów przed budynkiem szkoły (oficjalnie!!!), z których na oko nie wszyscy mają 18 lat to ok. dodam do tego jeszcze ubiór, plucie na chodnik, używanie słów powszechnie używanych za obelżywe nieraz także wobec przechodniów typu co się stara *** gapisz, patrz ale down idzie itp. poza tym racławickie to główna arteria lublina, a widok młodych dresiarzy palących przed szkołą szlugi do szczególnie sympatycznych nie należy.
 jeżeli uważasz, że palenie przez uczniów przed budynkiem szkoły (oficjalnie!!!), z których na oko nie wszyscy mają 18 lat to ok. dodam do tego jeszcze ubiór, plucie na chodnik, używanie słów powszechnie używanych za obelżywe nieraz także wobec przechodniów typu co się stara *** gapisz, patrz ale down idzie itp. poza tym racławickie to główna arteria lublina, a widok młodych dresiarzy palących przed szkołą szlugi do szczególnie sympatycznych nie należy. rozwiń
Avatar
xyz / 8 marca 2018 o 09:15
"ta szkoła nie jest obowiązkowa a skoro masz 20 lat i nie odpowiada ci ta szkoła to zmień albo idź do roboty na drogę kamienie łupać.Tam świeże powietrze i palić można cały dzień." No tak, po co coś poprawiać, lepiej przechodzić ze skrajności w skrajność. 
Avatar
xyz / 8 marca 2018 o 09:14
"Wielu uczniów tej szkoły to jedna wielka patologia. Stoją naprzeciw wejścia do szkoły i palą szkoły.Co ciekawe w szkole działa głownie technikum, nie szkoła zawodowa. Przyszli inżynierowie, elita narodu..." Jakim cudem wg ciebie palenie ma wskazywać na patologię? 
Avatar
xyz / 8 marca 2018 o 09:13
Gówniarzom w głowach się popie......o. Szkoła to szkoła a nie jakieś tam nie wiadomo co. Niezła argumentacja. 
Avatar
Ja / 7 marca 2018 o 19:12
Po składni widać, ze Tobie nie zabraniali wychodzić.
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 17:39
to nie patologia to przyszłość naszego narodu... to są wszystkie NASZE kochanie dzieci... nasi sąsiedzi... nasza rodzina... nasze wnuki...ale czy rodzice wiedzą i interesują się co oni w ogóle robią... ciekawe czy taki 20 latek sam zarabia na tego papieroska...i czy zdaje sobie sprawę ze po 20 latach będzie leczony z podatków które wszyscy płacimy... dla wielu liczy się tylko tu i teraz...
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 17:19
to moja stara buda, w latach 60 tych uczyłem się w tech. budowlanym, fajurki palilismy w WC, albi w czasie przerwy w sasie, dyr. Basta, prof. Romanica i inni nauczycielowie ganiali za papierosiarzami, najlepsze to było sprawdzanie rano wwejściu do szkoły , czy każdy uczeń ma przyszyta tarczę do rekawa, za przypiecie agrafka dostawało się w łeb, ale nie którzy dowcipnisie wpinali od spodu tarczy szpilki i szarpiacy tarcza nauczyciel kaleczył palce, dzisiajj juz pewnie mało kto wie w tym teamcie, a tarcze były wyroznikiem kto do jakiej budy chodzi
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 4

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 31 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 24

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!