poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Udało się znaleźć chętnych na stypendia. Po interwencji mediów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2012, 13:20
Autor: MB

Po apelu mediów, m.in. "Dziennika Wschodniego" udało się znaleźć 420 uczniów z naszego regionu, którym marszałek województwa ufunduje roczne stypendia. Choć jeszcze na tydzień przed końcem przyjmowania zgłoszeń chętnych było jak na lekarstwo.

Z pieniędzy mogą skorzystać najzdolniejsi gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. Wystarczy mieszkać na terenie województwa lubelskiego, bardzo dobrze się uczyć (średnia co najmniej 5,25) i spełnić warunek wysokości dochodu na członka rodziny – ten nie może być większy niż 1008 zł na osobę (lub 1166 zł, jeżeli w rodzinie jest osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności).

Konkurs ruszył pod koniec czerwca. Ale, jak pisał tydzień temu "Dziennik Wschodni" po miesiącu wpłynęło zaledwie 180 zgłoszeń. To zaskakujące, bo wskazany w warunkach próg finansowy jest wysoki, jak na nasze warunki. Dla przykładu przy stypendiach na lubelskich uczelniach próg, którego nie można przekroczyć, zwykle wynosi kilkaset zł na członka rodziny.

Problemem mogła się za to okazać średnia. Ilu jest w naszym regionie gimnazjalistów i licealistów, którzy mają co najmniej 5,25? Tego nie wiedział ani Urząd Marszałkowski, ani kuratorium. – To dosyć wysoki próg. Myślę jednak, że znalezienie 400 uczniów z taką średnią jest realne – mówił na naszych łamach Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Miał rację. Termin przyjmowania zgłoszeń minął 17 sierpnia. – W tej chwili już wiadomo, że limit 420 osób uda się wypełnić – mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka.

– Wpłynęło ponad 460 zgłoszeń – wylicza Górka. – Teraz będziemy je weryfikowali. Może się jeszcze okazać, że część z nich to zgłoszenia podwójne – od tej samej osoby. Część uczniów uzupełniała dokumenty, co mogło zostać potraktowane jako oddzielne zgłoszenie. Ale myślę, że to kwestia co najwyżej kilku osób. 420 osób, które dostaną stypendium, na pewno uda się zebrać.

Pierwsze pieniądze trafią do nich we wrześniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ada
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ada
ada (20 sierpnia 2012 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a kto o tym wiedział, mało było nagłaśnianie i automatycznie było mało osób, bo przecież 1 tys. zł dochodu na osobę w rodzinie to w naszym województwie mało kto ma,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!