Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2011 r.
11:41
Edytuj ten wpis

UMCS: Dziekan Wydziału Prawa odwołany

0 18 A A
Prof. Antoni Pieniążek (UMCS)
Prof. Antoni Pieniążek (UMCS)

Senat UMCS odwołał dziś dziekana Wydziału Prawa i Administracji prof. Antoniego Pieniążka. Wniosek poparło 20 z 36 senatorów uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Senat największego uniwersytetu w regionie, na specjalnym posiedzeniu, głosował dziś nad "stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu” prof. Antoniego Pieniążka. Taki wniosek skierował rektor. Podczas prac nad nowym statutem uczelni zauważono, że dziekan osiągnął wiek emerytalny (70 lat), przez co – zdaniem władz UMCS – traci bierne prawo wyborcze (nie może startować w wyborach do władz uczelni i wydziałów – red.), a to skutkuje utratą mandatu dziekana.

Sprawa miała się rozstrzygnąć w zeszłym tygodniu. Ale prof. Leszek Leszczyński z W. Prawa i Administracji zgłosił na senacie wniosek, żeby przekazać kompetencję co do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu dziekana Radzie Wydziału. Senatorowie wniosek przyjęli. Podobnie uwagi zgłaszał wcześniej sam prof. Antoni Pieniążek: – Przecież senat nie powoływał mnie na to stanowisko, tylko elektorzy z wydziału – mówił na naszych łamach.
Sprawa została zawieszona. – Rektor ogłosił zawieszenie uchwały obarczonej wadą prawną (w związku z posiadanymi opiniami prawnymi z kancelarii Raczkowski i Wspólnicy oraz stanowiska nadesłanego przez Fundację Rektorów Polskich) oraz zwołał nadzwyczajne posiedzenie senatu na 4 lipca, w celu ponownego rozpatrzenia uchwały – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS.

– Dziś senatorowie najpierw głosowali nad uchyleniem środowej uchwały, przekazującej kompetencje radzie wydziału – relacjonuje Guzowska. – Większość senatorów poparła wniosek.

– W związku z tym można było przejść do drugiego punktu posiedzenia: głosowania nad stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu dziekana. Za było 20 senatorów, przeciw – 15, jedna osoba wstrzymała się od głosu – dodaje Guzowska. Dziekan został odwołany ze stanowiska.

Teraz sprawa trafi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Jeszcze przed głosowaniem rektor zapowiedział, że niezależnie od jego wyniku, skieruje sprawę do resortu z prośbą o wydanie opinii – mówi rzecznik uniwersytetu.

Rektor poprosił też o pilne spotkanie z zastępcami odwołanego dziekana, żeby ustalić sposób zarządzania wydziałem. Wszyscy czworo prodziekani W. Prawa i Administracji zapowiadali kilka dni temu, że w przypadku odwołania dziekana Pieniążka, zrezygnują ze swoich funkcji. Ich spotkanie z rektorem odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Datę wyborów nowego dziekana ustali senat na kolejnym posiedzeniu – we wrześniu.

Sprawa odwołania dziekana wywołała ogromne kontrowersje na uniwersytecie. Sam zainteresowany uważa, że nie powinien zostać odwołany. – W ustawie jest napisane wyraźnie, że w przypadku osiągnięcia wieku emerytalnego w trakcie trwania kadencji umowa jest zmieniana, ale jest ważna do końca kadencji – przekonuje prof. Antoni Pieniążek. Wersję dziekana potwierdzili znani profesorowie prawa z UMCS: Kidyba, Zdyb i Jakubecki.

Rektor powołuje się za to na opinię kancelarii prawnej Raczkowski i Prawnicy. – Ta była jednoznaczna: dziekan po osiągnięciu wieku emerytalnego traci mandat – mówi Guzowska. Podobne stanowisko przedstawiła Fundacja Rektorów Polskich.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mike / 13 lipca 2011 o 22:07
O tym jaki jest WPiA UMCS najlepiej świadczy jego strona internetowa. Skończyłem ten wydział dekadę temu i żal patrzeć jak się stacza. Prawo na umcs zatrzymało się w latach 90. żal...
Avatar
racja ZDROWY ROZSADEK / 5 lipca 2011 o 10:49
swietny post!!!! p. pieniazek stzrelil sobie w stope; jak sie jest dziekanem to trzeba byc czlowiekiem duzego formatu, a tak wyszlo to obciachowo dla kazdego; pamietam ze pieniazek to byl chyba po jednych pieniadzach z seidlerem jakies tam pzpr- byly i itd. ZDROWY ROZASADEK ROZWALILES WSZYSTKICH
Avatar
zulu gula / 5 lipca 2011 o 10:23
Prof. Pieniazek jest klasycznym przykladem sitwy srodowiskowej. Wystarczajacym dowodem jest jego dzialalnosc w RN Radia Lublin. Sam przyznal, ze do kandydowania namowili go koledzy. Metody zywcem przeniesione z PRL-u. Cierpiacy na wladze osobnik. Doskonale wie ze za stolkami idzie kasa. W jego wieku dochody na poziomie kilkunastu tysiecy zlotych miesiecznie nie sa powszechne. I cala tajemnica.
Avatar
zdrowy rozsadek / 4 lipca 2011 o 22:35
[quote name='student wpia umcs' timestamp='1309806503' post='497696']
prof. Antoni Pieniążek jest wspaniałym Dziekanem WPIA UMCS, to za jego czasu wydział zajmuje wysokie pozycje(2 miejsce) w ministerialnych rankingach wydziałów prawa. Nie zaproszenie Pana Dziekana Pieniążka było brakiem kultury, zeby nie powiedzieć chamstwa, ze strony Rektora Dąbrowskiego
[/quote]
Może tak dla odmiany kilka faktów (i to powszechnie znanych) zamiast wylewania żali i półprawd:
1) nie ma czegoś takiego jak ranking ministerialny - jest kategoryzacja jednostek naukowych, więc WPiA nie zajmuje 2 miejsca w żadnym rankingu, a ma II kategorię (na trzy możliwe) podobnie jak kilkanaście innych,
2) pan dziekan Pieniążek jest taki wspaniały, że za jego czasów WPiA spadło z I do II kategorii, a grozi mu III,
3) w najbardziej znanym rankingu wydziałów prawa prowadzonym przez "Gazetę Prawną" w roku 2009 WPiA UMCS zajął 11 miejsce, a w roku 2010 i 2011 odmówił wzięcia udziału w rankingu - to chyba najlepiej świadczy o wydziale i jego włodarzach,
4) od 3 lat wydziałem kieruje tak naprawdę niejaka Piotrowska, która skutecznie kieruje tym "wspaniałym dziekanem", a nie dziekan Pieniążek (co jest powszechnie wiadome i na wydziale i na uczelni),
5) sprawę do mediów wywlekł sam A.Pieniążek, więc jeśli ktokolwiek szarga opinię o Uniwersytecie, to nie jest to Rektor, a pan dziekan Pieniążek - który chciał się przedstawić jako cierpiętnik i w ten sposób uratować swoją posadę i możliwość dojenia Uniwersytetu przez kolejny rok; pomimo oczywistych faktów i stanowiska Ministerstwa, które też tajne nie jest, że po ukończeniu 70-tki i wygaśnięciu mianowania z mocy ustawy nie można kontynuować funkcji, bo wyjątek w tym zakresie przewiduje ustawa tylko dla rektora - dla zainteresowanych: http://www.nauka.gov.pl/nauka/nauka-dla-kazdego/raporty-i-publikacje/sprawy-nauki/vademecum/vademecum/artykul/bierne-prawo-wyborcze-w-wyborach-do-jednoosobowych-organow-uczelni-publicznych-wyjasnienie/?cHash=06f213ff87
6)statut UMCS nawet gdyby zawierał zapis o możliwości stosowania przepisu odpowiednio do dziekana (a nie zawiera), to naruszałby ustawę (bo ta za wyjątkiem rektora przewiduje, że stosunek pracy wygasa z końcem roku akademickiego, w którym nauczyciel ukończył 70 lat - dla zainteresowanych przywoływany często art. 127 prawa o szkolnictwie wyższym, polecam lekturę w całości, a nie wybiórczymi fragmentami)
7) rektor nie zasięgał, o czym też pisano, opinii Ministerstwa bo jest ona znana, a chciał sprawę załatwić wewnątrz uczelni dlatego szukał jej potwierdzenia w zewnętrznej kancelarii prawnej, bo żadna lubelska nie chciała się wypowiadać na temat miejscowego WPiA bojąc się zapewne środowiskowego linczu - niestety niejaki Antoni Pieniążek nie chciał uznać faktów, tylko postanowił zrobić medialną awanturę narażając dobre imię Uniwersytetu (bo ten jeszcze taką posiada) i narażając na śmieszność Wydział Prawa, który wiedząc co najmniej od roku o problemie zamiatał go pod dywan łamiąc prawo - a raczej udając, że jego prawo nie dotyczy, bo każdy przepis da się naciągnąć i sfalandyzować,
8) gdyby Rektor chciał się pozbyć dziekana Pieniążka to zrobiłby to rok temu nie podpisując z nim umowy o pracę po wygaśnięciu mianowania, a na wniosek WPiA taką umowę podpisał - więc przedstawianie sprawy jako konfliktu personalnego jest poniżej pewnego poziomu i świadczy o nieumiejętności łączenia faktów ze sobą.

Szkoda więc, że pan dziekan Pieniążek zakończył karierę w ten sposób, że zaszkodził reputacji Uniwersytetu i zniszczył niemalże reputację Wydziału, bo zamiast odejść z honorem zrobił medialną awanturę o swój stołek, którego nie powinien mieć już od kilku miesięcy o czym na WPiA wiedziano...

Można by jeszcze długo pisać na ten temat, ale i tak chętnych do przeczytania długiego posta znajdzie się pewnie niewielu...
[quote name='student wpia umcs' timestamp='1309806503' post='497696']
prof. Antoni Pieniążek jest wspaniałym Dziekanem WPIA UMCS, to za jego czasu wydział zajmuje wysokie pozycje(2 miejsce) w ministerialnych rankingach wydziałów prawa. Nie zaproszenie Pana Dziekana Pieniążka było brakiem kultury, zeby nie powiedzieć chamstwa, ze strony Rektora Dąbrowskiego
[/quote]
Może tak dla odmiany kilka faktów (i to powszechnie znanych) zamiast wylewania żali i półprawd:
1) nie ma czegoś takiego jak rankin... rozwiń
Avatar
Berta / 4 lipca 2011 o 22:27
[quote name='Madzia' timestamp='1309804234' post='497687']
juz pisałam i pisze po raz kolejny, olać wydział prawa KUL, a zwłaszcza kierunek kanoniczny nie to ze roboty nie ma to jeszcze poziom żenujący, jak wielka dochtorka Lidia F. sadza się jak żółw na bieżni i ten jej kierowniczek wielki wojciec
[/quote]
A kto Ty jesteś??? Wypowiadasz się jak jakaś nawalona. Co Ty masz do KUL-u, co masz do Prawa Kanonicznego??? Ucz się dziecko, to nikt, nie będzie zły na Ciebie. Zawaliłaś, bo nie umiałaś. Wszyscy są źli? I nie wypowiadaj się o ludziach, do których nie dorastasz do pięt, i myślę, że nigdy nie dorośniesz. Kadra profesorów z KUL-u zasługuje na podziw. Bo szkalowanie ludzi, którzy są tak dobrzy i wspaniali to jest poniżej krytyki. Idź na UMCS, bo o tym jest artykuł i nie mieszaj w to innej Uczelni.
[quote name='Madzia' timestamp='1309804234' post='497687']
juz pisałam i pisze po raz kolejny, olać wydział prawa KUL, a zwłaszcza kierunek kanoniczny nie to ze roboty nie ma to jeszcze poziom żenujący, jak wielka dochtorka Lidia F. sadza się jak żółw na bieżni i ten jej kierowniczek wielki wojciec
[/quote]
A kto Ty jesteś??? Wypowiadasz się jak jakaś nawalona. Co Ty masz do KUL-u, co masz do Prawa Kanonicznego??? Ucz się dziecko, to nikt, nie będzie zły na Ciebie. Zawaliłaś, bo nie umiałaś. Wszyscy ... rozwiń
Avatar
student wpia umcs / 4 lipca 2011 o 21:08
prof. Antoni Pieniążek jest wspaniałym Dziekanem WPIA UMCS, to za jego czasu wydział zajmuje wysokie pozycje(2 miejsce) w ministerialnych rankingach wydziałów prawa. Nie zaproszenie Pana Dziekana Pieniążka było brakiem kultury, zeby nie powiedzieć chamstwa, ze strony Rektora Dąbrowskiego
Avatar
Madzia / 4 lipca 2011 o 20:30
juz pisałam i pisze po raz kolejny, olać wydział prawa KUL, a zwłaszcza kierunek kanoniczny nie to ze roboty nie ma to jeszcze poziom żenujący, jak wielka dochtorka Lidia F. sadza się jak żółw na bieżni i ten jej kierowniczek wielki wojciec
Avatar
julek / 4 lipca 2011 o 20:23
niech zamkna to prawo, to samo na kulu, bo dziekani z kulu nie grzesza mozliowoscia spotkania ich na uczelni
Avatar
icti / 4 lipca 2011 o 18:54
20 przeciwko Antoniemu, czyli 5 rektorów i 15 innych senatorów? Wioska.
Avatar
aln / 4 lipca 2011 o 18:51
Rektor zlikwidował studia podyplomowe na UMCS, teraz zlikwidował naturalnie studia zaoczne. Kolejny ruch to ujednolicenie wszystkich wydziałów, najlepiej po 20 studentów na każdym roczniku, czyli poniżej 100 na całym wydziale, chemia może być idealnym przykładem
Avatar
mike / 13 lipca 2011 o 22:07
O tym jaki jest WPiA UMCS najlepiej świadczy jego strona internetowa. Skończyłem ten wydział dekadę temu i żal patrzeć jak się stacza. Prawo na umcs zatrzymało się w latach 90. żal...
Avatar
racja ZDROWY ROZSADEK / 5 lipca 2011 o 10:49
swietny post!!!! p. pieniazek stzrelil sobie w stope; jak sie jest dziekanem to trzeba byc czlowiekiem duzego formatu, a tak wyszlo to obciachowo dla kazdego; pamietam ze pieniazek to byl chyba po jednych pieniadzach z seidlerem jakies tam pzpr- byly i itd. ZDROWY ROZASADEK ROZWALILES WSZYSTKICH
Avatar
zulu gula / 5 lipca 2011 o 10:23
Prof. Pieniazek jest klasycznym przykladem sitwy srodowiskowej. Wystarczajacym dowodem jest jego dzialalnosc w RN Radia Lublin. Sam przyznal, ze do kandydowania namowili go koledzy. Metody zywcem przeniesione z PRL-u. Cierpiacy na wladze osobnik. Doskonale wie ze za stolkami idzie kasa. W jego wieku dochody na poziomie kilkunastu tysiecy zlotych miesiecznie nie sa powszechne. I cala tajemnica.
Avatar
zdrowy rozsadek / 4 lipca 2011 o 22:35
[quote name='student wpia umcs' timestamp='1309806503' post='497696']
prof. Antoni Pieniążek jest wspaniałym Dziekanem WPIA UMCS, to za jego czasu wydział zajmuje wysokie pozycje(2 miejsce) w ministerialnych rankingach wydziałów prawa. Nie zaproszenie Pana Dziekana Pieniążka było brakiem kultury, zeby nie powiedzieć chamstwa, ze strony Rektora Dąbrowskiego
[/quote]
Może tak dla odmiany kilka faktów (i to powszechnie znanych) zamiast wylewania żali i półprawd:
1) nie ma czegoś takiego jak ranking ministerialny - jest kategoryzacja jednostek naukowych, więc WPiA nie zajmuje 2 miejsca w żadnym rankingu, a ma II kategorię (na trzy możliwe) podobnie jak kilkanaście innych,
2) pan dziekan Pieniążek jest taki wspaniały, że za jego czasów WPiA spadło z I do II kategorii, a grozi mu III,
3) w najbardziej znanym rankingu wydziałów prawa prowadzonym przez "Gazetę Prawną" w roku 2009 WPiA UMCS zajął 11 miejsce, a w roku 2010 i 2011 odmówił wzięcia udziału w rankingu - to chyba najlepiej świadczy o wydziale i jego włodarzach,
4) od 3 lat wydziałem kieruje tak naprawdę niejaka Piotrowska, która skutecznie kieruje tym "wspaniałym dziekanem", a nie dziekan Pieniążek (co jest powszechnie wiadome i na wydziale i na uczelni),
5) sprawę do mediów wywlekł sam A.Pieniążek, więc jeśli ktokolwiek szarga opinię o Uniwersytecie, to nie jest to Rektor, a pan dziekan Pieniążek - który chciał się przedstawić jako cierpiętnik i w ten sposób uratować swoją posadę i możliwość dojenia Uniwersytetu przez kolejny rok; pomimo oczywistych faktów i stanowiska Ministerstwa, które też tajne nie jest, że po ukończeniu 70-tki i wygaśnięciu mianowania z mocy ustawy nie można kontynuować funkcji, bo wyjątek w tym zakresie przewiduje ustawa tylko dla rektora - dla zainteresowanych: http://www.nauka.gov.pl/nauka/nauka-dla-kazdego/raporty-i-publikacje/sprawy-nauki/vademecum/vademecum/artykul/bierne-prawo-wyborcze-w-wyborach-do-jednoosobowych-organow-uczelni-publicznych-wyjasnienie/?cHash=06f213ff87
6)statut UMCS nawet gdyby zawierał zapis o możliwości stosowania przepisu odpowiednio do dziekana (a nie zawiera), to naruszałby ustawę (bo ta za wyjątkiem rektora przewiduje, że stosunek pracy wygasa z końcem roku akademickiego, w którym nauczyciel ukończył 70 lat - dla zainteresowanych przywoływany często art. 127 prawa o szkolnictwie wyższym, polecam lekturę w całości, a nie wybiórczymi fragmentami)
7) rektor nie zasięgał, o czym też pisano, opinii Ministerstwa bo jest ona znana, a chciał sprawę załatwić wewnątrz uczelni dlatego szukał jej potwierdzenia w zewnętrznej kancelarii prawnej, bo żadna lubelska nie chciała się wypowiadać na temat miejscowego WPiA bojąc się zapewne środowiskowego linczu - niestety niejaki Antoni Pieniążek nie chciał uznać faktów, tylko postanowił zrobić medialną awanturę narażając dobre imię Uniwersytetu (bo ten jeszcze taką posiada) i narażając na śmieszność Wydział Prawa, który wiedząc co najmniej od roku o problemie zamiatał go pod dywan łamiąc prawo - a raczej udając, że jego prawo nie dotyczy, bo każdy przepis da się naciągnąć i sfalandyzować,
8) gdyby Rektor chciał się pozbyć dziekana Pieniążka to zrobiłby to rok temu nie podpisując z nim umowy o pracę po wygaśnięciu mianowania, a na wniosek WPiA taką umowę podpisał - więc przedstawianie sprawy jako konfliktu personalnego jest poniżej pewnego poziomu i świadczy o nieumiejętności łączenia faktów ze sobą.

Szkoda więc, że pan dziekan Pieniążek zakończył karierę w ten sposób, że zaszkodził reputacji Uniwersytetu i zniszczył niemalże reputację Wydziału, bo zamiast odejść z honorem zrobił medialną awanturę o swój stołek, którego nie powinien mieć już od kilku miesięcy o czym na WPiA wiedziano...

Można by jeszcze długo pisać na ten temat, ale i tak chętnych do przeczytania długiego posta znajdzie się pewnie niewielu...
[quote name='student wpia umcs' timestamp='1309806503' post='497696']
prof. Antoni Pieniążek jest wspaniałym Dziekanem WPIA UMCS, to za jego czasu wydział zajmuje wysokie pozycje(2 miejsce) w ministerialnych rankingach wydziałów prawa. Nie zaproszenie Pana Dziekana Pieniążka było brakiem kultury, zeby nie powiedzieć chamstwa, ze strony Rektora Dąbrowskiego
[/quote]
Może tak dla odmiany kilka faktów (i to powszechnie znanych) zamiast wylewania żali i półprawd:
1) nie ma czegoś takiego jak rankin... rozwiń
Avatar
Berta / 4 lipca 2011 o 22:27
[quote name='Madzia' timestamp='1309804234' post='497687']
juz pisałam i pisze po raz kolejny, olać wydział prawa KUL, a zwłaszcza kierunek kanoniczny nie to ze roboty nie ma to jeszcze poziom żenujący, jak wielka dochtorka Lidia F. sadza się jak żółw na bieżni i ten jej kierowniczek wielki wojciec
[/quote]
A kto Ty jesteś??? Wypowiadasz się jak jakaś nawalona. Co Ty masz do KUL-u, co masz do Prawa Kanonicznego??? Ucz się dziecko, to nikt, nie będzie zły na Ciebie. Zawaliłaś, bo nie umiałaś. Wszyscy są źli? I nie wypowiadaj się o ludziach, do których nie dorastasz do pięt, i myślę, że nigdy nie dorośniesz. Kadra profesorów z KUL-u zasługuje na podziw. Bo szkalowanie ludzi, którzy są tak dobrzy i wspaniali to jest poniżej krytyki. Idź na UMCS, bo o tym jest artykuł i nie mieszaj w to innej Uczelni.
[quote name='Madzia' timestamp='1309804234' post='497687']
juz pisałam i pisze po raz kolejny, olać wydział prawa KUL, a zwłaszcza kierunek kanoniczny nie to ze roboty nie ma to jeszcze poziom żenujący, jak wielka dochtorka Lidia F. sadza się jak żółw na bieżni i ten jej kierowniczek wielki wojciec
[/quote]
A kto Ty jesteś??? Wypowiadasz się jak jakaś nawalona. Co Ty masz do KUL-u, co masz do Prawa Kanonicznego??? Ucz się dziecko, to nikt, nie będzie zły na Ciebie. Zawaliłaś, bo nie umiałaś. Wszyscy ... rozwiń
Avatar
student wpia umcs / 4 lipca 2011 o 21:08
prof. Antoni Pieniążek jest wspaniałym Dziekanem WPIA UMCS, to za jego czasu wydział zajmuje wysokie pozycje(2 miejsce) w ministerialnych rankingach wydziałów prawa. Nie zaproszenie Pana Dziekana Pieniążka było brakiem kultury, zeby nie powiedzieć chamstwa, ze strony Rektora Dąbrowskiego
Avatar
Madzia / 4 lipca 2011 o 20:30
juz pisałam i pisze po raz kolejny, olać wydział prawa KUL, a zwłaszcza kierunek kanoniczny nie to ze roboty nie ma to jeszcze poziom żenujący, jak wielka dochtorka Lidia F. sadza się jak żółw na bieżni i ten jej kierowniczek wielki wojciec
Avatar
julek / 4 lipca 2011 o 20:23
niech zamkna to prawo, to samo na kulu, bo dziekani z kulu nie grzesza mozliowoscia spotkania ich na uczelni
Avatar
icti / 4 lipca 2011 o 18:54
20 przeciwko Antoniemu, czyli 5 rektorów i 15 innych senatorów? Wioska.
Avatar
aln / 4 lipca 2011 o 18:51
Rektor zlikwidował studia podyplomowe na UMCS, teraz zlikwidował naturalnie studia zaoczne. Kolejny ruch to ujednolicenie wszystkich wydziałów, najlepiej po 20 studentów na każdym roczniku, czyli poniżej 100 na całym wydziale, chemia może być idealnym przykładem
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!