Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2013 r.
18:49
Edytuj ten wpis

UMCS: Podwyżka pensji przed emeryturą

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 14 A A
 (Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)
(Bartłomiej Żurawski/ Archiwum)

Rektor uniwersytetu zawarł ze związkami zawodowymi porozumienie w sprawie podwyższania pensji pracownikom wybierającym się na emeryturę. Dostaną podwyżkę o 15 proc. A dzięki temu wyższą emeryturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podwyżka przysługuje osobom zatrudnionym na co najmniej pół etatu, dla których UMCS jest podstawowym miejscem pracy. Będzie doliczana do pensji w okresie od złożenia wniosku do czasu odejścia z uczelni.

Można ją dostać maksymalnie na 12 miesięcy poprzedzających przejście na emeryturę.
Podwyżka będzie wynosiła 15 proc. średniego wynagrodzenia w danej grupie pracowników. Jego wysokość do końca każdego roku kalendarzowego określi rektor. Dzięki temu kwota co roku będzie rewaloryzowana.

Według stawek określonych na ten rok, profesor odchodzący na emeryturę dostanie 663 zł podwyżki, bibliotekarz – 280 zł, a pracownik obsługi – 171 zł.

– Myślę, że pracownicy powinni być z tego porozumienia zadowoleni – mówi Elżbieta Chodzyńska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” – 80 na UMCS. – To porządkuje sprawę podwyższania pensji przed odejściem na emeryturę.

– Z jednej strony skraca maksymalny okres przysługiwania podwyżki z 21 do 12 miesięcy – wyjaśnia. – Ale z drugiej kompensuje to wysokością podwyżki. Ta do tej pory wynosiła 11 proc. średniego wynagrodzenia plus 200 zł. I nie do końca było wiadomo, ile tak naprawdę pracownik dostanie. Teraz sprawa jest jasna – 15 proc. średniego wynagrodzenia.

Podwyżki przed emeryturą są dawane również na innych publicznych uczelniach, a także m.in. w policji.

Tyle dostaną w tym roku

grupa pracownicza - średnie wynagrodzenie brutto - kwota podwyżki
profesorowie - 4420 zł - 663 zł
docenci, adiunkci, st. wykładowcy z dr - 3075 zł - 461 zł
asystenci, st. wykładowcy z mgr, wykładowcy, lektorzy, instruktorzy - 1961 zł - 294 zł
pracownicy naukowo-techniczni - 2187 zł - 328 zł
pracownicy inżynieryjno-techniczni - 1905 zł - 286 zł
bibliotekarze - 1870 zł - 280 zł
administracja - 2187 zł - 328 zł
obsługa - 1140 zł - 171 zł

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 o 10:09

Prawdziwe pieniądze  http://pieniazek.latwy.pl  Sprawdź i zacznij zarabiać!

Avatar
aga / 2 lutego 2013 o 18:56
coś mi tu nie gra, "[color=#4D4D4D][font=arial]obsługa - 1140 zł - 171 zł" czyli sporo poniżej najniższego wynagrodzenia krajowego, jak to możliwe?[/font][/color]
Avatar
Kowalski / 2 lutego 2013 o 17:05
[quote name='gość' timestamp='1359801306' post='729009']
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariusz dostanie np. 400 zł podwyżki to do emerytury zostanie mu doliczone tyle ile % emerytury sobie wypracował. W tym przypadku dostanie emeryture o 300 zł większą a nie kilka czy kilkanascie zł jak w ZUS-ie.Tak więc proszę nie pisać bzdur jak się nie wie o czym się pisze.
[/quote]

Właśnie - bardzo nierzetelny artykuł wynikający chyba z niewiedzy. Taka podwyżka ma niewielki wpływ na wysokość emerytury bo bierze się zarobki z najlepszych 10 lat (chyba) - więc taka podwyżka nie podniesie emerytury w sposó znaczący.
Czym innym jest podwyżka w policji przed przejściem na emeryturę - tam wysokość nalicza się wg ostatniej pensji i tam to dopiero szaleją np. 3 m-ce przed emeryturą. No ale przecież władza nie odbierze resortom siłowym przywilejów bo kto jej będzie bronił
[quote name='gość' timestamp='1359801306' post='729009']
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariu... rozwiń
Avatar
VISITOR / 2 lutego 2013 o 16:51
PROKURATURA WIDZI I NIE GRZMI?!!!!!!!!!!
Przecierz to jawne wyłudzanie pieniędzy, czyn zabroniony i karalny.
Skoro wynagrodzenie za pracę, nie służy zapłacie za wykonaną pracę, tylko ma na celu uzyskanie wyższej emerytury w przyszłości (finansowanej z budżetu Państwa), to jest to celowe wyłudzenie, oszustwo.
Te profesorki i nieroby ze zwiazków zawodowych, wprost się do tego przyznają, że kosztem nas podatników, doszli do porozumienia jak wyłudzić od nas pieniądze za 12 miesięcy. (przedawnienie trwa chyba 5 lat - wiec macie czas na wyłapanie tych złodzieii).
PROKURATURA WIDZI I NIE GRZMI?!!!!!!!!!!
Przecierz to jawne wyłudzanie pieniędzy, czyn zabroniony i karalny.
Skoro wynagrodzenie za pracę, nie służy zapłacie za wykonaną pracę, tylko ma na celu uzyskanie wyższej emerytury w przyszłości (finansowanej z budżetu Państwa), to jest to celowe wyłudzenie, oszustwo.
Te profesorki i nieroby ze zwiazków zawodowych, wprost się do tego przyznają, że kosztem nas podatników, doszli do porozumienia jak wyłudzić od nas pieniądze za 12 miesięcy. (prze... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 14:21
wcześniej tak było, ze ci co odchodzili na emeryturę dostawali dużo większe podwyżki po to aby mieć wyższą emeryturę, z kolei nam młodszym tłumaczono jak stawialiśmy sprzeciw dlaczego oni dostają więcej, że i my przed emeryturą też będziemy dostawać więcej, i co mamy, wuja więcej, jeszcze mniej, bo już 4 rok nie dostajemy w ogóle podwyżki (a mamy tak konać głodu do 2015 r.) w tej pieprzonej administracji państwowej, proszę nie mylić nas z górą, bo oni dostają jednorazową nagrodę tyle ile my przez 1,5-2 lata musimy pracować.
Avatar
Antoś / 2 lutego 2013 o 12:55
A ja myślałem, że na UMCS pracują mądrzy ludzie. Widzę, że jedynymi cwaniakami są ci co chcą zmniejszyć
zatrudnienie oferując ludziom jak mości Zagłoba - Inflanty. By zyskać na emeryturze, musieliby chociaż
5 lat przed odejściem uzyskać znaczące podwyżki !
Avatar
gość / 2 lutego 2013 o 11:35
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariusz dostanie np. 400 zł podwyżki to do emerytury zostanie mu doliczone tyle ile % emerytury sobie wypracował. W tym przypadku dostanie emeryture o 300 zł większą a nie kilka czy kilkanascie zł jak w ZUS-ie.Tak więc proszę nie pisać bzdur jak się nie wie o czym się pisze.
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariusz dostanie np. 400 zł podwyżki to do emerytury zostanie mu doliczone tyle ile % emeryt... rozwiń
Avatar
oszukany / 2 lutego 2013 o 10:37
To nagroda za nadprodukcję Bezrobotnych!
Avatar
mosquito / 2 lutego 2013 o 10:02
To kosztem tych ze zwolnień grupowych !
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 09:11
Uczcie się studenty, tak się ........... i ...............
Całe życie wpłacali do ZUSu niskie składki, ale na koniec będą z ZUSu wyciągać większą emeryturę dzięki prostej sztuczce.

Aha, jak byście mieli wątpliwości, brakujące pieniądze w ZUSie uzupełnicie wy, przypominam że to wy będziecie pracować na ich emerytury.

Tysiące ludzi pracujących w biedronkach, u prywaciarzy i w innych miejscach o niskich zarobkach nie mają szans na taką sztuczkę.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2014 o 10:09

Prawdziwe pieniądze  http://pieniazek.latwy.pl  Sprawdź i zacznij zarabiać!

Avatar
aga / 2 lutego 2013 o 18:56
coś mi tu nie gra, "[color=#4D4D4D][font=arial]obsługa - 1140 zł - 171 zł" czyli sporo poniżej najniższego wynagrodzenia krajowego, jak to możliwe?[/font][/color]
Avatar
Kowalski / 2 lutego 2013 o 17:05
[quote name='gość' timestamp='1359801306' post='729009']
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariusz dostanie np. 400 zł podwyżki to do emerytury zostanie mu doliczone tyle ile % emerytury sobie wypracował. W tym przypadku dostanie emeryture o 300 zł większą a nie kilka czy kilkanascie zł jak w ZUS-ie.Tak więc proszę nie pisać bzdur jak się nie wie o czym się pisze.
[/quote]

Właśnie - bardzo nierzetelny artykuł wynikający chyba z niewiedzy. Taka podwyżka ma niewielki wpływ na wysokość emerytury bo bierze się zarobki z najlepszych 10 lat (chyba) - więc taka podwyżka nie podniesie emerytury w sposó znaczący.
Czym innym jest podwyżka w policji przed przejściem na emeryturę - tam wysokość nalicza się wg ostatniej pensji i tam to dopiero szaleją np. 3 m-ce przed emeryturą. No ale przecież władza nie odbierze resortom siłowym przywilejów bo kto jej będzie bronił
[quote name='gość' timestamp='1359801306' post='729009']
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariu... rozwiń
Avatar
VISITOR / 2 lutego 2013 o 16:51
PROKURATURA WIDZI I NIE GRZMI?!!!!!!!!!!
Przecierz to jawne wyłudzanie pieniędzy, czyn zabroniony i karalny.
Skoro wynagrodzenie za pracę, nie służy zapłacie za wykonaną pracę, tylko ma na celu uzyskanie wyższej emerytury w przyszłości (finansowanej z budżetu Państwa), to jest to celowe wyłudzenie, oszustwo.
Te profesorki i nieroby ze zwiazków zawodowych, wprost się do tego przyznają, że kosztem nas podatników, doszli do porozumienia jak wyłudzić od nas pieniądze za 12 miesięcy. (przedawnienie trwa chyba 5 lat - wiec macie czas na wyłapanie tych złodzieii).
PROKURATURA WIDZI I NIE GRZMI?!!!!!!!!!!
Przecierz to jawne wyłudzanie pieniędzy, czyn zabroniony i karalny.
Skoro wynagrodzenie za pracę, nie służy zapłacie za wykonaną pracę, tylko ma na celu uzyskanie wyższej emerytury w przyszłości (finansowanej z budżetu Państwa), to jest to celowe wyłudzenie, oszustwo.
Te profesorki i nieroby ze zwiazków zawodowych, wprost się do tego przyznają, że kosztem nas podatników, doszli do porozumienia jak wyłudzić od nas pieniądze za 12 miesięcy. (prze... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 14:21
wcześniej tak było, ze ci co odchodzili na emeryturę dostawali dużo większe podwyżki po to aby mieć wyższą emeryturę, z kolei nam młodszym tłumaczono jak stawialiśmy sprzeciw dlaczego oni dostają więcej, że i my przed emeryturą też będziemy dostawać więcej, i co mamy, wuja więcej, jeszcze mniej, bo już 4 rok nie dostajemy w ogóle podwyżki (a mamy tak konać głodu do 2015 r.) w tej pieprzonej administracji państwowej, proszę nie mylić nas z górą, bo oni dostają jednorazową nagrodę tyle ile my przez 1,5-2 lata musimy pracować.
Avatar
Antoś / 2 lutego 2013 o 12:55
A ja myślałem, że na UMCS pracują mądrzy ludzie. Widzę, że jedynymi cwaniakami są ci co chcą zmniejszyć
zatrudnienie oferując ludziom jak mości Zagłoba - Inflanty. By zyskać na emeryturze, musieliby chociaż
5 lat przed odejściem uzyskać znaczące podwyżki !
Avatar
gość / 2 lutego 2013 o 11:35
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariusz dostanie np. 400 zł podwyżki to do emerytury zostanie mu doliczone tyle ile % emerytury sobie wypracował. W tym przypadku dostanie emeryture o 300 zł większą a nie kilka czy kilkanascie zł jak w ZUS-ie.Tak więc proszę nie pisać bzdur jak się nie wie o czym się pisze.
Do wszystkich poprzedników: bzdury wypisujecie ponieważ nie znacie przepisów.Osoby pracujące w ZUS-ie (naliczające emerytury) śmieją się z waszych wpisów i waszej niewiedzy. Te zwiększone pensje przez 12 m-cy to zadna podwyżka emerytury-rzędu kilku,kilkunastu zł brutto!!! Przeliczcie sobie kilkadziesiąt lat pracy = jaka emerytura? A jaka po dodaniu tych 12 m-cy? Żenada, ale wszyscy wiedzą lepiej od ZUS. Co innego w policji. Tam jak funkcjonariusz dostanie np. 400 zł podwyżki to do emerytury zostanie mu doliczone tyle ile % emeryt... rozwiń
Avatar
oszukany / 2 lutego 2013 o 10:37
To nagroda za nadprodukcję Bezrobotnych!
Avatar
mosquito / 2 lutego 2013 o 10:02
To kosztem tych ze zwolnień grupowych !
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 09:11
Uczcie się studenty, tak się ........... i ...............
Całe życie wpłacali do ZUSu niskie składki, ale na koniec będą z ZUSu wyciągać większą emeryturę dzięki prostej sztuczce.

Aha, jak byście mieli wątpliwości, brakujące pieniądze w ZUSie uzupełnicie wy, przypominam że to wy będziecie pracować na ich emerytury.

Tysiące ludzi pracujących w biedronkach, u prywaciarzy i w innych miejscach o niskich zarobkach nie mają szans na taką sztuczkę.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 0

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 4

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 3

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 2

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 2

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 10

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!