poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Uniwersytet Przyrodniczy. Budowa nowej weterynarii w zawieszeniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lutego 2013, 17:36
Autor: (MB)

Nadal nie może ruszyć budowa nowego gmachu Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego. Choć przetarg wygrała kielecka firma Condite, wcale nie jest pewne, że to kielczanie będą realizowali inwestycję.

Uniwersytet ogłosił wyniki przetargu na początku lutego. Zgłosiło się 13 wykonawców. Najwyżej została oceniona oferta złożona przez Condite. Kielczanie wycenili koszt budowy na 51 893 700 zł. Nieco ponad 5 mln zł mniej zażyczyła sobie firma Polbud z Bielska Podlaskiego. Ale – jak czytamy w zawiadomieniu o rozstrzygnięciu przetargu – ten wykonawca został wykluczony.

Wszystko wskazywało więc na to, że jeszcze w lutym uniwersytet podpisze umowę z Condite. A niedługo później kielczanie będą mogli zacząć prace. – Umowa nie została podpisana – mówi tymczasem Paweł Sęk, projekt manager wszystkich inwestycji firmy Condite w Lublinie. – Wpłynęły odwołania do wyniku przetargu. Czekamy na ich rozstrzygnięcie. Mamy nadzieję, że wynik zostanie podtrzymany i to my będziemy realizowali inwestycję.

Kielczanie są w pełnej gotowości, bo Condite niedawno budowała inny, duży kompleks naukowy przyrodników – również przy ul. Głębokiej. Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej jest już prawie gotowe.

Większość pieniędzy na nową weterynarię da Unia Europejska. Resztę dołoży uczelnia. Dzięki oszczędnościom na przetargu wkład uniwersytetu będzie mniejszy, niż szacowano (według wstępnych planów budynek miał kosztować 76 mln zł). Termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2014 roku.

Z nowych obiektów będą korzystali nie tylko naukowcy i studenci, ale też mieszkańcy regionu, którzy przywożą na ul. Głęboką chore zwierzęta. Medycyna Weterynaryjna jest jednym z najwyżej ocenianych wydziałów na uniwersytecie, a do tej pory miała jedne z najgorszych warunków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
from
Kaśka
asd!
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

from
from (2 marca 2013 o 09:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Paula zmień dilera ;-)
Rozwiń
Kaśka
Kaśka (1 marca 2013 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Budynek na zdjęciu to nowa Biblioteka UP...
Rozwiń
asd!
asd! (1 marca 2013 o 18:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież to wizualizacja biblioteki...
Rozwiń
Paula
Paula (1 marca 2013 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni zlikwidować weterynarię. Oni tylko usypiają biedne zwierzęta ;(
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!