Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2012 r.
19:10
Edytuj ten wpis

Upadek biura podróży Sky Club: Turyści zostali na lodzie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 3 A A
– Do naszego hotelu przyjechały trzy autokary z ludźmi, którzy wykupili wczasy w Sky Club. Dwa z nic
– Do naszego hotelu przyjechały trzy autokary z ludźmi, którzy wykupili wczasy w Sky Club. Dwa z nic

Wczasy w upadającym biurze podróży można było wykupić do ostatniej chwili. Sky Club złożył wniosek o upadłość we wtorek po południu. Na lodzie zostało kilka tysięcy klientów biura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tego samego dnia o godz. 12 dostaliśmy telefon z potwierdzeniem, że lecimy – mówił dziennikarzom TVN24 na warszawskim Okęciu jeden z klientów biura.

– Chcę wiedzieć, kiedy otrzymam swoje pieniądze i czy w tym roku zostanę pozbawiona urlopu. Odkładałam na wczasy z niezbyt wielkiej emerytury – denerwowała się starsza kobieta, która przyszła na konferencję prasową Sky Club.

– W poniedziałek nie istniały jeszcze żadne przesłanki formalne ani finansowe, że firma upadnie – przekonywała Agnieszka Dral z zarządu firmy.

Czy rzeczywiście? – Do naszego hotelu przyjechały trzy autokary. Przywiozły kilkadziesiąt osób, którzy wykupili wczasy w Sky Club. Dwa z nich zostały już odesłane z kwitkiem, bo firma nie zapłaciła za noclegi – wspomina wydarzenia z 16 czerwca pan Maciej z Lublina, który odpoczywał w hotelu Serhs Oasis Park w miejscowości Calella w Hiszpanii.

Kiepska sytuacja biura nie była też tajemnicą w branży turystycznej.

– Ludzie pytali o ofertę Sky Club, bo często proponowali bardzo dobre ceny. Klientów, którzy chcieli skorzystać z ich ofert last minute, zawsze ostrzegaliśmy – usłyszeliśmy w lubelskim biurze Happy Tour.

– Dziwię się, że tak wiele biur sprzedawało ich ofertę. Od dawna było wiadomo, że mają kłopoty. My nie chcieliśmy tego robić – mówi Marek Piwowarski z Lubelskiego Centrum Turystycznego.

Wszyscy klienci biura, które ogłosiło upadłość, do kraju mają wrócić do niedzieli. – Już rozpoczęliśmy organizację powrotów do kraju – zapewnia Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego gdzie zarejestrowana jest firma Sky Club. W Polsce wylądowało już 800 klientów biura. Na ewakuację czeka jeszcze prawie 5 tys. osób. Na razie nie wiadomo ile osób z naszego województwa ugrzęzło za granicą i ile wykupiło wczasy, na które nie pojedzie.

– Jeżeli biuro turystyczne bankrutuje, to najpierw uruchamiane są pieniądze z gwarancji ubezpieczeniowej na ściągnięcie ludzi do kraju, a w drugiej kolejności na pokrycie roszczeń klientów, którzy jeszcze nie wylecieli – tłumaczy Piotr Franaszek, z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego. W przypadku Sky Club ubezpieczenie opiewa na sumę 25 mln zł.

Jak sprawdzić biuro?

Ewa Iwaniec, Urząd Marszałkowski w Lublinie

Można do nas zadzwonić i sprawdzić czy biuro jest wpisane do centralnej ewidencji, czy ma ważne zabezpieczenie finansowe, czy kiedykolwiek miało zakaz prowadzenia działalności. Takie dane można też znaleźć w na stronie www.turystyka.gov.pl. Trudniej sprawdzić kondycję finansową firmy. W tym celu można skorzystać z Krajowego Rejestru Dłużników.

Bezpieczniej płacić kartą

Jeśli ktoś zapłacił za wycieczkę kartą kredytową, ma większą szansę na odzyskanie pieniędzy. – Takie transakcje mają bowiem charakter odwracalny i mogą zostać unieważnione – mówi Paweł Majtkowski z Expandera. Chodzi o tzw. chargeback, który umożliwia zwrot pieniędzy, kiedy usługa nie została wykonana lub doszło do pomyłki. Jeśli usługodawca nie oddał pieniędzy, należy złożyć reklamację w banku.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to-to / 6 lipca 2012 o 12:19
Na bidnego nie trafiło! Ależ afera medialna na cały kraj -albo i dalej! Bo "bidacy" zostali oszukani... Nawet gdy upadł jakiś zakład produkcyjny,gdzie pracowało wielu jedynych żywicieli z biednych rodzin,to chyba aż tyle się w mediach nie kłapało jak teraz o tym biurze podróży! No cóż...-nad bogatymi się użalają,a z mniej zamożnymi nikt się nie liczy i nie użala Ot takie "państwo w państwie"... Może by tak zorganizować Żałobę Narodową Dla Poszkodowanych Przez Biuro Podróży oraz zrobić "Finansową Zrzutę Narodową" dla nich???
Na bidnego nie trafiło! Ależ afera medialna na cały kraj -albo i dalej! Bo "bidacy" zostali oszukani... Nawet gdy upadł jakiś zakład produkcyjny,gdzie pracowało wielu jedynych żywicieli z biednych rodzin,to chyba aż tyle się w mediach nie kłapało jak teraz o tym biurze podróży! No cóż...-nad bogatymi się użalają,a z mniej zamożnymi nikt się nie liczy i nie użala Ot takie "państwo w państwie"... Może by tak zorganizować Żałobę Narodową Dla Poszkodowanych Przez Biuro Podróży oraz zrobić "Finansową Zrzutę N... rozwiń
Avatar
JAA a co / 5 lipca 2012 o 07:40
akurat SKY CLUB wcale nei miał tanio nie miał tez często lastów miał niewiele ofert, były one wyselekcjonowane, więc szybko schodziły pomimo dość WYSOKIEJ ceny.
Avatar
Wojtek / 4 lipca 2012 o 21:26
Moze komus poszkodowanemu przyda sie taka informacja jak odzyskac srodki w przypadku platnosci karta
http://wakacjopedia.pl/podroze/chargeback-sposobem-na-odzyskanie-srodkow-za-wycieczke/
Avatar
to-to / 6 lipca 2012 o 12:19
Na bidnego nie trafiło! Ależ afera medialna na cały kraj -albo i dalej! Bo "bidacy" zostali oszukani... Nawet gdy upadł jakiś zakład produkcyjny,gdzie pracowało wielu jedynych żywicieli z biednych rodzin,to chyba aż tyle się w mediach nie kłapało jak teraz o tym biurze podróży! No cóż...-nad bogatymi się użalają,a z mniej zamożnymi nikt się nie liczy i nie użala Ot takie "państwo w państwie"... Może by tak zorganizować Żałobę Narodową Dla Poszkodowanych Przez Biuro Podróży oraz zrobić "Finansową Zrzutę Narodową" dla nich???
Na bidnego nie trafiło! Ależ afera medialna na cały kraj -albo i dalej! Bo "bidacy" zostali oszukani... Nawet gdy upadł jakiś zakład produkcyjny,gdzie pracowało wielu jedynych żywicieli z biednych rodzin,to chyba aż tyle się w mediach nie kłapało jak teraz o tym biurze podróży! No cóż...-nad bogatymi się użalają,a z mniej zamożnymi nikt się nie liczy i nie użala Ot takie "państwo w państwie"... Może by tak zorganizować Żałobę Narodową Dla Poszkodowanych Przez Biuro Podróży oraz zrobić "Finansową Zrzutę N... rozwiń
Avatar
JAA a co / 5 lipca 2012 o 07:40
akurat SKY CLUB wcale nei miał tanio nie miał tez często lastów miał niewiele ofert, były one wyselekcjonowane, więc szybko schodziły pomimo dość WYSOKIEJ ceny.
Avatar
Wojtek / 4 lipca 2012 o 21:26
Moze komus poszkodowanemu przyda sie taka informacja jak odzyskac srodki w przypadku platnosci karta
http://wakacjopedia.pl/podroze/chargeback-sposobem-na-odzyskanie-srodkow-za-wycieczke/
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 0 0

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 0

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 11 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 21 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!