piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

UPR: A niechże się Żydzi odczepią!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2006, 21:47
Autor: Dominik Smaga

Światowy Związek Żydów to organizacja rasistowska, a Żydzi nie mają prawa żądać zwrotu pozostawionego w Polsce mienia. Tak stwierdzili lubelscy działacze Unii Polityki Realnej, którzy pikietowali wczoraj przed pomnikiem Ofiar Getta w Lublinie. Prokuratura zapowiada, że przyjrzy się sprawie.

Kilkuosobowa pikieta odbyła się w samo południe, w blasku fleszy
i w obecności telewizyjnej kamery. Działacze UPR przyszli zademonstrować poparcie dla swego partyjnego kolegi, Stanisława Michalkiewicza. Pod koniec marca na antenie Radia Maryja w swym felietonie ostro skrytykował środowiska żydowskie domagające się zwrotu mienia pozostawionego w Polsce. Antysemicki język felietonu potępiła Rada Etyki Mediów, ostro zaprotestował też Marek Edelman, ostatni żyjący przywódca powstania w warszawskim getcie. Tę krytykę lubelscy działacze UPR uznali za "atak na niezależne media”.
- Światowy Kongres Żydów jest organizacją rasistowską - grzmi Marian Kowalski, szef partii na Lubelszczyźnie. Jego zdaniem, Polska nie powinna zwracać nieruchomości należących przed wojną do Żydów. - Na tej zasadzie jakieś organizacje afroamerykańskie mogłyby sobie rościć prawo do ubiegania się o zwrot Afryki - twierdzi Kowalski. - Równie dobrze moglibyśmy założyć Związek Polaków i domagać się zwrotu mienia pozostawionego na Syberii.
- Publiczne znieważanie ze względu na narodowość jest przestępstwem ściganym z urzędu. Grozi za to kara trzech lat pozbawienia wolności - mówi Tadeusz Kubalski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. - Jak było w tym przypadku? Nie wiem, bo o pikiecie dowiaduję się od pana - dodaje prokurator.
Ale zaznacza, że zapozna się z doniesieniami mediów i wtedy zdecyduje, czy wszcząć w tej sprawie postępowanie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!