Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2014 r.
13:54
Edytuj ten wpis

Uratowali zasypanego robotnika. Strażacy nagrodzeni

Autor: Zdjęcie autora (pp)
97 11 A A

W czwartek 24 lubelskich strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Szczerbowskiego otrzymało nagrody. Ryzykując własne życie wydobyli z wykopu zasypanego robotnika. Za poniedziałkową akcję każdy ze strażaków został uhonorowany dyplomem oraz nagrodą pieniężną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aby im pogratulować do Lublina przyjechał gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP. - Wszyscy zasługujecie na pochwały. Akcja była prowadzona w bardzo trudnych warunkach z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem - mówił gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

14 lipca ok. godz. 13 doszło do obsunięcia ziemi przy ulicy Akademickiej 19 w Lublinie. W wykopie został zasypany pracownik firmy budowlanej. Gdy przyjechali strażacy, wystawała mu tylko głowa. Akcja ratunkowa trwała prawie 4 godziny. Strażacy musieli pracować niezwykle ostrożnie w wykopie szerokim na metr i głębokim na cztery metry. Po jednej stronie były fundamenty budynku, po drugiej mur oporowy, który trzymał się na słowo honoru. Najmniejszy błąd mógł spowodować kolejne obsunięcia mokrej ziemi. Zasypanemu robotnikowi cały czas był podawany tlen przez rurkę. Strażak z uprawnieniami ratownika medycznego podał mu zastrzyk wzmacniający.
- Najbardziej niebezpieczny był moment, gdy mur oporowy zaczął tracić stabilność. Musieliśmy zabezpieczyć wykop stemplami. Zaangażowanie strażaków w akcję było bardzo duże. Nie chcieli zmian podczas pracy w wykopie - mówi kpt. Wysocki. Strażacy nie mogli używać ciężkiego sprzętu. Zasypanego robotnika odkopywali saperkami lub rękami.

To nie były jedyne nagrody, jakie w czwartek otrzymali strażacy. Wiesław Leśniakiewicz z Lublina pojechał do Opola Lubelskiego, aby nagrodzić strażaków za ostatnią akcję przeciwpowodziową.
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lipca 2014 o 19:58

jak nie należysz do PSL u to cie do straży nie przyjmą chopie!!! albo nie dasz w łapę  :ph34r:

Avatar
nick / 17 lipca 2014 o 19:22

Lesniakiewuicz rozdał nagrody ? za co ?

Przecież strazacy biorą niezłe pieniadze za to co robią!

To jest ich obowiazek i ślubowali nieść pomoc ludziom !

Dajmy nagrody za to ze przyszli do pracy.

A swoja drogą ciekawe, czy Panowie komendanci otrzymali podziękowania za akcję i ten ich pożal sie  rzecznik prasowy.

Avatar
ytna / 17 lipca 2014 o 18:49

Żygać się chce na komentarze malkontentów, zawistnych ciot, które nigdy w życiu nie widziały tej akcji ratownicczej, zawiść i zazdrość kieruje wami bo nie potraficie nic innego tylko wyleważ żale prze internet w komentarzach, jesteś zwykłymi łajzami, które nigdy nie zrozumią czym jest praca strażaka - jak nie byliście na miejscu akcji to nie otwierajcie swoich mord szanownych bo nic nie wiecie i żyjecie tylko w matrixie swoich kompleksów - brawo panowie !!!


Żygać się chce na komentarze malkontentów, zawistnych ciot, które nigdy w życiu nie widziały tej akcji ratownicczej, zawiść i zazdrość kieruje wami bo nie potraficie nic innego tylko wyleważ żale prze internet w komentarzach, jesteś zwykłymi łajzami, które nigdy nie zrozumią czym jest praca strażaka - jak nie byliście na miejscu akcji to nie otwierajcie swoich mord szanownych bo nic nie wiecie i żyjecie tylko w matrixie swoich kompleksów - brawo panowie !!!

czym ty chcesz tutaj zablysnac kaczy łbie? dowartosciowales swoje malutkie prącie obrazajac tutaj ludzi?

czym ty chcesz tutaj zablysnac kaczy łbie? dowartosciowales swoje malutkie prącie obrazajac tutaj ludzi?

rozwiń
Avatar
ytna / 17 lipca 2014 o 18:46

za to ze uratowali komus zycie.... ty zapewne bys tego nie zrobił bo nie masz jaj..... a przypominam ze kazdy ma obowiązek pomóc drugiemu jak ktoś potrzebuje pomocy, wiec sie nie wypowiadaj bo głupoty piszesz. dobrze ze dostali nagrody. a jesli cos masz przeciwko zapraszamy do straży tylko zapewne nie dostaniesz sie bo ześ za głupi.


za to ze uratowali komus zycie.... ty zapewne bys tego nie zrobił bo nie masz jaj..... a przypominam ze kazdy ma obowiązek pomóc drugiemu jak ktoś potrzebuje pomocy, wiec sie nie wypowiadaj bo głupoty piszesz. dobrze ze dostali nagrody. a jesli cos masz przeciwko zapraszamy do straży tylko zapewne nie dostaniesz sie bo ześ za głupi.

oj oj ale zes mi pojechal maluczki buraczku

to jest jego wybrany zawod to jest jego praca, w czym mu dawac nagrody ze wykonuje sumiennie swoje obowiazki? Ja jestem pelen podziwu dla jego osoby ale do cholery to jest jego praca jego obowiazek. nie musza mi puszczac zwieracze na widok udanej akcji

oj oj ale zes mi pojechal maluczki buraczku

to jest jego wybrany zawod to jest jego praca, w czym mu dawac nagrody ze wykonuje sumiennie swoje obowiazki? Ja jestem pelen podziwu dla jego osoby ale do cholery to jest jego praca jego obowiazek. nie musza mi puszczac zwieracze na widok udanej akcji

rozwiń
Avatar
nick / 17 lipca 2014 o 18:43

strażakom gratulacje!Pamiętać trzeba też o tym człowieku, ktory zauważył osuwającą się na robotnika ziemię i zawiadomił kogo trzeba. O nim jakos cicho? A bez niego cała akcja, poswięcenie strażaków nie miałoby sensu!

Avatar
jazda na prądownicy / 17 lipca 2014 o 17:10

Gratuluję wszystkim strażakom, nie tylko z tej akcji. Piękny zawód, poświęcenie,pomoc, ryzyko....dobrze, że jeszcze tacy ludzie pracują...niestety wiek już mnie wyklucza....

Avatar
ktosik / 17 lipca 2014 o 16:25

Zastrzyk wzmacniający???? hmmm a co to takiego było? :) bo w pogotowiu takich nie ma....

Avatar
Anty Piździoch / 17 lipca 2014 o 16:10

Żygać się chce na komentarze malkontentów, zawistnych ciot, które nigdy w życiu nie widziały tej akcji ratownicczej, zawiść i zazdrość kieruje wami bo nie potraficie nic innego tylko wyleważ żale prze internet w komentarzach, jesteś zwykłymi łajzami, które nigdy nie zrozumią czym jest praca strażaka - jak nie byliście na miejscu akcji to nie otwierajcie swoich mord szanownych bo nic nie wiecie i żyjecie tylko w matrixie swoich kompleksów - brawo panowie !!!

Avatar
ROBERT / 17 lipca 2014 o 15:34

do był ich psi obowiązek za to im płacą,jeszcze trochę i będą nagrody za kazdego uratowanego w wypadku i pożarze...cyrk na kółkach :wacko:

Avatar
karol / 17 lipca 2014 o 15:05

za to ze uratowali komus zycie.... ty zapewne bys tego nie zrobił bo nie masz jaj..... a przypominam ze kazdy ma obowiązek pomóc drugiemu jak ktoś potrzebuje pomocy, wiec sie nie wypowiadaj bo głupoty piszesz. dobrze ze dostali nagrody. a jesli cos masz przeciwko zapraszamy do straży tylko zapewne nie dostaniesz sie bo ześ za głupi.

Avatar
Gość / 18 lipca 2014 o 19:58

jak nie należysz do PSL u to cie do straży nie przyjmą chopie!!! albo nie dasz w łapę  :ph34r:

Avatar
nick / 17 lipca 2014 o 19:22

Lesniakiewuicz rozdał nagrody ? za co ?

Przecież strazacy biorą niezłe pieniadze za to co robią!

To jest ich obowiazek i ślubowali nieść pomoc ludziom !

Dajmy nagrody za to ze przyszli do pracy.

A swoja drogą ciekawe, czy Panowie komendanci otrzymali podziękowania za akcję i ten ich pożal sie  rzecznik prasowy.

Avatar
ytna / 17 lipca 2014 o 18:49

Żygać się chce na komentarze malkontentów, zawistnych ciot, które nigdy w życiu nie widziały tej akcji ratownicczej, zawiść i zazdrość kieruje wami bo nie potraficie nic innego tylko wyleważ żale prze internet w komentarzach, jesteś zwykłymi łajzami, które nigdy nie zrozumią czym jest praca strażaka - jak nie byliście na miejscu akcji to nie otwierajcie swoich mord szanownych bo nic nie wiecie i żyjecie tylko w matrixie swoich kompleksów - brawo panowie !!!


Żygać się chce na komentarze malkontentów, zawistnych ciot, które nigdy w życiu nie widziały tej akcji ratownicczej, zawiść i zazdrość kieruje wami bo nie potraficie nic innego tylko wyleważ żale prze internet w komentarzach, jesteś zwykłymi łajzami, które nigdy nie zrozumią czym jest praca strażaka - jak nie byliście na miejscu akcji to nie otwierajcie swoich mord szanownych bo nic nie wiecie i żyjecie tylko w matrixie swoich kompleksów - brawo panowie !!!

czym ty chcesz tutaj zablysnac kaczy łbie? dowartosciowales swoje malutkie prącie obrazajac tutaj ludzi?

czym ty chcesz tutaj zablysnac kaczy łbie? dowartosciowales swoje malutkie prącie obrazajac tutaj ludzi?

rozwiń
Avatar
ytna / 17 lipca 2014 o 18:46

za to ze uratowali komus zycie.... ty zapewne bys tego nie zrobił bo nie masz jaj..... a przypominam ze kazdy ma obowiązek pomóc drugiemu jak ktoś potrzebuje pomocy, wiec sie nie wypowiadaj bo głupoty piszesz. dobrze ze dostali nagrody. a jesli cos masz przeciwko zapraszamy do straży tylko zapewne nie dostaniesz sie bo ześ za głupi.


za to ze uratowali komus zycie.... ty zapewne bys tego nie zrobił bo nie masz jaj..... a przypominam ze kazdy ma obowiązek pomóc drugiemu jak ktoś potrzebuje pomocy, wiec sie nie wypowiadaj bo głupoty piszesz. dobrze ze dostali nagrody. a jesli cos masz przeciwko zapraszamy do straży tylko zapewne nie dostaniesz sie bo ześ za głupi.

oj oj ale zes mi pojechal maluczki buraczku

to jest jego wybrany zawod to jest jego praca, w czym mu dawac nagrody ze wykonuje sumiennie swoje obowiazki? Ja jestem pelen podziwu dla jego osoby ale do cholery to jest jego praca jego obowiazek. nie musza mi puszczac zwieracze na widok udanej akcji

oj oj ale zes mi pojechal maluczki buraczku

to jest jego wybrany zawod to jest jego praca, w czym mu dawac nagrody ze wykonuje sumiennie swoje obowiazki? Ja jestem pelen podziwu dla jego osoby ale do cholery to jest jego praca jego obowiazek. nie musza mi puszczac zwieracze na widok udanej akcji

rozwiń
Avatar
nick / 17 lipca 2014 o 18:43

strażakom gratulacje!Pamiętać trzeba też o tym człowieku, ktory zauważył osuwającą się na robotnika ziemię i zawiadomił kogo trzeba. O nim jakos cicho? A bez niego cała akcja, poswięcenie strażaków nie miałoby sensu!

Avatar
jazda na prądownicy / 17 lipca 2014 o 17:10

Gratuluję wszystkim strażakom, nie tylko z tej akcji. Piękny zawód, poświęcenie,pomoc, ryzyko....dobrze, że jeszcze tacy ludzie pracują...niestety wiek już mnie wyklucza....

Avatar
ktosik / 17 lipca 2014 o 16:25

Zastrzyk wzmacniający???? hmmm a co to takiego było? :) bo w pogotowiu takich nie ma....

Avatar
Anty Piździoch / 17 lipca 2014 o 16:10

Żygać się chce na komentarze malkontentów, zawistnych ciot, które nigdy w życiu nie widziały tej akcji ratownicczej, zawiść i zazdrość kieruje wami bo nie potraficie nic innego tylko wyleważ żale prze internet w komentarzach, jesteś zwykłymi łajzami, które nigdy nie zrozumią czym jest praca strażaka - jak nie byliście na miejscu akcji to nie otwierajcie swoich mord szanownych bo nic nie wiecie i żyjecie tylko w matrixie swoich kompleksów - brawo panowie !!!

Avatar
ROBERT / 17 lipca 2014 o 15:34

do był ich psi obowiązek za to im płacą,jeszcze trochę i będą nagrody za kazdego uratowanego w wypadku i pożarze...cyrk na kółkach :wacko:

Avatar
karol / 17 lipca 2014 o 15:05

za to ze uratowali komus zycie.... ty zapewne bys tego nie zrobił bo nie masz jaj..... a przypominam ze kazdy ma obowiązek pomóc drugiemu jak ktoś potrzebuje pomocy, wiec sie nie wypowiadaj bo głupoty piszesz. dobrze ze dostali nagrody. a jesli cos masz przeciwko zapraszamy do straży tylko zapewne nie dostaniesz sie bo ześ za głupi.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia]
galeria

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia] 0 0

Były azotowe biegi, turniej piłkarski dla młodych zawodników, crashball i tradycyjny mecz pomiędzy drużynami Zakładów Azotowych i Urzędem Miasta. To wszystko w ramach tegorocznych Dni Chemika, które w niedzielę odbyły się na puławskim stadionie.

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem 0 0

W niedzielę dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o wyłowieniu z rzeki broni.

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany
galeria

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany 0 3

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-letniego kierowcę, który wjechał w pieszych w Biłgoraju. W wypadku tym zginęła jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem
Lubelskie Ekstra

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem 0 0

Niepodrabialne dialogi Pilipiuka, cudowne opisy miasta Ćwirleja i wrażliwość na postaci kobiece Ostaszewskiego. Wyszła unikalna potrawa, do której wprawdzie to ja dostarczyłem kilo wołowiny z kością, ale moi koledzy własnych mieszanek przypraw - rozmowa z pisarzem Marcinem Wrońskim.

Puławy: Nie chcą budować ścieżki

Puławy: Nie chcą budować ścieżki 0 0

Mieszkańcy os. Niwa w Puławach na nowy chodnik i ścieżkę rowerową od Pszczelej do Saperów Kaniowskich będą musieli zaczekać. Do przetargu na ten obywatelski projekt, nie wpłynęła żadna oferta.

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system 0 5

To już pewne. Nie w całym mieście wprowadzony będzie od 1 lipca nowy system zbiórki i wywozu śmieci. Inaczej będzie wyglądać segregacja odpadów na Czechowie, inaczej na Bronowicach...

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin 0 11

Cena malin na skupach nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Podobnie jest z agrestem i porzeczką – bije na alarm Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. I namawia plantatorów, by od dziś nie zbierali owoców. Aż do odwołania.

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego
18 czerwca 2018, 16:30

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. O szczebrzeszyńskim Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) opowiedzą zaproszeni goście już 18 czerwca o godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się na Podniebnych Tarasach CSK.

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie
galeria

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie 0 0

W warsztacie przy kamienicy Żmigród 10 w Lublinie powstało już kilkadziesiąt nietypowych rowerów. Ich autorem jest Krzysztof Chmiel (Rafu Bikes).

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów 0 1

W ubiegłym tygodniu resort inwestycji opublikował ostateczną listę samorządów, których projekty otrzymały dodatkowe rządowe wsparcie.

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 1

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0