wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Uroczystości pogrzebowe abp. Józefa Życińskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2011, 09:59

Krypta "biskupów”. Tu będzie miejsce spoczynku metropolity lubelskiego. (Wojciech Nieśpiałowski)
Krypta \"biskupów”. Tu będzie miejsce spoczynku metropolity lubelskiego. (Wojciech Nieśpiałowski)

Metropolita lubelski zostanie pochowany w krypcie archikatedry lubelskiej w sobotę 19 lutego. Mszę poprowadzi nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Kazanie wygłosi metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

W piątek msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem abp. Józefa Kowalczyka została odprawiona w kościele św. Stanisława w Rzymie. Tam, do momentu przetransportowania do Polski ciała abp. Józefa Życińskiego, będzie wystawiona trumna. Wierni mogą oddawać hołd zmarłemu metropolicie lubelskiemu przez całą niedzielę, od godz. 8 do 22.

We wszystkich parafiach archidiecezji lubelskiej odprawiane są msze święte i odmawiane modlitwy w intencji zmarłego metropolity. Wierni wpisują się do ksiąg kondolencyjnych, które wyłożone są m.in. w archikatedrze lubelskiej, siedzibie kurii i w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Do tarnowskiej katedry trumna z ciałem abp. Życińskiego zostanie przywieziona we wtorek 15 lutego w godzinach popołudniowych - podaje archidiecezja lubelska.

W środę 16 lutego trumna z ciałem abp. Życińskiego zostanie przewieziona z Chełma do Lublina. Trafi najpierw do lubelskiego seminarium duchownego, skąd w czwartek 17 lutego nastąpi jej przewiezienie do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W piątek 18 lutego o godz. 12.15 na KUL zostanie odprawiona uroczysta msza św. żałobna. O godz. 14 nastąpi wyjście konduktu z kościoła KUL, przejście Alejami Racławickimi, ulicą Krakowskie Przedmieście i ul. Królewską do archikatedry lubelskiej.

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 19 lutego o godzinie 11. Arcybiskup Życiński zostanie pochowany w krypcie archikatedry lubelskiej.

Harmonogram uroczystości pogrzebowych ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego (wg strony Archdiecezji Lubelskiej)

Środa 16 lutego

18.00 - Msza św. żałobna w Bazylice Mariackiej w Chełmie

Czwartek 17 lutego

16.00 - wyjazd z Seminarium Duchownego i przejazd na KUL


Piątek 18 lutego

12.15 - Msza św. w kościele KUL

14.00 - wyjście konduktu z kościoła KUL, przejście al. Racławickimi, ul. Krakowskie Przedmieście, Deptakiem, ul. Królewską do Archikatedry

15.15 - Msza św. żałobna z udziałem młodzieży. Przewodniczy ks. bp Artur Miziński.

18.15 - Nieszpory za zmarłych z udziałem Kapituły Archikatedralnej.

19.00 - Msza św. żałobna z udziałem osób życia konsekrowanego. Przewodniczy ks. bp Józef Wróbel.


Sobota 19 lutego

11.00 - Msza św. pogrzebowa. Po zakończeniu Mszy św. procesjonalne przeniesienie ciała (pl. Katedralny, ul. Królewska) do krypt w Archikatedrze oraz złożenie ciała w miejscu wiecznego spoczynku.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KING
Telesfor
bambuczko
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KING
KING (17 lutego 2011 o 02:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='czytelnik' timestamp='1297596585' post='436886']
Arcybiskup Józef Życiński nie jest eksponatem muzealnym ażeby Go obwozić.Nie rozumiem tego wszystkiego.
[/quote]
Wytłumaczę ,cała ta impreza to akcja promocyjna rodzinnej firmy pogrzebowej czołowego lubelskiego polityka Jacka Sobczaka.Wnioskuje to z materiałów Video gdzie nazwa firmy widoczna jest przez 80% czasu .Fajny pomysł z tą trasą Wjazd do Chełma ,wyjazd z Chełma ,wjazd do Lublina.Tylko jak będzie przejazd z KUL do Katedry nie zapomnijcie o banerze na dachu karawanu
Rozwiń
Telesfor
Telesfor (15 lutego 2011 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Annaaszowy orszak poniesie duszę miłującą judaszy pieśnią funcyjnych getta lubelwskiego pod próg niebiosPileckiego
Rozwiń
bambuczko
bambuczko (15 lutego 2011 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie, umarł człowiek. Darujcie sobie chociaż na chwile te niemiłe komentarze. A gdyby ktoś zmarł z waszej rodziny i inni pluliby np na wasza matke, czy ojca, to przyjemnie by wam bylo?
Rozwiń
MEFISTO
MEFISTO (14 lutego 2011 o 22:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#4B0082"]FATALE HIT:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a naglośniony niczym katastrofa w Smoleńsku (10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"]zmarł Władysław Gomółka [/color](były I Sekretarz PZPR-u) i [color="#FF0000"]jego pogrzeb trafił do kabaretów [/color](J. Doborwolski), a były to lata 1980-te. Ludziska płaciły za bilety, biły brawo i lały ze śmiechu, a satyryk pointował, że[color="#FF0000"] pogrzeb był bardzo udany i mają [/color](TVP)[color="#FF0000"]powtarzać[/color].
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie wspomnieć [color="#FF0000"]śmierć JP 2[/color] – można do woli i w Świętym Spokoju [color="#FF0000"]słuchać relacji w wydaniu red. Piotra Kraśki i Jacka Pałasińskiego [/color]w efekcie [color="#FF0000"]nie wiele różniących się od kabaretu – z tym, że za darmo i nikt się nie śmieje[/color]. Można też kupić sobie CD na wieczną Pamiątkę!, a TVP i tak nie da zapomnieć, bo[color="#FF0000"] co chwilę puszcza kawałki FATALE HIT JP 2 i to w okresie konsumpcji KULacji i nie jeden na cześć JP 2 puścił pawia![/color]Nie tak dawno sam Axcelencja lubelski – okres smutku smoleńskiego -[color="#FF0000"] nawoływał do radości i optymizmu[/color], bo to jest cecha katolików!
Aby Naród nie siadł psychicznie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zaprosić lub wynająć bez żadnej zwłoki [color="#FF0000"]do asysty i obnoszenia Zwłok [/color](niczym JP 2)[color="#FF0000"] Ministerstwo Głupich Kroków [/color]– takie [color="#FF0000"]KUL[/color]-awe Ministerstwo, a to z KULei [color="#FF0000"]podniesie rangę Uroczystości dodając jej odrobinę Optymizmu[/color] – KAT-olickiego.

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>[/color][color="#FF0000"]>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja[/color][color="#FF0000"]>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ[/color]...”
A Lud Boży: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Jest to KUL-awa Żenada!

Jako, że zjedzie się cała Świta Kumpli po fachu: [color="#FF0000"]Prymas Polski – Emeryt Ks. Kardynał Józef Glemp – 2x na Liście Wildsteina; Obecny Prymas Polski Ks. Abp. Józef Kowalczyk 15x na Liście... były Prymas Heniek Muszyński 4x na Liście Wildsteina..., ("FILOZOF"; "GLON"....)[/color], w 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował nawet [color="#FF0000"]SB-cką Teczkę JP 2 - nikomu nie przeszkadza, że SB-ckie ręce rozdają ciało pańskie, błogosławią...[/color]

Pomni na Credo „[color="#FF0000"]Wierzę w jednego B(L)OGA[/color]”; „[color="#FF0000"]WIERZĘ W B(L)OGA OJCA[/color]...”;
pomni na Dekalog mówiący „[color="#FF0000"]Nie będziesz miał B(L)OGÓW cudzych przede mną[/color]”
należy odśpiewać najnowszą [color="#FF0000"]Polską Litanię Do Wszystkich Św[/color][color="#FF0000"].[/color](irniętych) [color="#FF0000"]SB-ków[/color]:
Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
[color="#FF0000"]Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie.[/color]..( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
[color="#FF0000"]Św. Henryku....
Św. Karolu.... [/color]i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Całą zaś [color="#FF0000"]KUL-awą Żenadę zgłosić należy do ESK 2016 [/color]– zwycięstwo murowane!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
Rozwiń
smper
smper (14 lutego 2011 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj Ludziska nawet zmarłego nie uszanujecie ,oznaka że się zbliża wiosna,wali wam w dekle ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!