Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 marca 2015 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Uroczystości pogrzebowe poległych w zamachu w Tunezji (wideo)

Autor: Zdjęcie autora jsz wideo: ŁM
0 22 A A

W Archikatedrze Lubelskiej uroczyście pożegnano Artura Nowosada i Dominika Nowickiego, funkcjonariuszy Służby Więziennej, poległych w zamachu w Tunisie. Obaj zostali pośmiertnie awansowani.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Żadne słowa nie wyrażą bólu, jaki czujemy po tej stracie – powiedział żegnając zmarłych płk Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej. – Dziękuję wam za wzorową służbę. Żegnamy was, ale nigdy o was nie zapomnimy.

Polegli funkcjonariusze zginęli w ubiegłą środę od kul zamachowców, którzy zaatakowali muzeum w Tunisie. 54-letni Artur Nowosad był zastępcą dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie. Został pośmiertnie awansowany na stopień pułkownika. 35-letni Dominik Nowicki również służył w lubelskim areszcie. Był informatykiem. Został awansowany na stopień kapitana. Uroczystości pogrzebowe w archikatedrze miały charakter państwowy.

Mszę odprawił biskup Ryszard Karpiński. Uczestniczyli w niej m.in. szef resortu sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i wojewoda lubelski. Po mszy trumny z ciałami zmarłych zostały przewiezione na cmentarze w Świdniku i Krasnymstawie, gdzie rodziny pożegnały swoich bliskich.

Płk. Artur Nowosad był absolwentem UMCS. W mundurze SW od 1988 roku. Awansował od młodszego wychowawcy do kierownika w dziale penitencjarnym Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Od lipca 2009 roku był zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Opolu. W styczniu tego roku objął stanowisko zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie. Artur Nowosad był wielokrotnie odznaczany i nagradzany za wzorową służbę. Był również dziennikarzem, historykiem i samorządowcem. Pozostawił żonę i córkę, matkę i brata.

Kpt. Dominik Nowicki ukończył Politechnikę Lubelską. Mundur Służby Więziennej założył w październiku 2008 roku. Początkowo był młodszym inspektorem w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Przed pięcioma laty przeniósł się do Aresztu Śledczego w Lublinie. Od 2012 roku był tam inspektorem działu informatyki, techniki i łączności. Prywatnie, był zapalonym motocyklistą. Wiele razy nagradzano go za wzorową służbę. Kapitan Nowicki pozostawił rodziców i żonę. Osierocił syna.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kimać / 27 marca 2015 o 15:12

ta poska głupota nie ma końca,jakieś medale ,honory ,jakby na jakiej wojnie zginęli,co to za cyrk? pewnie jakieś mudnurowej małpie odwaliło ,jak temu II pilotowi i zwariowała wicepierdoła chora na bańkę,i co ma dobrego spotkać nas i Polske od takich urzedniczych debili? Boże co za upadek

Avatar
Kolo / 27 marca 2015 o 13:32
O mundurowych sie mowi a o urzedniku to juz nawet wzmianki niema.
Avatar
koleżanka / 27 marca 2015 o 12:21

Czy ktoś wie, na którym cmentarzu ostał pochowany Domin?Dopiero się dowiedziałem...chciałbym pójść i zapalić znicz....

Dominik Został pochowany w  Świdniku na cmentarzu

Avatar
gość / 27 marca 2015 o 11:43

POLEGLI ????czy raczej zginęli

Avatar
%% / 27 marca 2015 o 10:56

jeżeli masz pisać głupoty to lepiej milcz.

Avatar
kolega / 27 marca 2015 o 10:27


Czy ktoś wie, na którym cmentarzu ostał pochowany Domin?Dopiero się dowiedziałem...chciałbym pójść i zapalić znicz....

Cmentarz Komunalny w Świdniku [']

Avatar
Radek / 27 marca 2015 o 09:06

Nie mylmy pojęć- co innego bycie mundurowym i śmierć na służbie a co innego wyjazd na wczasy osoby prywatnej i przypadkowa śmierć. A jakby mundurowy jechał rowerem po Tunezji albo pływał w basenie i umarł też miałby taki pogrzeb? nie!! chodzi tu jedynie o demonstrację polityczną żeby innym mundurowym pokazać jak władza o nich dba i że w razie zamieszek albo innych zmian w przestrzeni społecznej, które na pewno wkrótce nastąpią wiedzieli po której stronie mają stanąć. Osoby w mundurach nie dajcie sobie mydlić oczu bo dla władzy jesteście jedynie tępą siłą i ona się w cale z wami nie liczy! A zmarłym zawsze należy się szacunek -Odpoczywajcie w pokoju !

Nie mylmy pojęć- co innego bycie mundurowym i śmierć na służbie a co innego wyjazd na wczasy osoby prywatnej i przypadkowa śmierć. A jakby mundurowy jechał rowerem po Tunezji albo pływał w basenie i umarł też miałby taki pogrzeb? nie!! chodzi tu jedynie o demonstrację polityczną żeby innym mundurowym pokazać jak władza o nich dba i że w razie zamieszek albo innych zmian w przestrzeni społecznej, które na pewno wkrótce nastąpią wiedzieli po której stronie mają stanąć. Osoby w mundurach nie dajcie sobie mydlić oczu bo dla władzy jesteś... rozwiń

Avatar
ula / 27 marca 2015 o 07:57
Nie wszyscy potrafią uszanować zmarłych
Szczere kondolencje dla rodzin
Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 05:41

bo zrozum baranie że byli funkcjonariuszami państwowymi , a uroczystośc jest podziękowaniem za ich wzorową służbę a nie za śmierc

NIE ROZUMIEM ROZUMIEM
Avatar
WODNIK / 27 marca 2015 o 05:41

bo zrozum baranie że byli funkcjonariuszami państwowymi , a uroczystośc jest podziękowaniem za ich wzorową służbę a nie za śmierc

KOLEGO JA TOBIE NIE UBLIŻAŁEM ,ALE JAK CHCESZ TO JA TEŻ POTRAFIĘ NAPISAĆ ŻE JESTEŚ DEBILEM DO POTĘGI ENTEJ.POMYŚL TYLKO ŻE OSOBA MAJĄC 35 LAT ŻYCIA NIE PRACY JEST WIELCE ZASŁUŻONĄ DLA PRACY?.JAJA SOBIE ROBISZ.NA DRUGI RAZ POMYŚL JAK COŚ NAPISZESZ.

Avatar
kimać / 27 marca 2015 o 15:12

ta poska głupota nie ma końca,jakieś medale ,honory ,jakby na jakiej wojnie zginęli,co to za cyrk? pewnie jakieś mudnurowej małpie odwaliło ,jak temu II pilotowi i zwariowała wicepierdoła chora na bańkę,i co ma dobrego spotkać nas i Polske od takich urzedniczych debili? Boże co za upadek

Avatar
Kolo / 27 marca 2015 o 13:32
O mundurowych sie mowi a o urzedniku to juz nawet wzmianki niema.
Avatar
koleżanka / 27 marca 2015 o 12:21

Czy ktoś wie, na którym cmentarzu ostał pochowany Domin?Dopiero się dowiedziałem...chciałbym pójść i zapalić znicz....

Dominik Został pochowany w  Świdniku na cmentarzu

Avatar
gość / 27 marca 2015 o 11:43

POLEGLI ????czy raczej zginęli

Avatar
%% / 27 marca 2015 o 10:56

jeżeli masz pisać głupoty to lepiej milcz.

Avatar
kolega / 27 marca 2015 o 10:27


Czy ktoś wie, na którym cmentarzu ostał pochowany Domin?Dopiero się dowiedziałem...chciałbym pójść i zapalić znicz....

Cmentarz Komunalny w Świdniku [']

Avatar
Radek / 27 marca 2015 o 09:06

Nie mylmy pojęć- co innego bycie mundurowym i śmierć na służbie a co innego wyjazd na wczasy osoby prywatnej i przypadkowa śmierć. A jakby mundurowy jechał rowerem po Tunezji albo pływał w basenie i umarł też miałby taki pogrzeb? nie!! chodzi tu jedynie o demonstrację polityczną żeby innym mundurowym pokazać jak władza o nich dba i że w razie zamieszek albo innych zmian w przestrzeni społecznej, które na pewno wkrótce nastąpią wiedzieli po której stronie mają stanąć. Osoby w mundurach nie dajcie sobie mydlić oczu bo dla władzy jesteście jedynie tępą siłą i ona się w cale z wami nie liczy! A zmarłym zawsze należy się szacunek -Odpoczywajcie w pokoju !

Nie mylmy pojęć- co innego bycie mundurowym i śmierć na służbie a co innego wyjazd na wczasy osoby prywatnej i przypadkowa śmierć. A jakby mundurowy jechał rowerem po Tunezji albo pływał w basenie i umarł też miałby taki pogrzeb? nie!! chodzi tu jedynie o demonstrację polityczną żeby innym mundurowym pokazać jak władza o nich dba i że w razie zamieszek albo innych zmian w przestrzeni społecznej, które na pewno wkrótce nastąpią wiedzieli po której stronie mają stanąć. Osoby w mundurach nie dajcie sobie mydlić oczu bo dla władzy jesteś... rozwiń

Avatar
ula / 27 marca 2015 o 07:57
Nie wszyscy potrafią uszanować zmarłych
Szczere kondolencje dla rodzin
Avatar
Gość / 27 marca 2015 o 05:41

bo zrozum baranie że byli funkcjonariuszami państwowymi , a uroczystośc jest podziękowaniem za ich wzorową służbę a nie za śmierc

NIE ROZUMIEM ROZUMIEM
Avatar
WODNIK / 27 marca 2015 o 05:41

bo zrozum baranie że byli funkcjonariuszami państwowymi , a uroczystośc jest podziękowaniem za ich wzorową służbę a nie za śmierc

KOLEGO JA TOBIE NIE UBLIŻAŁEM ,ALE JAK CHCESZ TO JA TEŻ POTRAFIĘ NAPISAĆ ŻE JESTEŚ DEBILEM DO POTĘGI ENTEJ.POMYŚL TYLKO ŻE OSOBA MAJĄC 35 LAT ŻYCIA NIE PRACY JEST WIELCE ZASŁUŻONĄ DLA PRACY?.JAJA SOBIE ROBISZ.NA DRUGI RAZ POMYŚL JAK COŚ NAPISZESZ.

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 0 0

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 1 2

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi

Mechanik wziął samochód od klienta i spłacił nim swoje długi 0 4

Mechanik z okolic Łukowa odpowie za przywłaszczenie samochodu. 29-latek przyjął do naprawy samochód. Zamiast zwrócić go później właścicielowi, oddał je pod zastaw mieszkańcowi Białej Podlaskiej.

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci

Pijana mama leżała w środku nocy na chodniku, obok niej czekała dwójka dzieci 6 13

Kompletnie pijana matka „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. W środku nocy, leżącą na chodniku kobietę zauważył przechodzień.

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta

Śmiertelny wypadek policjanta w Świnoujściu. Minister odwołał komendanta 8 3

W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę

Utrudnienia na S17. Wszystko przez zepsutą ciężarówkę 0 0

Niewielkie utrudnienia dla kierowców na S17. W rejonie Woli Przybysławskiej (pow. lubelski) zepsuła się ciężarówka.

Starosta Świdnicki obwieszcza

Starosta Świdnicki obwieszcza 0

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4 5 1

Już 150 pielęgniarek ze szpitala przy ul. Staszica w Lublinie jest na zwolnieniach lekarskich (przedwczoraj „na chorobowym” była ich setka)

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają?

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają? 11 15

W nowym sezonie kibice żółto-biało-niebieskich mogą nie poznać swojej drużyny. Z zespołem pożegna się wielu bardziej doświadczonych zawodników, w tym Marcin Burkhardt. – Kontrakt Marcina wygasa z końcem miesiąca i nie zostanie przedłużony – potwierdza prezes Motoru Leszek Bartnicki.

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej 11 3

W poniedziałek władze miasta oficjalnie przekazały plac budowy przy ul. Lubelskiej nowej hali widowiskowo-sportowej firmie Mostostal Puławy. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach
22 czerwca 2018, 19:00

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach 3 0

W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się Koncert Finałowy Muzycznej Sceny Młodych.

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne 0 0

Przy ul. Kunickiego nie dojdzie raczej do otwarcia Biura Obsługi Mieszkańców, w którym możliwe byłoby załatwienie spraw związanych z dowodami osobistymi, meldunkami i niektórych innych spraw prowadzonych przez Urząd Miasta.

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną
22 czerwca 2018, 10:15

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną 1 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja łącząca branżę kreatywną z biznesem.

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu 2 0

17-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku na jednym z rond w Zamościu.

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych 3 3

W Kraśniku powstanie oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas sesji sejmiku województwa radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w tej sprawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!