niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Uroczystości pogrzebowe poległych w zamachu w Tunezji (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2015, 17:30

W Archikatedrze Lubelskiej uroczyście pożegnano Artura Nowosada i Dominika Nowickiego, funkcjonariuszy Służby Więziennej, poległych w zamachu w Tunisie. Obaj zostali pośmiertnie awansowani.

– Żadne słowa nie wyrażą bólu, jaki czujemy po tej stracie – powiedział żegnając zmarłych płk Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej. – Dziękuję wam za wzorową służbę. Żegnamy was, ale nigdy o was nie zapomnimy.

Polegli funkcjonariusze zginęli w ubiegłą środę od kul zamachowców, którzy zaatakowali muzeum w Tunisie. 54-letni Artur Nowosad był zastępcą dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie. Został pośmiertnie awansowany na stopień pułkownika. 35-letni Dominik Nowicki również służył w lubelskim areszcie. Był informatykiem. Został awansowany na stopień kapitana. Uroczystości pogrzebowe w archikatedrze miały charakter państwowy.

Mszę odprawił biskup Ryszard Karpiński. Uczestniczyli w niej m.in. szef resortu sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i wojewoda lubelski. Po mszy trumny z ciałami zmarłych zostały przewiezione na cmentarze w Świdniku i Krasnymstawie, gdzie rodziny pożegnały swoich bliskich.

Płk. Artur Nowosad był absolwentem UMCS. W mundurze SW od 1988 roku. Awansował od młodszego wychowawcy do kierownika w dziale penitencjarnym Aresztu Śledczego w Krasnymstawie. Od lipca 2009 roku był zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Opolu. W styczniu tego roku objął stanowisko zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie. Artur Nowosad był wielokrotnie odznaczany i nagradzany za wzorową służbę. Był również dziennikarzem, historykiem i samorządowcem. Pozostawił żonę i córkę, matkę i brata.

Kpt. Dominik Nowicki ukończył Politechnikę Lubelską. Mundur Służby Więziennej założył w październiku 2008 roku. Początkowo był młodszym inspektorem w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Przed pięcioma laty przeniósł się do Aresztu Śledczego w Lublinie. Od 2012 roku był tam inspektorem działu informatyki, techniki i łączności. Prywatnie, był zapalonym motocyklistą. Wiele razy nagradzano go za wzorową służbę. Kapitan Nowicki pozostawił rodziców i żonę. Osierocił syna.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: wideo zamach w Tunezji
kimać
Kolo
koleżanka
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kimać
kimać (27 marca 2015 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ta poska głupota nie ma końca,jakieś medale ,honory ,jakby na jakiej wojnie zginęli,co to za cyrk? pewnie jakieś mudnurowej małpie odwaliło ,jak temu II pilotowi i zwariowała wicepierdoła chora na bańkę,i co ma dobrego spotkać nas i Polske od takich urzedniczych debili? Boże co za upadek

Rozwiń
Kolo
Kolo (27 marca 2015 o 13:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O mundurowych sie mowi a o urzedniku to juz nawet wzmianki niema.
Rozwiń
koleżanka
koleżanka (27 marca 2015 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy ktoś wie, na którym cmentarzu ostał pochowany Domin?Dopiero się dowiedziałem...chciałbym pójść i zapalić znicz....

Dominik Został pochowany w  Świdniku na cmentarzu

Rozwiń
gość
gość (27 marca 2015 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

POLEGLI ????czy raczej zginęli

Rozwiń
%%
%% (27 marca 2015 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jeżeli masz pisać głupoty to lepiej milcz.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!