piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Urząd jeszcze zamknięty, a na zewnątrz już kolejka. Interesanci klną, urzędnicy bezradni

Dodano: 12 stycznia 2018, 17:42
Autor: drs

Kolejka interesantów ustawia się na długo przed otwarciem urzędu, ale po otwarciu wcale nie jest lepiej. Obsługa odbywa się powoli, urzędnicy przyjmują dwa razy mniej osób niż zwykle, a system komputerowy odmawia posłuszeństwa. Kolejny już miesiąc trwają problemy spowodowane zmianami w centralnym systemie ewidencji pojazdów.

Kolejka przed Wydziałem Komunikacji przed godz. 7 rano
Kolejka przed Wydziałem Komunikacji przed godz. 7 rano (fot. Alarm 24)

Swoimi przeżyciami z Wydziału Komunikacji w Lublinie podzielił się z nami jeden z naszych Czytelników, który musiał załatwiać formalności w wydziale przy Leszczyńskiego, gdzie interesanci gromadzili się już przed godz. 7.

– Kolejka osób oczekujących w poczekalni wydłuża się dzięki zarezerwowanym wizytom przez internet, które zaburzają kolejkę osób oczekujących w siedzibie urzędu. Osoby oczekujące jak i te umówione przez internet wrzucane są do tej samej kolejki przez co ci oczekujący na korytarzu „spychani są” na później – skarży się nasz Czytelnik. – Dodam, że rezerwacja przez internet wizyty w Wydziale Komunikacji w Lublinie w miesiącu styczniu jest już niemożliwa.

Ratusz przyznaje, że z obsługą interesantów jest problem. – Utrudnienia wynikają z wprowadzenia nowej wersji systemu przez Ministerstwo Cyfryzacji w dniu 13 listopada i niestety trwają do dziś. System do tej pory nie funkcjonuje poprawnie, w porównaniu do poprzedniej wersji można stwierdzić, że funkcjonuje jedynie w około 70 proc. utrudnia pracę i uniemożliwia załatwienie wszystkich spraw – stwierdza Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. – Każdego dnia pojawiają się inne problemy. Operacje, które udaje się wykonać jednego dnia, są już niemożliwe dnia następnego. Są to problemy występujące na terenie całego kraju.

Kłopoty są z rejestracją, wyrejestrowaniem lub przerejestrowaniem pojazdów. – Nie udaje się także wydawać wtórnych dokumentów ponieważ nie ma możliwości zamówienia ich w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, na przykład dowodów rejestracyjnych – przyznaje Urząd Miasta Lublin. – Nie wszystkie dane znajdują się także w systemie, nie ma niektórych marek pojazdów. Nie można wybrać dodatkowych opcji dotyczących np. wyposażenia danego modelu, nie można dokonywać korekt, a większość informacji trzeba wprowadzać ręcznie, co wydłuża znacznie cały proces i przekłada się na dłuższy czas oczekiwania klientów.

Z tego powodu, jak potwierdza Mazurek-Podleśna, w ciągu jednego dnia udaje się obsłużyć o wiele mniej osób. – Liczba interesantów chcących załatwić sprawę jest taka sama, ale jesteśmy w stanie obsłużyć ich znacznie mniej – ubolewa Mazurek-Podleśna. – Zamiast 260 do 300 numerków, możemy wydać jedynie 120 do 150.

Ratusz informuje też, że w pierwszej kolejności stara się sprawdzać dokumenty osób oczekujących w kolejce, aby osoby nie mające kompletu dokumentów nie blokowały kolejki innym.

QUIZ

Czy rozpoznasz te miejsca w Lublinie?

Zobacz także: Przygotowania do przebudowy ul. Choiny w Lublinie

WIDEO

P.
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

P.
P. (6 dni temu o 16:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Centralny Ośrodek Informatyki (coi.gov.pl), jednostka podległa Ministerstwu Cyfryzacji.
Rozwiń
Gość
Gość (6 dni temu o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale pieniądze za program ktoś wziął i to niemałe. Ciekawe skąd wzięli takich majstrów ? Czy ktos bada tę sprawę ?
Rozwiń
Gość
Gość (6 dni temu o 12:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żuk powinien obsługiwać szybciej
Rozwiń
P.
P. (6 dni temu o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obowiązująca kolejka to ta, która ustawia się po otwarciu Urzędu do biletomatu. Jak usłyszałem przychodząc o 7:30, że ten tłum ludzi to kolejka jaka uformowała się od 5:00 to wyśmiałem tych ludzi i spokojnie ustawiłem się na schodach, a potem jako chyba 10 osoba do biletomatu. Nie dajcie się ludziom, którzy mają nierówno pod sufitem i w nocy przyjeżdżają pod Urząd, nie mają prawa zakładać „komitetów kolejowych”.
Rozwiń
starszy dyżurny
starszy dyżurny (6 dni temu o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Byłem, widziałem, myślałem, że teksty w stylu "Pan tu nie stał!" to już tylko w filmach Barei... Komuna pełną gębą i kwakanie kaczora...
 jeszcze długo tą komuną się bedziecie tłumaczyć ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!