niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Urząd przyjazny mieszkańcom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2004, 17:32

Dobra wiadomość dla tych, którzy chcą otrzymać dodatek mieszkaniowy lub wyrobić dowód osobisty. Będą mogli skorzystać z pomocy pracowników Biura Obsługi Mieszkańców bez konieczności wyjeżdżania do centrum. Takie biuro powstanie na LSM przy ul. Filaretów 44.

– W naszych miastach partnerskich na Zachodzie takie placówki są przede wszystkim przyjazne klientowi – mówi Piotr Grabarczyk, szef BOM. – Chciałbym, żeby podobnie było u nas.
Największą zaletą nowego biura będzie jego położenie. Skorzystają na tym mieszkańcy LSM, Czubów i Węglina. A to aż 70 tysięcy ludzi.
– Dobry pomysł – mówi pani Leokadia, która właśnie załatwia swoje sprawy w BOM przy ul. Wieniawskiej. – Mieszkam na Czubach. Nie będę musiała jeździć do centrum. A przecież czasem trzeba załatwić ważne sprawy.
– To biuro będzie wyjątkowe – opowiada Piotr Grabarczyk. – Chcemy utworzyć 12 stanowisk. Klienci obsługiwani będą na siedząco. Poza tym chcę, by było to również biuro podawcze. Ale nie będzie to tylko odbieranie formularzy, ale także pomoc w ich wypełnianiu.
Nowa filia BOM nie pociągnie jednak za sobą utworzenia nowych etatów. W biurze będą pracować obecni urzędnicy. Szef BOM chciałby, by byli oddelegowani z odpowiednich wydziałów. W filii biura będą mogli także pracować stażyści. – Tu na pewno nauczą się urzędniczych obowiązków – dodaje Grabarczyk.
Placówka przy ul. Filaretów 44 zapowiada pracę w nietypowych jak na urząd godzinach. Urzędnicy będą pomagać mieszkańcom Lublina od godz. 9 do godz. 17. Po to, by każdy – nawet po pracy – mógł załatwić swoje sprawy.
– Chciałbym także stworzyć przy ul. Filaretów otwarty punkt dla mieszkańców – dodaje Grabarczyk. – Po godz. 17 dyżurować mogliby studenci prawa, dzielnicowi, czy miejscy strażnicy. Ale najbardziej marzy mi się otwarcie specjalnej, bezpłatnej infolinii. Tak, by nasi klienci mogli się wszystkiego dowiedzieć bez konieczności wychodzenia z domu.

Biuro zajmie się:

* ewidencją działalności gospodarczej
* ewidencją ludności
* dowodami osobistymi
* świadczeniami rodzinnymi
* dodatkami mieszkaniowymi
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!