czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Urzędnik nie chce wytłumaczyć się z wyliczeń

Dodano: 9 czerwca 2008, 10:18
Autor: Dominik Smaga

Niewiele brakowało, a miejski Wydział Ochrony Środowiska umożliwiłby firmom śmieciowym wprowadzenie podwyżek.

Wewnętrzna kontrola wykazała, że wydział przygotowując projekt uchwały, zawyżył maksymalne stawki. Dlaczego? Nawet prezydent do tej pory nie wie.

W wydziale były aż dwie kontrole. Pierwsza dotyczyła przygotowanego przez Wydział Ochrony Środowiska projektu uchwały podnoszącej maksymalne ceny wywozu śmieci. Takie kwoty ustalają radni, a firmy wywozowe nie mogą żądać od mieszkańców i lubelskich przedsiębiorców wyższej zapłaty. Ratusz tłumaczył, że podwyżka jest nieunikniona, bo wzrosła ustalana przez ministerstwo tzw. opłata środowiskowa, którą trzeba ponosić, zawożąc śmieci na wysypisko i ten wzrost trzeba uwzględnić w maksymalnym cenniku.

Propozycję nowych stawek opracował WOŚ, ale projekt uchwały został wycofany z obrad, bo radni uznali, że mają za mało czasu na jego przeanalizowanie. Później jeden z radnych doszedł do wniosku, że WOŚ zawyżył stawki. Nieoficjalnie wiadomo, że wewnętrzna kontrola przynajmniej częściowo potwierdziła obawy radnego.

Druga kontrola zaczęła się po naszych tekstach. W marcu napisaliśmy, że firma śmieciowa Kom-Eko za wywóz pewnego typu kontenerów żądała kwoty większej, niż ta zapisana w uchwale. Prezes spółki przyznał to nawet na naszych łamach.

Zawyżone stawki zakwestionowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i nie zgodziło się na ceny proponowane przez Kom-Eko. Wodociągi twierdzą, że zawiadamiały o wszystkim WOŚ, ale ten nie zareagował. W rozmowie z nami Marian Stani, dyrektor WOŚ, tłumaczył, że nic złego się nie stało.

- Dyrektor powinien stać na straży lokalnego prawa - skwitował to wszystko Adam Wasilewski, prezydent Lublina i zapowiedział kontrolę w wydziale. Jej wyniki już są, ale Ratusz ich nie ujawnia. - Najpierw do tych pism musi się ustosunkować dyrektor wydziału. Nakazuje to kultura - tłumaczyła nam w... maju Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta.

Ale od ponad miesiąca dyrektor Stani nie znalazł czasu, by wyjaśnić swoje działania. A rzeczniczka Ratusza powtarza nam codziennie: Dyrektor nadal nie ustosunkował się do tych pism.

Także z nami dyrektor nie chce rozmawiać. - Niczego nie będę komentował. Proszę rozmawiać z rzecznikiem. Dziękuję - Marian Stani pospiesznie się rozłącza.
Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, dziś lub jutro dyrektor Stani ma być wezwany w tej sprawie do prezydenta.
Czytaj więcej o:
Dywanik
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dywanik
Dywanik (9 czerwca 2008 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No bo to niezatapialny wzywa na dywanik Prezydenta a nie odwrotnie.
"Ale od ponad miesiąca dyrektor Stani nie znalazł czasu, by wyjaśnić swoje działania. A rzeczniczka Ratusza powtarza nam codziennie: Dyrektor nadal nie ustosunkował się do tych pism."
Nie bo nie!!!
Może Wojewodzina w ramach nadzoru coś zrobi, wszak pokazała jak potrafi być szybka i skuteczna w sprawach ważnych dla społeczeństwa unieważniając w piątek późnym wieczorem legalne uchwały radnych z Wólki Lubelskiej związanych ze zmianami planów zagospodarowania przestrzennego.
Po obsadzeniu fotela przezesa publicznego radia przez byłego radnego skazanego za próbę korupcji, róznych wersjach realnych i wirtualnych palanów zagospodarowania Rudnika, zapłaceniu 53 tysięcy za zrobienie pod Świdnikiem czegoś całkim innego niż było zlecane, podpisaniu umowy na instalację monitoringu w placówkach oświatowych za ok. 1 ml drożej niż trzebaby wydać, zleceniu siania trawy na "stoku Globus" - chyba nic już mnie osobiści zdziwić nie może.

Art 52 KP nie obowiązuje niezatapialnych!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!