niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Utrudnienia na Czubach: Uliczny slalom obok wiaduktów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2013, 19:11
Autor: Dominik Smaga

W poniedziałek okazało się, że utrudnienia w tym miejscu będą większe niż planowano (Maciej Kaczanow
W poniedziałek okazało się, że utrudnienia w tym miejscu będą większe niż planowano (Maciej Kaczanow

W poniedziałek rozpoczął się remont jednego z dwóch wiaduktów w ciągu ul. Armii Krajowej. Ruch odbywa się tylko jedną jezdnią. A na Filaretów pojawiły się kolejne problemy.

Zamknięty jest jeden z dwóch wiaduktów biegnących nad ul. Ułanów w pobliżu wyjścia z wąwozu dzielącego osiedla LSM i dzielnicę Czuby. A konkretnie ten wiadukt, którym biegnie jezdnia służąca na co dzień do jazdy od strony Poczekajki w kierunku ul. Orkana.

Drugi wiadukt jest przejezdny i właśnie nim odbywa się ruch w obu kierunkach. Trolejbusy nadal tędy kursują, bo zasilająca je sieć trakcyjna została w weekend przewieszona.

To dopiero pierwszy etap, bo remontowane mają być dwa wiadukty. Gdy zaczną się prace przy jednym, robotnicy przeniosą się na drugi. A wtedy utrudnienia będą podobne.

– Na każdy wiadukt potrzeba około dwóch miesięcy – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ratusz deklaruje, że wszystkie prace powinny się zakończyć w październiku, a o miesiąc wcześniej mają się skończyć roboty przy układaniu nawierzchni.

Wczoraj okazało się, że utrudnienia w tym miejscu będą większe niż planowano. Kierowcy muszą się przygotować na kolejne problemy, które mają się pojawić w najbliższy poniedziałek. – Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest zamknięcie przejazdu pod wiaduktem – dodaje Kieliszek.

Jadąc od strony ul. Orkana będzie można za skrzyżowaniem z ul. Dziewanny zjechać w dół, ale niemożliwy będzie skręt w lewo. Znaki każą jechać prosto, pod górę do skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Bohaterów Monte Cassino.

Przez zamknięcie wyjazdu z ul. Ułanów problemy będą mieć też kierowcy opuszczający os. Błonie. Objazd dla nich został wyznaczony przez ul. Herbową, później będą musieli zawracać na ul. Armii Krajowej na wysokości końca garaży. – Tak będzie do końca przebudowy wiaduktów – przyznaje Kieliszek.

TU TEŻ ŹLE KIEROWCOM

Tymczasem na innej drodze wyjazdowej z Czubów, ul. Filaretów pojawiły się wczoraj kolejne utrudnienia. Jezdnia jest miejscowo zwężana, bo robotnicy demontują stare krawężniki.

Kłopoty są też na dole, na skrzyżowaniu z ul. Głęboką, które jest przebudowywane tak, by zrobić więcej miejsca dla skręcających w lewo z ul. Głębokiej w Filaretów. Teraz manewr ten dopuszczony jest tylko ze skrajnego lewego pasa, po zmianach możliwy ma być także z pasa środkowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mieszkaniec Herbowej
Gość
ja
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec Herbowej
mieszkaniec Herbowej (28 maja 2013 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ulica Herbowa miała być ślepa. Podczas przekopywania nasypu przy tworzeniu zjazdu z Herbowej do ulicy Armii Krajowej okazało się że znajduję się tam rura która wystawałaby 2m nad ziemią. Ktoś z Instalu musiał mocno posmarować żeby zamiast drogi wyjazdowej zrobić chodnik o szerokości 5m!

Rozwiń
Gość
Gość (28 maja 2013 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na ul.Herbowej proponuje wprowadzic okresowy zakaz parkowania przy ulicy ktora ma byc puszczony ruch samochodow spod wiaduktu. Ewentualnie zrobic z niej ulice jednokierunkowa. Innego rozwiazania nie widze. Dodatkowo wydluzyc czas swiatel do skretu w prawo z ul. Pielegniarek w al. Krasnickie

Rozwiń
ja
ja (28 maja 2013 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chyba ich Bog opuscil.. zamknijcie jeszcze z 2 skrzyzowania w rejonie i w ogole bedzie bomba.

Rozwiń
drogowiec
drogowiec (28 maja 2013 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja mam pytanie co do wiaduktu na Armii Krajowej.

Jadać od Jana Pawła w stronę Kraśnickiej można zjechać w dół w osiedle na Czubach (Orkana, Ułanów, Herbowa, Dragonów itd) i wyjechać od razu do góry czyli minąć wiadukt bokiem...

Natomiast jadać od Kraśnickich w stronę Jana Pawła można zjechać tylko w prawo w w/w ulice, nie można natomiast wjechać w górę z powodu chodnika ułożonego równolegle do drogi po drugiej stronie...

Wybudowanie drogi o której piszę ułatwiło by wyjazd z w/w ulic o 100% bo tak wszystkie samochody jadące od Orkana - Tesco i w/w ulic muszą jechać przez wąską ul. Herbową żeby wjechać w Armii Krajową...

Proszę się nad tym zastanowić czy przy okazji remontu wiaduktu nie można by poprowadzić drogi tak jak po drugiej stronie !!!

Rozwiń
Jagodziorz
Jagodziorz (28 maja 2013 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zapraszam na ul.JPII, gdzie drogowcy "załatali" po sobie dziury.....powstają olbrzymie kałuże po opadach, spływające błoto po zdemontowanym chodniku, oraz słupy trakcji trolejbusowej w nowej ścieżce rowerowej i pieszej ???? Kto wydał zezwolenie na takie buble ??? A przecież niedawno rok temu oddano ten odcinek do użytku.....Wynika z tego, że Unia zapłaci podwójnie za to samo ???? Najpierw wybudowanie, potem zniszczenie i remontowanie.....tego samego, a już słupy w ciągu pieszym to naprawdę "majstersztyk".....głupoty !!!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!