czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lublin

Uważaj, bo Ci sufit spadnie na głowę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2006, 19:59

Nie ma pieniędzy. - Tak lubelskie uczelnie tłumaczą, dlaczego nie remontują swoich ruder. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku niewiele się zmieni.
Wydział Pedagogii i Psychologii UMCS przy ul. Narutowicza. Od kilku dni nad korytarzem na I piętrze straszy ogromna dziura w suficie. Spod oberwanego tynku wystaje trzcina podczepiona do stropowych desek. A dookoła ławki, które mają zabezpieczać niebezpieczne miejsce.

- Na suficie pojawiła się rysa - tłumaczy Jacek Ginalski, zastępca dyrektora administracyjnego UMCS. - Kierownik naszej grupy remontowej kazał skuć większą połać, żeby wyeliminować zagrożenie spadnięcia tynku na głowy studentów. Teraz to miejsce jest zabezpieczone. A w przerwie międzysemestralnej zreperujemy sufit.
Bo na kompleksowy remont całego budynku na razie nie ma szans. I tak od lat. - W zeszłym roku mieliśmy do wydania na prace remontowe ok. 2,5 miliona zł - mówi dyrektor Ginalski. - Większość pieniędzy poszła na instalację zabezpieczeń przeciwpożarowych w akademikach. W obiektach dydaktycznych mogliśmy zrobić tylko najpilniejsze drobne remonty. Takie jak w budynku Instytutu Psychologii przy pl. Litewskim, gdzie właśnie pracują robotnicy.
W tym roku uniwersytet przeznaczy na prace remontowe podobną sumę. - To kropla w morzu naszych potrzeb - podkreśla Ginalski. - Znaczna część znowu pójdzie na zabezpieczenia wymagane przez strażaków i sanepid w budynkach, w których odbywają się zajęcia - dodaje. - Ale zamierzamy też wydać milion zł na remont starej humanistyki. Prace ruszą, jak tylko oddamy do użytku ostatnią część nowego budynku Wydziału Humanistycznego. I to tyle, jeśli chodzi o tegoroczne remonty.
Jeszcze dłużej na przebudowę poczeka budynek KUL przy ul. Staszica, gdzie odbywają się warsztaty z języków obcych. - To jest już męczące - żalą się studenci. - Musimy siedzieć na zajęciach w obskurnych i zimnych salach. A uczelnia od lat nie może się zebrać do remontu.
- Na razie musimy się zapoznać ze stanem technicznym budynku - mówi Beata Górka, rzecznik KUL. - Właśnie kończymy badania architektoniczne i sprawdzamy, czy w pomieszczeniach nie ma gdzieś ukrytych malowideł. Po zakończeniu tych prac zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu technicznego przebudowy - dodaje. - Ale sama przebudowa budynku to na razie pieśń odległej przyszłości. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!