Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 kwietnia 2015 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Uwięzili prostytutki, polali rozpałką do grilla i po kolei gwałcili

0 24 A A

Na kary od 9,5 do 15 lat więzienia skazano członków grupy, zajmującej się sutenerstwem, rozbojami i handlem narkotykami. Bandyci zbiorowo gwałcili prostytutki i grozili im podpaleniem. Większość z nich to recydywiści.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Proces trwał trzy lata. Na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Lublinie zasiadło 15 osób, w tym dwie kobiety. Wszyscy mieli uczestniczyć m.in. w organizowaniu prostytucji. Grupa działała w Lublinie i Łęcznej.

– Pokrzywdzone były traktowane niemal jak rzeczy – uzasadniał wyrok sędzia Jarosław Kowalski (na zdjęciu). – Taka postawa musi się spotkać ze zdecydowaną reakcją.

Tak sędzia tłumaczył karę 15 lat więzienia wymierzoną Jackowi K. On i czterech jego kompanów usłyszało w tej sprawie najpoważniejsze zarzuty. Chodziło o zbiorowe gwałty ze szczególnym okrucieństwem.

W sierpniu 2011 r. mężczyźni uwięzili dwie prostytutki. Dotkliwie je pobili, polali rozpałką do grilla i grozili podpaleniem. Wreszcie po kolei gwałcili, każdy po ok. 40 minut.

– Prawie wszyscy oskarżeni nie wykazali cienia skruchy – dodał sędzia Kowalski. – Próbowali wręcz obarczać winą pokrzywdzone.

Jacek K. został skazany za gwałt, czerpanie korzyści z prostytucji, rozboje i przestępstwa narkotykowe. Niemal identyczne zarzuty usłyszało jego czterech kompanów. Tomasz H. został skazany na 14 lat więzienia. O rok krótszy wyrok usłyszał Marcin L. Sebastianowi G. sąd wymierzył karę 12 lat za kratami. Z kolei Marcin I., który jako jedyny wyraził skruchę, dostał na 9 i pół roku odsiadki. Cała piątka musi również zapłacić kilkutysięczne grzywny.

Mateusz W. za posiadanie narkotyków i kontaktowanie prostytutek z klientami dostał półtora roku za kratami.

Na prostytucji zarabiali spore pieniądze. Dwaj z oskarżonych w nieco ponad miesiąc zainkasowali od dwóch kobiet ok. 40 tys. zł. Kiedy kobiety chciały odejść, były bite i zastraszane. Zabierano im też dokumenty.

W grupie "bokserów” był m.in. Jakub K., skazany 3 i pół roku więzienia. Jego kompan Marcin W. usłyszał wyrok 3 lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności. Patryk S. i Gabriel K. zostali skazani odpowiednio na 3 i 2 lata. Marcin H., który rozwoził kobiety do agencji towarzyskich i dawał im narkotyki, usłyszał wyrok dwóch lat więzienia. Mariusz G. i Sebastian J. za czerpanie zysków z prostytucji i ukrywanie dokumentów kobiet zostali skazany na 2 lata za kratami w zawieszeniu na 5 lat. Identyczną karę, za podobne przestępstwa, sąd wymierzył Aleksandrze R.

Monika Z., która robiła zdjęcia prostytutkom i umieszczała ich oferty w internecie i przyjmowała zgłoszenia od klientów, została skazana na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Wyroki są nieprawomocne. Wobec członków grupy, którym wymierzono najsurowsze kary, sąd przedłużył areszt do września.

Sonda: Czy powinno się karać mandatem osoby, które niepotrzebnie wzywają pogotowie?

Liczba głosów: 378
73.02%
Tak
18.25%
Nie
8.73%
Nie wiem

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 14:01
A mnie bidulki nikt nie chce zgwałcić ! A jeszcze 40 minut ?
Avatar
ja / 5 października 2016 o 21:24
Ja bym chetnie poszedl do agencji, juz nie ruchalem 4 lata:-)
Avatar
Olala / 3 kwietnia 2015 o 16:57

Skoro były dziw**** to chyba wiedzialy na co sie piszą ?!! myslały, że będą je głaskać po główce  i dawać hajs ?!. Dobrze im tak. 

Avatar
olo / 3 kwietnia 2015 o 11:08

Komendant nad wszystkim czuwa !!

Avatar
wiesiek / 3 kwietnia 2015 o 10:45

na pniaczek i PO jajach ( czytaj ptokach). Tylko nie po jajach wielkanocnych, Myślę , że w kiciu dadzą doopy nieźle.

Avatar
lulu / 3 kwietnia 2015 o 00:10

gówno wiecie na temat tej sprawy to sie nie wypowiadajcie poje***ce, najlepiej umiecie czytac chore oszczerstwa i wieżycie w głupie artykuły pismaków...łykacie jak młode pelikany... współczucie wam sie należy za głupote

Avatar
dzielnicowy / 2 kwietnia 2015 o 16:42

...a Skarbówka nie widzi żadnego pola do popisu? Przecież czerpali korzyści nieopodatkowane. Łatwiej jest ukarać skromnego kioskarza za jeden paragonie, niż bandziora za dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych na czarno ...

Przecież na kuśkach nie miały kas fiskalnych,to dlaczego od razu skarbówka.

Avatar
Sprawiedliwy / 2 kwietnia 2015 o 16:18

zabić, slapić do dziesiątego pokolenia wstecz. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Satyr na wakacjach ... / 2 kwietnia 2015 o 14:27

...a Skarbówka nie widzi żadnego pola do popisu? Przecież czerpali korzyści nieopodatkowane. Łatwiej jest ukarać skromnego kioskarza za jeden paragonie, niż bandziora za dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych na czarno ...

Avatar
robson / 2 kwietnia 2015 o 13:43

W Indiach za gwałt jest kara śmierci. U nas tylko tak się "pipeprzą" z bandytami....

Zależy na kim. Jeśli na chrześcijankach to policjanci jeszcze się dołączają. Tak że bym akurat Indii, kraju w którym prześladuje się chrześcijan nie stawiałbym za wzór.

Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 o 14:01
A mnie bidulki nikt nie chce zgwałcić ! A jeszcze 40 minut ?
Avatar
ja / 5 października 2016 o 21:24
Ja bym chetnie poszedl do agencji, juz nie ruchalem 4 lata:-)
Avatar
Olala / 3 kwietnia 2015 o 16:57

Skoro były dziw**** to chyba wiedzialy na co sie piszą ?!! myslały, że będą je głaskać po główce  i dawać hajs ?!. Dobrze im tak. 

Avatar
olo / 3 kwietnia 2015 o 11:08

Komendant nad wszystkim czuwa !!

Avatar
wiesiek / 3 kwietnia 2015 o 10:45

na pniaczek i PO jajach ( czytaj ptokach). Tylko nie po jajach wielkanocnych, Myślę , że w kiciu dadzą doopy nieźle.

Avatar
lulu / 3 kwietnia 2015 o 00:10

gówno wiecie na temat tej sprawy to sie nie wypowiadajcie poje***ce, najlepiej umiecie czytac chore oszczerstwa i wieżycie w głupie artykuły pismaków...łykacie jak młode pelikany... współczucie wam sie należy za głupote

Avatar
dzielnicowy / 2 kwietnia 2015 o 16:42

...a Skarbówka nie widzi żadnego pola do popisu? Przecież czerpali korzyści nieopodatkowane. Łatwiej jest ukarać skromnego kioskarza za jeden paragonie, niż bandziora za dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych na czarno ...

Przecież na kuśkach nie miały kas fiskalnych,to dlaczego od razu skarbówka.

Avatar
Sprawiedliwy / 2 kwietnia 2015 o 16:18

zabić, slapić do dziesiątego pokolenia wstecz. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Satyr na wakacjach ... / 2 kwietnia 2015 o 14:27

...a Skarbówka nie widzi żadnego pola do popisu? Przecież czerpali korzyści nieopodatkowane. Łatwiej jest ukarać skromnego kioskarza za jeden paragonie, niż bandziora za dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych na czarno ...

Avatar
robson / 2 kwietnia 2015 o 13:43

W Indiach za gwałt jest kara śmierci. U nas tylko tak się "pipeprzą" z bandytami....

Zależy na kim. Jeśli na chrześcijankach to policjanci jeszcze się dołączają. Tak że bym akurat Indii, kraju w którym prześladuje się chrześcijan nie stawiałbym za wzór.

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 0

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 2 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 3 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!