środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Uzbrojenie rozbroiło harmonogram

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lipca 2007, 18:34
Autor: DOMINIK SMAGA

Aż do końca sierpnia zamknięty będzie pl. Bychawski oraz skrzyżowanie ul. Kunickiego, 1 Maja i Wolskiej.

Robotnicy znaleźli w ziemi pajęczynę kabli, których nie ma na żadnych planach. A do tego doszły problemy z walącą się kamienicą przy ul. Kunickiego 6.
- Niech pan zajrzy do wykopu obok konsulatu ukraińskiego - mówi Marek Szymański z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. - Zgodnie z planem miały tam być tylko dwa kable. A jest ich aż kilkadziesiąt. Najgorzej jest w rejonie wiaduktu kolejowego i skrzyżowania z ulicą Pocztową. Po prostu w tych miejscach podziemne uzbrojenie nie jest zinwentaryzowane.
Robienie wykopów w takiej sytuacji wymaga od drogowców wręcz zegarmistrzowskiej precyzji. Do tych problemów dołączyła się trakcja trolejbusowa. Zwrotnice, dzięki którym trolejbusy skręcają we właściwą stronę produkowane są w Czechach. A dostawy niezbędnych podzespołów opóźniają się.
Wstrzymane też zostały roboty w bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy przy ul. Kunickiego 6. Okazało się, że budynek nie wytrzymał i mury zaczęły pękać. Jedna z bocznych ścian niemal całkowicie oddzieliła się od reszty kamienicy.
- Nakazaliśmy sporządzenie ekspertyzy tego budynku - mówi Zbigniew Jałkowski z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin. Inspektorat polecił też ewakuować wszystkich lokatorów kamienicy. ZNK zapewnił im lokale zastępcze.
-

Najprawdopodobniej wyniki będą znane za miesiąc. Wtedy dowiemy się, czy kamienicę należy rozebrać, czy można ją remontować i jakie byłyby koszty takiego remontu - mówi Artur Cichoń, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych, który administruje budynkiem.
- Wszelkie roboty były prowadzone zgodnie z dokumentacją projektową - mówi Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. - Kamienica była po prostu w złym stanie technicznym.
Jeśli okaże się, że budynek można jeszcze uratować, to ZNK w ramach odszkodowania będzie mógł domagać się od miasta pokrycia kosztów remontu kamienicy. Ale nie wiadomo jeszcze, czy ZNK na taki krok się zdecyduje.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!