poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

W Centrum Onkologii otworzyły się drzwi do wielkich pieniędzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 kwietnia 2010, 20:38
Autor: (tom)

Sejmik Województwa Lubelskiego zmienił dziś statut Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Teraz COZL będzie mogło się starać o dotacje na rozwój badań nad leczeniem nowotworów.

– Istnieje teraz duża szansa, aby centrum mogło się ubiegać o środki z programu Innowacyjna Gospodarka. Poprzez zmianę statutu dajemy szanse na ubieganie się o duże pieniądze. Mówimy tu o kwocie blisko 200 mln zł – informuje Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa lubelskiego.

– Wszystko po to, aby pacjenci centrum mogli być leczeni w znacznie lepszych warunkach. Już zarezerwowaliśmy kilka milionów złotych na przygotowanie dokumentacji na rozbudowę centrum.

– Musieliśmy szybko działać ze zmianą statutu, aby zdążyć do 26 kwietnia. Wtedy upływa termin składania wniosków – mówi Elżbieta Starosławska, dyrektor COZL. Dyrektor nie zdradza, jakie wnioski będą składane, na jaką kwotę oraz na co będą przeznaczone pieniądze. – Mamy przygotowanych kilka wniosków do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jeden z nich musi być złożony właśnie teraz.

Choć nikt oficjalnie o tym nie mówi, to można przypuszczać, że chodzi o pieniądze na rozbudowę centrum. Już od trzech lat trwają starania o rozpoczęcie budowy pawilonów na ponad 200 łóżek. Koszt inwestycji to właśnie około 200 mln złotych.

Nowa część centrum ma być zlokalizowana w sąsiedztwie już istniejących budynków przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie. COZL ma teraz zaledwie 186 miejsc, tyle co w 1976 roku. Dzisiaj potrzeba 400–500 nowych miejsc do leczenia chorych na raka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Martyś
Josef46
były pacjent
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Martyś
Martyś (10 kwietnia 2010 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzymamy kciuki aby udało się rozbudować szpital . Uznania dla pani dyrektor
Rozwiń
Josef46
Josef46 (10 kwietnia 2010 o 05:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety jest to wszystko na etapie składania wniosków! Pieniądze są potrzebne tylko jaka jest szansa?Gdyby nasi posłowie nie byli zajęci wyłącznie kampanią wyborczą i swoimi sprawami to można by jeszcze na coś liczyć!Chwała p.Starosławskiej ,że się stara,bo zbyt dużo ludzi schodzi z tego świata na tę straszną chorobę!
Rozwiń
były pacjent
były pacjent (9 kwietnia 2010 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podziwiam Panią dr Starosławską, jako były jej pacjent ............ to wszystko naprawdę jest potrzebne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!