sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

W końcu przedłużą ul. Związkową w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2011, 18:30
Autor: Dominik Smaga

Na nowy odcinek ul. Węglarza (przedłużenie Związkowej) czekają zwłaszcza mieszkańcy nowych bloków sz
Na nowy odcinek ul. Węglarza (przedłużenie Związkowej) czekają zwłaszcza mieszkańcy nowych bloków sz

Lada dzień ma się zacząć budowa nowego odcinka ul. Węglarza – od ul. Bazylianówka do Walecznych. Inwestycję wyczekiwaną przez lokatorów bloków na Rudniku przez kilka lat blokowali mieszkańcy domków na Ponikwodzie.

Ratuszowi w końcu udało się skompletować niezbędne dokumenty. Wcześniej było to niemożliwe, bo mieszkańcy Ponikwody skutecznie blokowali wydanie decyzji środowiskowej, a bez niej urzędnicy nie mogli wydać pozwolenia na budowę.

Spór toczył się bardzo długo, magistrat planował, że prace rozpoczną się we wrześniu 2009 r., ale po skardze przeciwników tej inwestycji Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję środowiskową. Ratusz wydał nową decyzję, mieszkańcy znów ją zaskarżyli i procedury ciągnęły się latami. – Będzie za duży hałas w naszej okolicy, a wstrząsy wywołane przez przejeżdżające samochody mogą zagrażać naszym budynkom – tłumaczyła Elżbieta Mitura, ówczesna przewodnicząca Rady Dzielnicy Ponikwoda.

Teraz pozwolenie na budowę jest już gotowe. Ratusz nadał mu rygor natychmiastowej wykonalności tłumacząc to ważnym interesem społecznym, czyli bezpieczeństwem ruchu.

– Przetarg na wykonanie dróg mamy już dawno rozstrzygnięty. Firma, która to zrobi jest już wybrana – mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. – Roboty powinny ruszyć lada dzień – informuje Zbigniew Choduń, pracownik wydziału. – Zgodnie z umową wykonawca na budowę ma 14 miesięcy od dnia uzyskania pozwolenia na budowę – dodaje.

Na nowy odcinek ul. Węglarza (przedłużenie Związkowej) czekają zwłaszcza mieszkańcy nowych bloków szybko powstających na Rudniku. Teraz ulica kończy się w polu, dalej przypomina wiejską drogę. – Przez lata musieliśmy jeździć po błocie i wertepach – wzdycha pani Magda, mieszkanka Cyprysowej. – Ale od niedawna są tu takie doły, że nie da się nimi jechać bez obawy o zawieszenie i dlatego kombinujemy przeciskając się przez ul. Brzoskwiniową i Porzeczkową.

Co zmieni się w tej części miasta? Nowa dwupasmówka pobiegnie aż do ul. Walecznych. Do ul. Węglarza przedłużone zostaną też ul. Walecznych (od Truskawkowej) i Jagodowa (od Walecznych). Wykonawca, który wygrał przetarg zaoferował za te roboty cenę 9,5 mln złotych brutto.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Beret - Genetic Patriot
asa
Beret - Genetic Patriot
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Beret - Genetic Patriot
Beret - Genetic Patriot (17 maja 2011 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='asa' timestamp='1305273366' post='477569']
Ciekawe jakby ci budowali obwodnice pod oknami bez żadnych wytłumień też byłbyś tak szczęśliwy.
[/quote]

Jak to mówią: "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Tobie będzie gorzej, a tysiącom będzie lepiej. Taki lajf.
Rozwiń
asa
asa (13 maja 2011 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1305206598' post='477339']
Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
[/quote]
Tak tylko Smorawińskiego, Kompozytorów nie leżą w odległości 10 m od budynków włącz sobie plan i sprawdź a koncertowa nie ma 4 pasów ruchu jak tez nawet nie ma połączenia z ul Choiny nie wiem po co o tym wspomniałaś chyba po to aby się wykazać swoja ignorancją. Ciekawe jakby ci budowali obwodnice pod oknami bez żadnych wytłumień też byłbyś tak szczęśliwy. Jak nie znasz sytuacji to daruj sobie swoje mądrości.
Rozwiń
Beret - Genetic Patriot
Beret - Genetic Patriot (12 maja 2011 o 15:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='asa' timestamp='1305114765' post='476892']
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina [...]
[/quote]

Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
Rozwiń
asa
asa (11 maja 2011 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina bo wystarczy spojrzeć na pozwolenie na budowę ta droga ma status drogi powiatowej a nikt nie buduje drogi powiatowej jako drogi osiedlowej. Wtedy droga osiedlowa ma status gminnej a nie powiatowej.
Cytat z pozwolenia
"w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę
projektowanej drogi publicznej w kategorii drogi powiatowej – ul. Stanisława Węglarza (d. przedłużenie ul. Związkowej) na odc. od ul. Bazylianówka do ul. Walecznych, drogi gminnej – ul. Walecznych na odc. od ul. Truskawkowej do ul. S. Węglarza i drogi gminnej - ul. Jagodowej na odc. od ul. Walecznych do ul. S. Węglarza wraz z oświetleniem, odwodnieniem, siecią kanalizacji sanitarnej, siecią wodociągową oraz usunięciem kolizji z uzbrojeniem terenu na działkach..."
Ponadto biorąc pod uwagę natężenie ruchu i brak jakichkolwiek świateł w tym miejscu przejście na drugą stronę będzie graniczyło z cudem bo droga będzie miała cztery pasy ruchu jak też będzie utrudniony wyjazd z osiedla np z ul Jagodowej. Wystarczy spojrzeć jak wygląda wyjazd z ul Bazylianówki na Węglarza w godzinie szczytu wszyscy sobie skracają drogę nawet im nie przeszkadzają utrudnienia na ul. Porzeczkowej a tutaj będą mieli żadnych ograniczeń.
Rozwiń
Mario
Mario (20 kwietnia 2011 o 13:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mieszkaniec Ponikwody' timestamp='1303285076' post='467685']
Trudno, będzie tranzyt przez osiedle domków jednorodzinnych. Co do komentarzy o protesty mieszkańców Ponikwody to skomentuję to tak: odkąd są nowe bloki jest syf, kradzieże, menelstwo, brud, podrzucanie śmieci itp. Świadczy to o tym, że to chamstwo przybyłe ze wsi do bloków tworzy taki klimat. Wystarczy popatrzeć na rejestracje samochodowe.
[/quote]

Po pierwsze gdzie i skąd ty chcesz mieć tranzyt? Przez wąskie Walecznych????? Po drugie, mieszkam w bloku na Cyprysowej i nie widzę tego chamstwa i menelstwa. Chyba, że na domkach. W zeszłym roku małolaty dawały nam czadu pod względem hałasu i co się okazało po interwencji policji..że mieszkają na domkach A ulica mam nadzieję w końcu powstanie. Oby tak było.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!