Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2011 r.
18:30
Edytuj ten wpis

W końcu przedłużą ul. Związkową w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Na nowy odcinek ul. Węglarza (przedłużenie Związkowej) czekają zwłaszcza mieszkańcy nowych bloków sz
Na nowy odcinek ul. Węglarza (przedłużenie Związkowej) czekają zwłaszcza mieszkańcy nowych bloków sz

Lada dzień ma się zacząć budowa nowego odcinka ul. Węglarza – od ul. Bazylianówka do Walecznych. Inwestycję wyczekiwaną przez lokatorów bloków na Rudniku przez kilka lat blokowali mieszkańcy domków na Ponikwodzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ratuszowi w końcu udało się skompletować niezbędne dokumenty. Wcześniej było to niemożliwe, bo mieszkańcy Ponikwody skutecznie blokowali wydanie decyzji środowiskowej, a bez niej urzędnicy nie mogli wydać pozwolenia na budowę.

Spór toczył się bardzo długo, magistrat planował, że prace rozpoczną się we wrześniu 2009 r., ale po skardze przeciwników tej inwestycji Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję środowiskową. Ratusz wydał nową decyzję, mieszkańcy znów ją zaskarżyli i procedury ciągnęły się latami. – Będzie za duży hałas w naszej okolicy, a wstrząsy wywołane przez przejeżdżające samochody mogą zagrażać naszym budynkom – tłumaczyła Elżbieta Mitura, ówczesna przewodnicząca Rady Dzielnicy Ponikwoda.

Teraz pozwolenie na budowę jest już gotowe. Ratusz nadał mu rygor natychmiastowej wykonalności tłumacząc to ważnym interesem społecznym, czyli bezpieczeństwem ruchu.
– Przetarg na wykonanie dróg mamy już dawno rozstrzygnięty. Firma, która to zrobi jest już wybrana – mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. – Roboty powinny ruszyć lada dzień – informuje Zbigniew Choduń, pracownik wydziału. – Zgodnie z umową wykonawca na budowę ma 14 miesięcy od dnia uzyskania pozwolenia na budowę – dodaje.

Na nowy odcinek ul. Węglarza (przedłużenie Związkowej) czekają zwłaszcza mieszkańcy nowych bloków szybko powstających na Rudniku. Teraz ulica kończy się w polu, dalej przypomina wiejską drogę. – Przez lata musieliśmy jeździć po błocie i wertepach – wzdycha pani Magda, mieszkanka Cyprysowej. – Ale od niedawna są tu takie doły, że nie da się nimi jechać bez obawy o zawieszenie i dlatego kombinujemy przeciskając się przez ul. Brzoskwiniową i Porzeczkową.

Co zmieni się w tej części miasta? Nowa dwupasmówka pobiegnie aż do ul. Walecznych. Do ul. Węglarza przedłużone zostaną też ul. Walecznych (od Truskawkowej) i Jagodowa (od Walecznych). Wykonawca, który wygrał przetarg zaoferował za te roboty cenę 9,5 mln złotych brutto.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 17 maja 2011 o 15:34
[quote name='asa' timestamp='1305273366' post='477569']
Ciekawe jakby ci budowali obwodnice pod oknami bez żadnych wytłumień też byłbyś tak szczęśliwy.
[/quote]

Jak to mówią: "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Tobie będzie gorzej, a tysiącom będzie lepiej. Taki lajf.
Avatar
asa / 13 maja 2011 o 09:56
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1305206598' post='477339']
Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
[/quote]
Tak tylko Smorawińskiego, Kompozytorów nie leżą w odległości 10 m od budynków włącz sobie plan i sprawdź a koncertowa nie ma 4 pasów ruchu jak tez nawet nie ma połączenia z ul Choiny nie wiem po co o tym wspomniałaś chyba po to aby się wykazać swoja ignorancją. Ciekawe jakby ci budowali obwodnice pod oknami bez żadnych wytłumień też byłbyś tak szczęśliwy. Jak nie znasz sytuacji to daruj sobie swoje mądrości.
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1305206598' post='477339']
Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
[/quote]
Tak tylko Smorawińskiego, Kompozytorów nie leżą w odległości 10 m od budynków włącz sobie plan i sprawdź a koncertowa nie ma 4 pasów ruchu ja... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 12 maja 2011 o 15:23
[quote name='asa' timestamp='1305114765' post='476892']
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina [...]
[/quote]

Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
Avatar
asa / 11 maja 2011 o 13:52
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina bo wystarczy spojrzeć na pozwolenie na budowę ta droga ma status drogi powiatowej a nikt nie buduje drogi powiatowej jako drogi osiedlowej. Wtedy droga osiedlowa ma status gminnej a nie powiatowej.
Cytat z pozwolenia
"w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę
projektowanej drogi publicznej w kategorii drogi powiatowej – ul. Stanisława Węglarza (d. przedłużenie ul. Związkowej) na odc. od ul. Bazylianówka do ul. Walecznych, drogi gminnej – ul. Walecznych na odc. od ul. Truskawkowej do ul. S. Węglarza i drogi gminnej - ul. Jagodowej na odc. od ul. Walecznych do ul. S. Węglarza wraz z oświetleniem, odwodnieniem, siecią kanalizacji sanitarnej, siecią wodociągową oraz usunięciem kolizji z uzbrojeniem terenu na działkach..."
Ponadto biorąc pod uwagę natężenie ruchu i brak jakichkolwiek świateł w tym miejscu przejście na drugą stronę będzie graniczyło z cudem bo droga będzie miała cztery pasy ruchu jak też będzie utrudniony wyjazd z osiedla np z ul Jagodowej. Wystarczy spojrzeć jak wygląda wyjazd z ul Bazylianówki na Węglarza w godzinie szczytu wszyscy sobie skracają drogę nawet im nie przeszkadzają utrudnienia na ul. Porzeczkowej a tutaj będą mieli żadnych ograniczeń.
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina bo wystarczy spojrzeć na pozwolenie na budowę ta droga ma status drogi powiatowej a nikt nie buduje drogi powiatowej jako drogi osiedlowej. Wtedy droga osiedlowa ma status gminnej a nie powiatowej.
Cytat z pozwolenia
"w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę
projektowanej drogi publicznej w kategorii drogi powiatowej – ul. Stanisława Węglarza (d. przedłużenie... rozwiń
Avatar
Mario / 20 kwietnia 2011 o 13:37
[quote name='mieszkaniec Ponikwody' timestamp='1303285076' post='467685']
Trudno, będzie tranzyt przez osiedle domków jednorodzinnych. Co do komentarzy o protesty mieszkańców Ponikwody to skomentuję to tak: odkąd są nowe bloki jest syf, kradzieże, menelstwo, brud, podrzucanie śmieci itp. Świadczy to o tym, że to chamstwo przybyłe ze wsi do bloków tworzy taki klimat. Wystarczy popatrzeć na rejestracje samochodowe.
[/quote]

Po pierwsze gdzie i skąd ty chcesz mieć tranzyt? Przez wąskie Walecznych????? Po drugie, mieszkam w bloku na Cyprysowej i nie widzę tego chamstwa i menelstwa. Chyba, że na domkach. W zeszłym roku małolaty dawały nam czadu pod względem hałasu i co się okazało po interwencji policji..że mieszkają na domkach A ulica mam nadzieję w końcu powstanie. Oby tak było.
[quote name='mieszkaniec Ponikwody' timestamp='1303285076' post='467685']
Trudno, będzie tranzyt przez osiedle domków jednorodzinnych. Co do komentarzy o protesty mieszkańców Ponikwody to skomentuję to tak: odkąd są nowe bloki jest syf, kradzieże, menelstwo, brud, podrzucanie śmieci itp. Świadczy to o tym, że to chamstwo przybyłe ze wsi do bloków tworzy taki klimat. Wystarczy popatrzeć na rejestracje samochodowe.
[/quote]

Po pierwsze gdzie i skąd ty chcesz mieć tranzyt? Przez wąskie Walecznych... rozwiń
Avatar
brat / 20 kwietnia 2011 o 10:26
Niektórym to słoma z butów wystaje bo chyba zapomnieli wyjąć jak wieś opuszczali i do miasta ruszyli
Avatar
mieszkaniec Ponikwody / 20 kwietnia 2011 o 09:37
Trudno, będzie tranzyt przez osiedle domków jednorodzinnych. Co do komentarzy o protesty mieszkańców Ponikwody to skomentuję to tak: odkąd są nowe bloki jest syf, kradzieże, menelstwo, brud, podrzucanie śmieci itp. Świadczy to o tym, że to chamstwo przybyłe ze wsi do bloków tworzy taki klimat. Wystarczy popatrzeć na rejestracje samochodowe.
Avatar
Cezary / 20 kwietnia 2011 o 09:12
Ta inwestycja ma zdecydowane poparcie NOWEJ RADY DZIELNICY !!!!!!!!!!!!!!!! Będzie dopilnowana do samego końca. Ta droga musi tam powstać
Avatar
kere / 19 kwietnia 2011 o 21:13
To zastanawiające że wieśniak z chaty na kurzej łapce tyle lat blokował iniwestycje wyczekiwaną przez tylu mieszkańców. Bo się bał że tiry mu pojadą koło domu. Ale pytam - którędy? walecznych? gdzie ledwo dwa osobowe auta się mijają na drodze, bo tak ciasno? Ludzie (garstka z domków) zatruwaliście życie kilkudziesięciu tysięcom mieszkańcom bloków! dobrze ze Ratusz znalazł na was sposób. Brawo!!! Dość blokowania rozwoju miasta.
Avatar
redaktor / 19 kwietnia 2011 o 14:53
Kij z tą drogą tam na zdjęciu fajna dupcia idzie
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 17 maja 2011 o 15:34
[quote name='asa' timestamp='1305273366' post='477569']
Ciekawe jakby ci budowali obwodnice pod oknami bez żadnych wytłumień też byłbyś tak szczęśliwy.
[/quote]

Jak to mówią: "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Tobie będzie gorzej, a tysiącom będzie lepiej. Taki lajf.
Avatar
asa / 13 maja 2011 o 09:56
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1305206598' post='477339']
Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
[/quote]
Tak tylko Smorawińskiego, Kompozytorów nie leżą w odległości 10 m od budynków włącz sobie plan i sprawdź a koncertowa nie ma 4 pasów ruchu jak tez nawet nie ma połączenia z ul Choiny nie wiem po co o tym wspomniałaś chyba po to aby się wykazać swoja ignorancją. Ciekawe jakby ci budowali obwodnice pod oknami bez żadnych wytłumień też byłbyś tak szczęśliwy. Jak nie znasz sytuacji to daruj sobie swoje mądrości.
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1305206598' post='477339']
Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
[/quote]
Tak tylko Smorawińskiego, Kompozytorów nie leżą w odległości 10 m od budynków włącz sobie plan i sprawdź a koncertowa nie ma 4 pasów ruchu ja... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 12 maja 2011 o 15:23
[quote name='asa' timestamp='1305114765' post='476892']
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina [...]
[/quote]

Idąc twoim tokiem myślenia, to nigdy nie powinny powstać takie arterie jak Smorawińskiego, Kompozytorów, Koncertowa i wiele innych. A zamiast nich powinny powstać 5-metrowe osiedlowe uliczki z ograniczeniem do 40km/h. Na szczęście są ludzie, którzy jeszcze myślą w tym mieście.
Avatar
asa / 11 maja 2011 o 13:52
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina bo wystarczy spojrzeć na pozwolenie na budowę ta droga ma status drogi powiatowej a nikt nie buduje drogi powiatowej jako drogi osiedlowej. Wtedy droga osiedlowa ma status gminnej a nie powiatowej.
Cytat z pozwolenia
"w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę
projektowanej drogi publicznej w kategorii drogi powiatowej – ul. Stanisława Węglarza (d. przedłużenie ul. Związkowej) na odc. od ul. Bazylianówka do ul. Walecznych, drogi gminnej – ul. Walecznych na odc. od ul. Truskawkowej do ul. S. Węglarza i drogi gminnej - ul. Jagodowej na odc. od ul. Walecznych do ul. S. Węglarza wraz z oświetleniem, odwodnieniem, siecią kanalizacji sanitarnej, siecią wodociągową oraz usunięciem kolizji z uzbrojeniem terenu na działkach..."
Ponadto biorąc pod uwagę natężenie ruchu i brak jakichkolwiek świateł w tym miejscu przejście na drugą stronę będzie graniczyło z cudem bo droga będzie miała cztery pasy ruchu jak też będzie utrudniony wyjazd z osiedla np z ul Jagodowej. Wystarczy spojrzeć jak wygląda wyjazd z ul Bazylianówki na Węglarza w godzinie szczytu wszyscy sobie skracają drogę nawet im nie przeszkadzają utrudnienia na ul. Porzeczkowej a tutaj będą mieli żadnych ograniczeń.
Ha naiwni miasto was robi w konia ta droga ma iść docelowo do ul Turystycznej i ma stanowić jedną z głównych arterii Lublina bo wystarczy spojrzeć na pozwolenie na budowę ta droga ma status drogi powiatowej a nikt nie buduje drogi powiatowej jako drogi osiedlowej. Wtedy droga osiedlowa ma status gminnej a nie powiatowej.
Cytat z pozwolenia
"w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę
projektowanej drogi publicznej w kategorii drogi powiatowej – ul. Stanisława Węglarza (d. przedłużenie... rozwiń
Avatar
Mario / 20 kwietnia 2011 o 13:37
[quote name='mieszkaniec Ponikwody' timestamp='1303285076' post='467685']
Trudno, będzie tranzyt przez osiedle domków jednorodzinnych. Co do komentarzy o protesty mieszkańców Ponikwody to skomentuję to tak: odkąd są nowe bloki jest syf, kradzieże, menelstwo, brud, podrzucanie śmieci itp. Świadczy to o tym, że to chamstwo przybyłe ze wsi do bloków tworzy taki klimat. Wystarczy popatrzeć na rejestracje samochodowe.
[/quote]

Po pierwsze gdzie i skąd ty chcesz mieć tranzyt? Przez wąskie Walecznych????? Po drugie, mieszkam w bloku na Cyprysowej i nie widzę tego chamstwa i menelstwa. Chyba, że na domkach. W zeszłym roku małolaty dawały nam czadu pod względem hałasu i co się okazało po interwencji policji..że mieszkają na domkach A ulica mam nadzieję w końcu powstanie. Oby tak było.
[quote name='mieszkaniec Ponikwody' timestamp='1303285076' post='467685']
Trudno, będzie tranzyt przez osiedle domków jednorodzinnych. Co do komentarzy o protesty mieszkańców Ponikwody to skomentuję to tak: odkąd są nowe bloki jest syf, kradzieże, menelstwo, brud, podrzucanie śmieci itp. Świadczy to o tym, że to chamstwo przybyłe ze wsi do bloków tworzy taki klimat. Wystarczy popatrzeć na rejestracje samochodowe.
[/quote]

Po pierwsze gdzie i skąd ty chcesz mieć tranzyt? Przez wąskie Walecznych... rozwiń
Avatar
brat / 20 kwietnia 2011 o 10:26
Niektórym to słoma z butów wystaje bo chyba zapomnieli wyjąć jak wieś opuszczali i do miasta ruszyli
Avatar
mieszkaniec Ponikwody / 20 kwietnia 2011 o 09:37
Trudno, będzie tranzyt przez osiedle domków jednorodzinnych. Co do komentarzy o protesty mieszkańców Ponikwody to skomentuję to tak: odkąd są nowe bloki jest syf, kradzieże, menelstwo, brud, podrzucanie śmieci itp. Świadczy to o tym, że to chamstwo przybyłe ze wsi do bloków tworzy taki klimat. Wystarczy popatrzeć na rejestracje samochodowe.
Avatar
Cezary / 20 kwietnia 2011 o 09:12
Ta inwestycja ma zdecydowane poparcie NOWEJ RADY DZIELNICY !!!!!!!!!!!!!!!! Będzie dopilnowana do samego końca. Ta droga musi tam powstać
Avatar
kere / 19 kwietnia 2011 o 21:13
To zastanawiające że wieśniak z chaty na kurzej łapce tyle lat blokował iniwestycje wyczekiwaną przez tylu mieszkańców. Bo się bał że tiry mu pojadą koło domu. Ale pytam - którędy? walecznych? gdzie ledwo dwa osobowe auta się mijają na drodze, bo tak ciasno? Ludzie (garstka z domków) zatruwaliście życie kilkudziesięciu tysięcom mieszkańcom bloków! dobrze ze Ratusz znalazł na was sposób. Brawo!!! Dość blokowania rozwoju miasta.
Avatar
redaktor / 19 kwietnia 2011 o 14:53
Kij z tą drogą tam na zdjęciu fajna dupcia idzie
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 39 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 72 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 37 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 424 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!