Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2010 r.
12:32
Edytuj ten wpis

W lubelskich restauracjach jest brudno. Co w nich znalazł sanepid

0 18 A A

Spośród 26 skontrolowanych przez sanepid lokali był tylko jeden, który nie wzbudził zastrzeżeń inspektorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jesteśmy zdumieni, że mimo zapowiadanych kontroli stan sanitarny restauracji pozostawia tak wiele do życzenia – mówi Barbara Sawa – Wojtanowicz, kierownik działu żywności w PSSE w Lublinie.

O zapowiadanych przez sanepid masowych kontrolach pubów i restauracji pisaliśmy już w sierpniu. Inspektorzy zaczęli odwiedzać lubelskie lokale kilka tygodni temu.

– Ich stan sanitarny nie jest dobry. To dziwne, bo zapowiadaliśmy wizyty już dużo wcześniej. Na ponad dwadzieścia obiektów, zastrzeżeń nie mieliśmy jedynie do restauracji Calvados przy ul. Fabrycznej – mówi Barbara Sawa – Wojtanowicz.

Więcej informacji i listę restauracji i pubów, które skontrolował sanepid w Lublinie znajdziesz na stronie Mojego Miasta Lublin:

Sanepid w restauracjach, barach i pubach w Lublinie. Lista skontrolowanych lokali

Sanepid: Zamknęliśmy Orient Express. Pub Bawarski ma poprawić usterki

Bardzo zły stan sanitarny oraz techniczny lokali i zagrożenie dla zdrowia gości zadecydowały, że inspektorzy bezzwłocznie wydali decyzję o zamknięciu restauracji Orient Express przy ul. Złotej.

Pub Bawarski przy Krakowskim Przedmieściu dostanie wyznaczony termin na usunięcie usterek. Inspektorzy nałożyli na właścicieli lokali mandaty w wysokości 500 zł.

– Zamknęliśmy restaurację Orient Express, a pub Bawarski dostanie od nas wyznaczony termin na poprawienie usterek. – kwituje Barbara Sawa – Wojtanowicz.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mike / 4 listopada 2010 o 13:25
Polecam Diego Pizze na Sekutowicza . Niedawno ją sprawdzałem i pod względem jakości naprawdę godni polecenia . Następnym razem już zamówiłem do domu i niestety nad dostawą muszą popracować. Tłumaczeniem jest dla nich fakt że działają dopiero od wrzesnia chyba.
Avatar
ja / 4 listopada 2010 o 13:07
A w GRUBEJRybie to dopiero syyyf
Avatar
a / 4 listopada 2010 o 12:51
Syf kiła i mogiła.
Czy te zalecenia sanepidu są z kosmosu czy jadamy u brudasów.
Avatar
zuza / 4 listopada 2010 o 11:32
Polecam galerię smaku na okopowej. Od strony kuchni czyli od środka budynku syf i smród nieziemski. Do tego kontenery na śmieci podstawione pod same drzwi i syf, może i są też szczury...
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:04
Lokomotiva przy Północnej!!! Genialny lokal z najlepszym jedzeniem
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:03
Lokomotiva przy Północnej!!!!!!!!!!!! Lepszego jedzenia nie ma w Lublinie... Poza Lublinem też trudno znaleźć
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:02
[quote name='megi' timestamp='1288817138' post='373255']
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
[/quote]
Avatar
Adam / 4 listopada 2010 o 07:03
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie rozwiń
Avatar
megi / 3 listopada 2010 o 21:45
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
Avatar
doświadczony w gastronomi / 3 listopada 2010 o 19:28
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
Avatar
mike / 4 listopada 2010 o 13:25
Polecam Diego Pizze na Sekutowicza . Niedawno ją sprawdzałem i pod względem jakości naprawdę godni polecenia . Następnym razem już zamówiłem do domu i niestety nad dostawą muszą popracować. Tłumaczeniem jest dla nich fakt że działają dopiero od wrzesnia chyba.
Avatar
ja / 4 listopada 2010 o 13:07
A w GRUBEJRybie to dopiero syyyf
Avatar
a / 4 listopada 2010 o 12:51
Syf kiła i mogiła.
Czy te zalecenia sanepidu są z kosmosu czy jadamy u brudasów.
Avatar
zuza / 4 listopada 2010 o 11:32
Polecam galerię smaku na okopowej. Od strony kuchni czyli od środka budynku syf i smród nieziemski. Do tego kontenery na śmieci podstawione pod same drzwi i syf, może i są też szczury...
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:04
Lokomotiva przy Północnej!!! Genialny lokal z najlepszym jedzeniem
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:03
Lokomotiva przy Północnej!!!!!!!!!!!! Lepszego jedzenia nie ma w Lublinie... Poza Lublinem też trudno znaleźć
Avatar
Zuzia / 4 listopada 2010 o 08:02
[quote name='megi' timestamp='1288817138' post='373255']
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
[/quote]
Avatar
Adam / 4 listopada 2010 o 07:03
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
bida ma dobrą opinie???? he he śmieszny jestes! zaraz po otwarciu owszem bylo spoko ale teraz to za nic tam nie wstapie na jedzenie rozwiń
Avatar
megi / 3 listopada 2010 o 21:45
A gdzie jest położony ten lokal i jak się nazywa,który nie budzi zastrzeżeń?
Avatar
doświadczony w gastronomi / 3 listopada 2010 o 19:28
[quote name='konsument' timestamp='1288808102' post='373128']
Widocznie kontrolujący nie widzą takiej potrzeby. Zapewne korzystali z usług w tym lokalu i niczego się nie dopatrzyli. Posiłki serwowane są smaczne,obfite i takie domowe.Ogólnie Bida ma bardzo dobrą opinię.
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oblewali się rosołem, by wyłudzać odszkodowania. Jest wyrok

Oblewali się rosołem, by wyłudzać odszkodowania. Jest wyrok 0 0

Kilkanaście miesięcy więzienia i wysokie grzywny. To kary dla mieszkańców Lublina, którzy oblewali się wrzątkiem, by wyłudzać odszkodowania. Będą musieli zwrócić setki tysięcy złotych.

Przebudowa deptaka nie skończy się na czas. Problem z dostawą kamienia z Chin

Przebudowa deptaka nie skończy się na czas. Problem z dostawą kamienia z Chin 2 3

Nie uda się raczej zakończyć przebudowy deptaka w zakładanym terminie, czyli do 15 maja. Wykonawca prac ma problem z dostawą chińskiego kamienia, z którego ułożona ma być nowa nawierzchnia. Nie jest to jedyna przeszkoda.

Pasażerowie z Lublina koczują na lotnisku w Tel Awiwie. "Jesteśmy tu uwięzieni, nie wiemy co robić"

Pasażerowie z Lublina koczują na lotnisku w Tel Awiwie. "Jesteśmy tu uwięzieni, nie wiemy co robić" 4 1

Od wtorku nie może wrócić do Lublina ok. 140 pasażerów linii Wizz Air, których samolot musiał lądować na lotnisku w Tel Awiwie z powodu pękniętej szyby

Czołowe zderzenie dwóch aut. Kto widział wypadek?

Czołowe zderzenie dwóch aut. Kto widział wypadek? 1 0

Lubelska policja szuka świadków wypadku w miejscowości Czółna. 24 lutego na drodze wojewódzkiej nr 834 zderzyły się tam dwa auta.

Chcesz sprzedać lub kupić palety? Sprawdź punkt skupu

Chcesz sprzedać lub kupić palety? Sprawdź punkt skupu 0 0

Sklepy, hurtownie i magazyny korzystają z palet do przechowywania i transportowania rozmaitych produktów. Są stosowane wszędzie, gdzie gromadzona jest większa ilość produktów, a także produkty o sporych gabarytach i nieporęcznych kształtach. Niektórzy przedsiębiorcy preferują naprawę uszkodzonych palet, a inni wolą kupić nowe. Co w takiej sytuacji zrobić ze starymi?

Zamknięta ulica w centrum Lublina. Wszystko przez przebudowę deptaka

Zamknięta ulica w centrum Lublina. Wszystko przez przebudowę deptaka 2 0

Zamknięta została jezdnia przed Bramą Krakowską.

Lublin: W piątek zamkną Al. Zygmuntowskie. Objazdy komunikacji miejskiej

Lublin: W piątek zamkną Al. Zygmuntowskie. Objazdy komunikacji miejskiej 1 3

W piątek wyłączone z ruchu zostaną Al. Zygmuntowskie w Lublinie.

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji!

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji! 1 0

Co Gdzie Kiedy. Tegoroczne edycja festiwalu Miasto Poezji będzie między 23 a 26 maja. Do końca kwietnia trwa nabór adresów gdzie absolutnie każdy może zorganizować festiwalowe wydarzenie czyli Mieszkanie Poezji.

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię
galeria

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię 3

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zorganizowała casting dla studentów i absolwentów, którzy chcieliby swoim wizerunkiem promować uczelnię i Lublin.

Rajd Nadwiślański 2018. Nie porozumieli się z Areną Lublin, wracają do Puław
galeria

Rajd Nadwiślański 2018. Nie porozumieli się z Areną Lublin, wracają do Puław 4 7

Po roku przerwy, Rajd Nadwiślański wraca na swoje miejsce. Miłośnicy moto-sportu już w czerwcu będą mieli okazję kibicować zawodnikom na odcinku specjalnym w centrum miasta, a także przyglądać się pracy mechaników w parku maszynowym przy PPNT

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie
2 maja 2018, 15:30

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 2 maja o godz. 15.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w Nałęczowie (al. Lipowa 6) odbędzie się koncert Grzegorza Kloca z zespołem.

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur
28 kwietnia 2018, 10:00

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na pokazy florystyczne, wystawy i spotkania ze specjalistami, które odbędą się w dniach 28-29 kwietnia. Start w sobotę o godz. 10.

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują 13 8

Pierwsze wyniki wskazują na to, że na wprowadzeniu niedzielnego zakazu handlu nie straciły hipermarkety, ani małe sklepy. Nawet sieci handlowe nie mają powodów do narzekań.

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze 0 4

Ratusz powtórnie przeliczył koszty odnowy parku Ludowego. Wynik? Szacunki wzrosły o jedną trzecią, a prezydent Lublina prosi radnych o dodatkowe 9 mln zł na prace w parku, bo nie chce z nich rezygnować. Już dzisiaj w tej sprawie ma dojść do głosowania w Radzie Miasta.

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu 8 1

19-latek jadący motorowerem-samoróbką uderzył w drzewo podczas skręcania do lasu. Dwie osoby trafiły do szpitala

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!