Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2010 r.
18:33
Edytuj ten wpis

W Lublinie będzie można posłuchać RMF Classic

Autor: Zdjęcie autora (pit)
0 15 A A

Jeszcze w tym miesiącu w Lublinie zacznie nadawać nowe radio. Koncesję na emisję swojego programu dostał RMF Classic. Stacja stawia na muzykę poważną, filmową i dużo informacji kulturalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zakładam, że w lipcu zdążymy z rozpoczęciem nadawania w Lublinie – zapewnia Michał Niepielski z działu technicznego radia RMF. – Obecnie czekamy na ostateczne ustalenia techniczne – dodaje.

RMF Classic to jedyna stacja, która była zainteresowana nadawaniem na wolnej częstotliwości w Lublinie. Wszystko dlatego, że KRRiTV bardzo ograniczyła dostęp popularnych sieci radiowych. Według wymogów, jakie określono w ogłoszeniu konkursu na wolną częstotliwość w Lublinie radio miało promować muzykę klasyczną.

– Nasz profil jest skierowany do słuchaczy, który mają więcej niż 35 lat, mają wyższe wykształcenie i określamy ich jako inteligencję pracującą – zauważa Paweł Pawlik, zastępca dyrektora programowego RMF Classic. – Nadajemy muzykę klasyczną, filmową, trochę brzmień etno i piosenki aktorskiej – dodaje.

Wiadomości w tym radiu różnią się tym od serwisów RMF FM, że jest tam mniej polityki, a więcej kultury.

RMF Classic nadaje z Krakowa. W Lublinie nie zamierza tworzyć oddzielnej redakcji. Stacja ma trafiać do słuchaczy z terenu miasta. Nadajnik RMF Classic będzie umieszczony na budynku Telewizji Lublin.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stefan / 24 lipca 2010 o 11:58
[quote name='Gość' date='15 lipiec 2010 - 20:58 ' timestamp='1279220311' post='316320']
A co do RMF Classic to jaka częstoltiwość ?
[/quote]
Będą nadawać na 107,6 FM. Informacja [url="http://www.rmfclassic.pl/informacje/muzyka,rmf-classic-juz-niebawem-w-lublinie,7432.html"]tutaj[/url]
Avatar
Kierowca Bombowca / 16 lipca 2010 o 18:37
lublinman napisał:
nie wiem jak z dwojka, ale chyba musisz zmienic odbiornik lub zastosowac antene bo ja centrum b. dobrze odbieram w calym miescie a na 17-ce co najmniej za jastkow...


Fakt - na 17 dobrze słychać też i Dwójkę (praktycznie aż do Warszawy da się dojechać z Dwójką).
Ale Centrum zanika mi na głębokim Czechowie, przy Spółdzielczości Pracy, gdzieś w okolicach Przyjaźni (na Bronowicach mam tylko monofoniczny i trzeszczący sygnał) czy w okolicach browaru na Kunickiego.
Może rzeczywiście antena jest do niczego (wewnętrzna w szybie - taki wynalazek producenta, coby anteną bryły samochodu nie szpecić)... ale innej nie będę miał.
jaźni (na Bronowicach mam tylko monofoniczny i trzeszczący sygnał) czy w okolicach browaru na Kunickiego.
Może rzeczywiście antena jest do niczego (wewnętrzna w szybie - taki wynalazek producenta, coby anteną bryły samochodu nie szpecić)... ale innej nie będę miał. rozwiń
Avatar
lublinman / 16 lipca 2010 o 13:55
Kierowca Bombowca napisał:
(to samo z akademickim "Centrum" - słychać je rzeczywiście w niedużej odległości od centrum jedynie).


nie wiem jak z dwojka, ale chyba musisz zmienic odbiornik lub zastosowac antene bo ja centrum b. dobrze odbieram w calym miescie a na 17-ce co najmniej za jastkow...


nie wiem jak z dwojka, ale chyba musisz zmienic odbiornik lub zastosowac antene bo ja centrum b. dobrze odbieram w calym miescie a na 17-ce co najmniej za jastkow... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 16 lipca 2010 o 11:08
Bardzo dobrze!
W końcu będzie czego słuchać.
Rzygam już Trójką (że o komercyjnych RMF, Zetce i Esce nie wspomnę) a dwójki nie sposób złapać w samochodzie na dłużej, niby jest na 91,8 a tak jakby jej nie było (to samo z akademickim "Centrum" - słychać je rzeczywiście w niedużej odległości od centrum jedynie).
Avatar
Nieuki z DW!!! / 16 lipca 2010 o 08:39
Na budynku Telewizji Lublin??? Redaktorku, z byka żeś spadł? Stawianie nadajnika na tym budynku ma taki sens jak ustawienie go na chodniku. Przecież obok są wysokie obiekty i przy takiej mocy nadajnika to sygnał dotarłby najdalej do budynku ZUS i do ul. Lubartowskiej, trzeba trochę wiedzieć o czym się pisze i nie pisać bzdur. Off topic: nie istnieje podmiot o nazwie Telewizja Lublin
Avatar
Annonim / 16 lipca 2010 o 06:46
kokos napisał:
Szkoda, że nie Maxxx, ledwo udaje się je odbierać z Kielc na 106,5, a według mnie nadają lepszą muzykę od Eski. Mam nadzieję, że dostaną koncesję, może jakoś Dziennik Wschodni dopytać się RMF o wprowadzenie tej stacji u nas?


Każde radio nadaje muzykę lepszą od Eski
Avatar
lublinman / 15 lipca 2010 o 23:04
piszac "na budynku telewizji lublin" autor mial zapewne na mysli obiekt emitela. a jesli nie to.. wow, wielkie wow
Avatar
ir / 15 lipca 2010 o 22:42
Panie red. (pit). żaden rozsądny nadawca nie umieściłby nadajnika na budynku znajdującym się pomiędzy dużo wyższymi budynkami...
Tyle w temacie
Avatar
kokos / 15 lipca 2010 o 21:18
To jeszcze w fazie negocjacji, zapewne częstotliwość od 91,8 do 95,6 zostanie zajęta. Szkoda, ale tak naprawdę u nas jest mało stacji radiowych, a szkoda...
Avatar
Gość / 15 lipca 2010 o 20:58
kudel napisał:
No właśnie, dużo lepszy byłby RMF MAXXX z redakcją w Lublinie;p



Dla młodocianów na pewno byłby lepszy, ale polecam słuchać przez miastomuzyki.pl. A co do RMF Classic to jaka częstoltiwość ?
Avatar
Stefan / 24 lipca 2010 o 11:58
[quote name='Gość' date='15 lipiec 2010 - 20:58 ' timestamp='1279220311' post='316320']
A co do RMF Classic to jaka częstoltiwość ?
[/quote]
Będą nadawać na 107,6 FM. Informacja [url="http://www.rmfclassic.pl/informacje/muzyka,rmf-classic-juz-niebawem-w-lublinie,7432.html"]tutaj[/url]
Avatar
Kierowca Bombowca / 16 lipca 2010 o 18:37
lublinman napisał:
nie wiem jak z dwojka, ale chyba musisz zmienic odbiornik lub zastosowac antene bo ja centrum b. dobrze odbieram w calym miescie a na 17-ce co najmniej za jastkow...


Fakt - na 17 dobrze słychać też i Dwójkę (praktycznie aż do Warszawy da się dojechać z Dwójką).
Ale Centrum zanika mi na głębokim Czechowie, przy Spółdzielczości Pracy, gdzieś w okolicach Przyjaźni (na Bronowicach mam tylko monofoniczny i trzeszczący sygnał) czy w okolicach browaru na Kunickiego.
Może rzeczywiście antena jest do niczego (wewnętrzna w szybie - taki wynalazek producenta, coby anteną bryły samochodu nie szpecić)... ale innej nie będę miał.
jaźni (na Bronowicach mam tylko monofoniczny i trzeszczący sygnał) czy w okolicach browaru na Kunickiego.
Może rzeczywiście antena jest do niczego (wewnętrzna w szybie - taki wynalazek producenta, coby anteną bryły samochodu nie szpecić)... ale innej nie będę miał. rozwiń
Avatar
lublinman / 16 lipca 2010 o 13:55
Kierowca Bombowca napisał:
(to samo z akademickim "Centrum" - słychać je rzeczywiście w niedużej odległości od centrum jedynie).


nie wiem jak z dwojka, ale chyba musisz zmienic odbiornik lub zastosowac antene bo ja centrum b. dobrze odbieram w calym miescie a na 17-ce co najmniej za jastkow...


nie wiem jak z dwojka, ale chyba musisz zmienic odbiornik lub zastosowac antene bo ja centrum b. dobrze odbieram w calym miescie a na 17-ce co najmniej za jastkow... rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 16 lipca 2010 o 11:08
Bardzo dobrze!
W końcu będzie czego słuchać.
Rzygam już Trójką (że o komercyjnych RMF, Zetce i Esce nie wspomnę) a dwójki nie sposób złapać w samochodzie na dłużej, niby jest na 91,8 a tak jakby jej nie było (to samo z akademickim "Centrum" - słychać je rzeczywiście w niedużej odległości od centrum jedynie).
Avatar
Nieuki z DW!!! / 16 lipca 2010 o 08:39
Na budynku Telewizji Lublin??? Redaktorku, z byka żeś spadł? Stawianie nadajnika na tym budynku ma taki sens jak ustawienie go na chodniku. Przecież obok są wysokie obiekty i przy takiej mocy nadajnika to sygnał dotarłby najdalej do budynku ZUS i do ul. Lubartowskiej, trzeba trochę wiedzieć o czym się pisze i nie pisać bzdur. Off topic: nie istnieje podmiot o nazwie Telewizja Lublin
Avatar
Annonim / 16 lipca 2010 o 06:46
kokos napisał:
Szkoda, że nie Maxxx, ledwo udaje się je odbierać z Kielc na 106,5, a według mnie nadają lepszą muzykę od Eski. Mam nadzieję, że dostaną koncesję, może jakoś Dziennik Wschodni dopytać się RMF o wprowadzenie tej stacji u nas?


Każde radio nadaje muzykę lepszą od Eski
Avatar
lublinman / 15 lipca 2010 o 23:04
piszac "na budynku telewizji lublin" autor mial zapewne na mysli obiekt emitela. a jesli nie to.. wow, wielkie wow
Avatar
ir / 15 lipca 2010 o 22:42
Panie red. (pit). żaden rozsądny nadawca nie umieściłby nadajnika na budynku znajdującym się pomiędzy dużo wyższymi budynkami...
Tyle w temacie
Avatar
kokos / 15 lipca 2010 o 21:18
To jeszcze w fazie negocjacji, zapewne częstotliwość od 91,8 do 95,6 zostanie zajęta. Szkoda, ale tak naprawdę u nas jest mało stacji radiowych, a szkoda...
Avatar
Gość / 15 lipca 2010 o 20:58
kudel napisał:
No właśnie, dużo lepszy byłby RMF MAXXX z redakcją w Lublinie;p



Dla młodocianów na pewno byłby lepszy, ale polecam słuchać przez miastomuzyki.pl. A co do RMF Classic to jaka częstoltiwość ?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 0

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 17 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 5

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 2

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.