poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

W Lublinie nie będzie ulicy Do lasu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2009, 19:52
Autor: Dominik Smaga

Radni Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowali z batalii o upamiętnienie kombatantów. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie doprowadzili do zdjęcia z obrad prezydenckiego projektu uchwały w sprawie nadania nazw nowym ulicom, które powstają na Czubach w pobliżu nowego odcinka ul. Jana Pawła II.

Prezydent przygotowując swój projekt oparł się na propozycjach zgłoszonych przez inwestorów budujących nowe bloki, które wiosna i latem mają być oddane do użytku. Spółdzielnie i deweloperzy uznali, że najlepsze będą nazwy pochodzące od kamieni szlachetnych, bo właśnie tak nazwane zostały wcześniej ulice znajdujące się na pobliskim os. Poręba. Propozycje te zaakceptował też działający w Ratuszu specjalny Zespół ds. Nazewnictwa Miejskiego, w którym zasiadają samorządowcy i naukowcy.

Ta propozycja nie spodobała się radnym PiS, którzy uznali, że o wiele lepsze byłyby nazwy upamiętniające osoby zasłużone dla miasta. Zapowiedzieli, że zdejmą z porządku obrad prezydencki projekt i przygotują własny. Te zapowiedzi wywołały jednak protest spółdzielni mieszkaniowych i przyszłych lokatorów nowych bloków. Ostatecznie PiS wycofał się ze swoich zapowiedzi.

W ten sposób na mapie pojawią się ulice: Onyksowa, Jantarowa, Koralowa, Cyrkoniowa, Jaspisowa, Kwarcowa, Brylantowa i Granatowa. Nie będzie za to ulicy Do Lasu. Taką nazwę prezydent chciał nadać ulicy, która teraz nosi roboczą nazwę "ul. Wiadukt”. Propozycja ta nie spodobała się radnemu Piotrowi Gawryszczakowi (PiS), prezydent ostatecznie wykreślił tę nazwę ze swojego projektu.

Zapał PiS w upamiętnianiu osób zasłużonych dla Lublina już raz wystawił miasto na pośmiewisko. W listopadzie ub. r. radni tej partii w pośpiechu podmieniali prezydenckie propozycje nazw ulic na Rudniku. Obok Ziemiańskiej miała być m.in. Plebańska, Szlachecka, czy też Magnacka. PiS przeforsował własne propozycje i m.in. ulica, która miała być Magnacką otrzymała imię ks. Antoniego Słomkowskiego. W grudniu okazało się, że ulica o takiej nazwie była już wcześniej w drugim końcu miasta i uchwałę trzeba było poprawiać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ec09
LOPEZ333
adale
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ec09
ec09 (22 lutego 2009 o 17:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To w Lublinie będą dwie ulice Brylantowe. Jedna już jest między Szafirową a Ametystową, a teraz druga jako jedna z tych nowych. Wprawdzie przy tej pierwszej nie ma żadnych numerów bloków ale jednak na mapie miasta widnieje. To chyba kolejna pomyłka naszych wspaniałych radnych. Ja bym zamiast Brylantowej proponował jeszcze inne nazwy nowym ulicom np. Lapisowa, Akwamarynowa, Alabastrowa, Kalcytowa, Morionowa, Turmalinowa, Malachitowa, Jadeitowa, Obsydianowa.
Rozwiń
LOPEZ333
LOPEZ333 (20 lutego 2009 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
RADNI=BEZRADNI PARTII WPiSDU ZACHOWUJĄ SIĘ JAK AMATORZY!!DZIECI I MŁODZIEŻ Z GIMANZJUM MĄDRZEJ REAGUJE I WYPOWAIDA ZDANIA NIŻ LUBELSCY DECYDENCI, PONOĆ Z WYBORU!!LUBLIN BYŁ WIOCHĄ, JEST WIOCHĄ I NIĄ NESTETY ZOSTANIE!!
Rozwiń
adale
adale (20 lutego 2009 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bo to będzie przedłużenie brylantowej w kierunku oazy i azsu :D
Rozwiń
Nick
Nick (20 lutego 2009 o 10:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co złego jest w nazwie "Do lasu"? Bardzo fajna nazwa. W tamtej okolicy jest też nazwa "Na stoku" i nikogo to nie razi.
Rozwiń
amg
amg (20 lutego 2009 o 09:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja bym proponował nadać jej imię porucznika Kazubka
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!