Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2008 r.
19:51
Edytuj ten wpis

W Lublinie powstanie tor motocrossowy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A

500 tys. zł zarezerwował prezydent Lublina na budowę toru motocrossowego. I teraz szuka miejsca, w którym tor nikomu by nie przeszkadzał. - Na takie miejsce czekamy cztery lata - mówi szef motocrossowców. - Zaraz po Nowym Roku chcemy usiąść do rozmów z prezydentem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wiadomo już, że tor na pewno nie powstanie na gruntach w podlubelskiej Elizówce. Magistrat całkowicie zrezygnował z tego pomysłu po protestach mieszkańców wsi Rudnik, którym przeszkadzał ryk motorów. Miasto zleciło nawet pomiary hałasu, które zostały przeprowadzone podczas pierwszych, a zarazem ostatnich zawodów, które zostały tam rozegrane. Pomiary potwierdziły obawy mieszkańców.

- Jako akustyk muszę przyznać, że przekroczenie dopuszczalnych norm o 10 decybeli jest dużym przekroczeniem - stwierdza Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Zawodnicy i kibice o budowę takiego toru zabiegają od lat. Dotąd bezskutecznie. Najpierw jako potencjalną lokalizację wskazywano tereny przy Janowskiej służące jako dzikie wysypisko ziemi. Ale na tę inwestycję nie chcieli się zgodzić okoliczni mieszkańcy. Ratusz ugiął się pod ich protestami i ostatecznie przy Janowskiej powstanie tor dla rowerzystów.

Później nie wypalił pomysł z Elizówką. Gdy okazało się, że plan zagospodarowania przestrzennego gminy Niemce nie pozwala na budowę toru w tym konkretnym miejscu, miasto rozwiązało umowę dzierżawy gruntów w pobliżu giełdy. Wtedy ziemne przeszkody usypali sobie sami motocrossowcy, ale po pierwszej imprezie było już wiadomo, że kolejne zawody nie zostaną tu rozegrane.

Gdzie powstanie nowy tor? Tego jeszcze nie wiadomo. - Będziemy szukać takiego miejsca, żeby nie przeszkadzało innym - podkreśla Wasilewski.

- Prezydent obiecał, że wskaże nam konkretną lokalizację i czekamy, aż dotrzyma słowa. Zaraz po Nowym Roku będziemy musieli rozpocząć z nim rozmowy - mówi Piotr Więckowski, szef Klubu Motorowego Cross, a zarazem miejski radny PiS. Na tor czeka już cztery lata.

- To nie jest żużel, żeby treningi musiały być rozgrywane w jednym miejscu. Ćwiczymy w piaskowni w Rokitnie, w Kurowie, na ścierniskach na Marinie. Nikomu to nie przeszkadza. Jak się prasa nami nie interesuje, to wtedy nie ma chętnych do tego, żeby protestować. Tor jest za to potrzebny do rozgrywania zawodów - kwituje Więckowski. Obecnie KM Cross skupia około 100 osób.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pamiętaj podczas wyborów / 30 grudnia 2008 o 21:40
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o publicznej użyteczności czegoś takiego.
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o ... rozwiń
Avatar
Urania / 30 grudnia 2008 o 13:49
Tak tyle kasy na to badziewie, bo synalkowie panów na stołkach nie mają gdzie jeździć. O stadionie cisza. Nie lepiej dać te pieniądze piłkarzom, żużlowcom, czy wziąć się za budowę pływalni.kto ogląda ten cross? W naszym mieście nie ma tradycji i mało ludzi na to przychodzi. Jak pan Piątek chce promować synów to niech im koło domów tor wybuduje. Jak można pieniądze podatników przeznaczać na zachcianki garstki ludzi.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2008 o 13:32
Gdzie trasa rowerowa która miała połączyć wszystkie uczelnie ??
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:57
Jeszcze dodam, że ludzie, których stać na motocykl crossowy, którym legalnie nie można jeździć po ulicach, a więc po prostu zwykła zabawkę kosztującą średnio 10-20tys zł, tak samo stać na zrobienie zrzutki na tor. 5tys od łebka i jest 500tys na tor. Przecież to można rozbić na parę lat, więc koszt będzie dla nich niezauważalny.
Sam znam parę osób bawiących się w ten sport - lekarze i młodzieńcy z bogatych rodzin - tak więc tragedią dla nich taka wspólna inwestycja nie będzie.
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:48
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego niby tak ma nie być z obiektem, z którego korzystają motocykliści tylko crosowi. Bo przecież zwykli miłośnicy dwóch kółek, Ci jeżdżący po Lublinie sprzętem szosowym, też organizują sobie spotkania na torze kartingowym, albo na lotnisku w Ułęży. Dlatego pytam retorycznie - gdzie tu sens i logika? Lekką ręką daje się pieniądze na zachcianki radnego, gdy tyle innych potrzeb SPOŁECZNYCH jest dookoła.
Żaden klub sportowy nie powinien być dofinansowywany! Od tego są składki członkowskie! Są klub sportów walki, strzelectwa, motocyklowe, samochodowe, piłka, żużel - czemu one są dyskryminowane? Nie stać Nas dawać wszystkim i dobrze, bo NIE NALEŻY dawać. Kto chce, ten sam zapłci za swoje hobby/pasję. Te pieniądze powinny iść na DROGI i CHODNIKI, jak paru czytelników już zasugerowało. Na coś z czego korzystamy WSZYSCY. To jedyna sprawiedliwa inwestycja PUBLICZNYCH, czyli NASZYCH pieniędzy!!!
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego ni... rozwiń
Avatar
MotoCrossowiec / 30 grudnia 2008 o 10:38
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli rozwiń
Avatar
FFBD89 / 30 grudnia 2008 o 09:11
JAK TO JEST DOBRE I POTRZEBNE TO NIECH KTOŚ WYDZIERŻAWI TERFEN OD MIASTA LUB WYKUPI A NASTĘPNIE NIECH WYBUDUJE TOR, TO NIE JEST SPORT MASOWY WIĘC NIE POWINIEN BYĆ OPŁACANY Z PODATKÓW
Avatar
Fang / 30 grudnia 2008 o 08:29
Panie Prezydencie Wasilewski dziękujemy za spełnienie obietnic wyborczych.Aquapark,tunel pod Al.Racławickimi i inne obiekty i obietnice zostały już zrealizowane,Dobrze że jesteś tak gospodarny,że masz również środki na inwestycje których nie planowałeś.Zanim jednak to zrobisz, przejdź się po mieście piechotą ,porozmawiaj ze swymi wyborcami jak również z tymi którzy na Ciebie nie głosowali.Być może dowiesz się że oczekiwania mieszkańców są inne.
Avatar
KK / 30 grudnia 2008 o 08:27
ALE RZĄDZĄ .ULICE DZIURAWE A CI WYDAJĄ NASZE PIENIĄDZE NA PRYWATNE ZACHCIANKI WIĘCKOWSKIEGO I PIĄTKA
Avatar
100 g. / 30 grudnia 2008 o 07:46
Prezio od bzdetów - krzywe chodniki, bądż ich zupełny brak, koślawe ulice, Trasa Zielona , ul. Muzyczna itd to zadania nie na głowę prezia.
500 tys. nie pieniądz. A co tam - na dodatek nie mój !
Avatar
Pamiętaj podczas wyborów / 30 grudnia 2008 o 21:40
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o publicznej użyteczności czegoś takiego.
Wyborco - pamietam podczas wyborów, o tym, że obecny prezydent Lublina czyni zwyczajną prywatę na rzecz swoich radnych z naszych czyli wyborców i podatników zarazem pieniędzy !!!
Wiadomo, że tor bedzie rządzony przez klan Piatko-Więckowskich, dla których będzie on w istocie prywatnym poletkiem dla swojej rozrywki i ich synków, którzy robia karierę w tym ekskluzywnym i wąskim liczebnie "sporcie". Tacy bogacze, biznesmeni a wyciagają ręce po publiczną kasę na swoje prywatne zachciewajki i jeszcze szermują hasłami o ... rozwiń
Avatar
Urania / 30 grudnia 2008 o 13:49
Tak tyle kasy na to badziewie, bo synalkowie panów na stołkach nie mają gdzie jeździć. O stadionie cisza. Nie lepiej dać te pieniądze piłkarzom, żużlowcom, czy wziąć się za budowę pływalni.kto ogląda ten cross? W naszym mieście nie ma tradycji i mało ludzi na to przychodzi. Jak pan Piątek chce promować synów to niech im koło domów tor wybuduje. Jak można pieniądze podatników przeznaczać na zachcianki garstki ludzi.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2008 o 13:32
Gdzie trasa rowerowa która miała połączyć wszystkie uczelnie ??
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:57
Jeszcze dodam, że ludzie, których stać na motocykl crossowy, którym legalnie nie można jeździć po ulicach, a więc po prostu zwykła zabawkę kosztującą średnio 10-20tys zł, tak samo stać na zrobienie zrzutki na tor. 5tys od łebka i jest 500tys na tor. Przecież to można rozbić na parę lat, więc koszt będzie dla nich niezauważalny.
Sam znam parę osób bawiących się w ten sport - lekarze i młodzieńcy z bogatych rodzin - tak więc tragedią dla nich taka wspólna inwestycja nie będzie.
Avatar
Kuba z Lublina / 30 grudnia 2008 o 11:48
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego niby tak ma nie być z obiektem, z którego korzystają motocykliści tylko crosowi. Bo przecież zwykli miłośnicy dwóch kółek, Ci jeżdżący po Lublinie sprzętem szosowym, też organizują sobie spotkania na torze kartingowym, albo na lotnisku w Ułęży. Dlatego pytam retorycznie - gdzie tu sens i logika? Lekką ręką daje się pieniądze na zachcianki radnego, gdy tyle innych potrzeb SPOŁECZNYCH jest dookoła.
Żaden klub sportowy nie powinien być dofinansowywany! Od tego są składki członkowskie! Są klub sportów walki, strzelectwa, motocyklowe, samochodowe, piłka, żużel - czemu one są dyskryminowane? Nie stać Nas dawać wszystkim i dobrze, bo NIE NALEŻY dawać. Kto chce, ten sam zapłci za swoje hobby/pasję. Te pieniądze powinny iść na DROGI i CHODNIKI, jak paru czytelników już zasugerowało. Na coś z czego korzystamy WSZYSCY. To jedyna sprawiedliwa inwestycja PUBLICZNYCH, czyli NASZYCH pieniędzy!!!
Czemu zakładacie, że wszyscy mają płacić za ten tor? Bo tak przecież jest - publiczne pieniądze, to Nasze pieniądze z Naszych podatków. Mnie Cross nie interesuje i w głębokim poważaniu mam ich zawody czy to rangi lokalnej, czy Światowej. Dlaczego? Dlatego, że mnie to NIE INTERESUJE. Tak samo jak piłka nożna. Mnie np. interesuje motoryzacja i chciałbym publiczny tor samochodowy. Ile osób ma swoje auto, a ile ma motocykl crossowy?
Jeśli jedyny tor w regionie, czyli raptem kartingowy na Zemborzyckiej jest płatny i prywatny, to dlaczego ni... rozwiń
Avatar
MotoCrossowiec / 30 grudnia 2008 o 10:38
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli
wszystko moi mili jest dla ludzi, gdyby taki tor powstał na pewno chętnie bys pooglądał zawody na światowym poziomie jak np. w Holandii.
moim zdaniem jego budowa powinna być powiązana z budową stadionu piłkarskiego, ziemie z wykopu stadionu dać na tor crossowy, oba wybudować z dala od miasta, z 4 pasmową drogą dojazdową. a może by tak stadion i tor crossowy ulokować obok lotniska ?? w końcu uciążliwe i tak by to było, a tak to chociaż w jednym miejscu z dobrą infrastrukturą szum odlatujących samolotów zagłuszyłby silniki motocykli rozwiń
Avatar
FFBD89 / 30 grudnia 2008 o 09:11
JAK TO JEST DOBRE I POTRZEBNE TO NIECH KTOŚ WYDZIERŻAWI TERFEN OD MIASTA LUB WYKUPI A NASTĘPNIE NIECH WYBUDUJE TOR, TO NIE JEST SPORT MASOWY WIĘC NIE POWINIEN BYĆ OPŁACANY Z PODATKÓW
Avatar
Fang / 30 grudnia 2008 o 08:29
Panie Prezydencie Wasilewski dziękujemy za spełnienie obietnic wyborczych.Aquapark,tunel pod Al.Racławickimi i inne obiekty i obietnice zostały już zrealizowane,Dobrze że jesteś tak gospodarny,że masz również środki na inwestycje których nie planowałeś.Zanim jednak to zrobisz, przejdź się po mieście piechotą ,porozmawiaj ze swymi wyborcami jak również z tymi którzy na Ciebie nie głosowali.Być może dowiesz się że oczekiwania mieszkańców są inne.
Avatar
KK / 30 grudnia 2008 o 08:27
ALE RZĄDZĄ .ULICE DZIURAWE A CI WYDAJĄ NASZE PIENIĄDZE NA PRYWATNE ZACHCIANKI WIĘCKOWSKIEGO I PIĄTKA
Avatar
100 g. / 30 grudnia 2008 o 07:46
Prezio od bzdetów - krzywe chodniki, bądż ich zupełny brak, koślawe ulice, Trasa Zielona , ul. Muzyczna itd to zadania nie na głowę prezia.
500 tys. nie pieniądz. A co tam - na dodatek nie mój !
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u?
MAGAZYN

Samochód był wtedy szczytem marzeń. Jak podróżowaliśmy w PRL-u? 1 1

Przez wiele lat samochód był dla wielu Polaków szczytem marzeń. Władysław Gomułka uważał zresztą, że samochody są dla burżujów, dlatego stawiał na transport zbiorowy. I jeździliśmy stłoczeni w wagonowej toalecie lub na korytarzu albo byliśmy skazani na łaskę i niełaskę kierowcy PKS-u, który mógł nas nie wpuścić do autobusu. Dziś większość z nas korzysta z własnego samochodu. I stoimy w korkach...

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin

Wystawa "Archipelag Wysp Przedziwnych" w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy prac nagrodzonych w V Miejskim Konkursie Plastycznym Archipelag Wysp Przedziwnych. Otwarcie ekspozycji już w poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień

Pogoda na sobotę. W regionie zapowiada się ciepły dzień 0 0

Zapowiada się piękny, wiosenny dzień w naszym regionie.

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław

Motor gra z ostatnim w tabeli JKS Jarosław 5 1

Jak nie z JKS, to z kim? Motor w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli. Po raz pierwszy po zwolnieniu Marcina Sasala rolę pierwszego trenera będzie pełnił Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił dotychczasowego szko-leniowca.

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie"

Kierowcy rozjeżdżają żółwie. " To gatunek narażony na wyginięcie" 10 1

- Prosimy o rozważną jazdę na drogach, ponieważ żółwie błotne (samce) rozpoczęły swoją migrację - apeluje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 11

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 10 10

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 28 19

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 4 6

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 10

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”