niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

W nowoczesnym centrum pocztowym na Felinie listy wciąż sortują ręcznie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2010, 19:19

Działa nowa rozdzielnia Poczty Polskiej na Felinie. Przeprowadzka jeszcze się nie zakończyła, ale listy sortowane są już pod nowym adresem. Nadal jednak będzie można nadawać przesyłki w urzędzie przy ul. Pocztowej.

Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielcze na Felinie ma obsługiwać całą wschodnią Polskę. Kompleks zajmuje blisko 2 ha powierzchni i jest jednym z największych w kraju. Kosztował ok. 120 mln zł. Wraz z otwarciem nowej rozdzielni, zamknięto starą przy ul. Pocztowej.

– Wciąż trwa przeprowadzka – mówi Elżbieta Mroczkowska, rzecznik lubelskiego okręgu Poczty Polskiej. – Pod względem logistycznym, to bardzo trudne przedsięwzięcie.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na pierwszą połowę maja. W nowym centrum sortowaniem listów będą zajmować się maszyny. Dzięki temu przesyłki szybciej dotrą do adresatów. Na to jednak przyjdzie poczekać, bo centrala poczty nie rozstrzygnęła przetargu na zakup urządzeń. Z nieoficjalnych informacji wynika, że potrwa to co najmniej rok. Do tego czasu listy będą sortowane ręcznie.

Mimo braku maszyn, udało się rozwiązać największy problem, z którym borykano się w starej sortowni. Przy ul. Pocztowej brakowało miejsca dla TIR-ów z przesyłkami. Teraz mają one do dyspozycji olbrzymi plac manewrowy. Kierowcy mogą odpocząć w pocztowym hotelu.

Przeprowadzka na Felin nie oznacza, że budynki w pobliżu dworca PKP będą stały puste.
– Tamtejszy urząd pocztowy działa bez zmian – dodaje Mroczkowska. – Pracują tam m.in. listonosze, obsługujący cześć śródmieścia. W starej części budynku pozostała też część pracowników administracji. Nie zamierzamy się pozbywać tej nieruchomości.

Urząd zbudowano pod koniec lat 20. ubiegłego wieku. Sortownia mieściła się tuż obok, w nowszym gmachu, wzniesionym w latach 50.

– Nie wiadomo jeszcze, co się z nim stanie – mówi Mroczkowska. – Nie ma decyzji o ewentualnej sprzedaży.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wojciech
Wojciech
Wojciech
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wojciech
Wojciech (28 maja 2011 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Wojciech' timestamp='1300714580' post='452976']
Okazało się jednak, że o ile listy rzeczywiście giną, to dzieje się jednak na jakimś dalszym etapie sortowania lub doręczania. Zmieniłem bowiem urząd pocztowy /obecnie w innym powiecie/ i wszystko dochodzi. Jak się okazuje, niesprawiedliwe jest posądzanie wszystkich pocztowców o złe praktyki, czy wręcz złodziejstwo.
[/quote]
Rozwiń
Wojciech
Wojciech (28 maja 2011 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Wojciech' timestamp='1300714580' post='452976']
To zapewne tutaj giną listy z zagranicy. Ktoś szuka w nich pieniędzy. Średnia statystyka zaginięć to na moim przykładzie ok. 50%. Żałosne.
[/quote]
Rozwiń
Wojciech
Wojciech (21 marca 2011 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To zapewne tutaj giną listy z zagranicy. Ktoś szuka w nich pieniędzy. Średnia statystyka zaginięć to na moim przykładzie ok. 50%. Żałosne.
Rozwiń
Justyna
Justyna (20 kwietnia 2010 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro przesyłki będą sortowane przez maszyny, to jest nadzieja, że przesyłki adresowane do mnie dotrą w stanie nienaruszonym. Do tej pory każda jedna przesyłka nie polecona była po chamsku otwierana i sprawdzana co tam jest w środku, zdarzało się, że zawartość znikała. Mieszkam w Świdniku i wydawało mi się, że to kulturalne i uczciwe miasto.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!