czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

W starym pałacu będzie nowy hotel

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lutego 2008, 18:15
Autor: Dominik Smaga

Czterogwiazdkowy hotel chce otworzyć właściciel częściowo zawalonej kamienicy na Starym Mieście.

- To wstępna i bardzo świeża koncepcja - przyznaje Zbigniew Rymsza, właściciel kamienicy. - Nie prowadziliśmy jeszcze żadnych badań rynkowych, ale na Starym Mieście brakuje obiektu hotelowego - dodaje. I nie chce zdradzać szczegółów inwestycji.

Jak ustaliliśmy będzie to czterogwiazdkowy hotel. W Lublinie taki standard mają tylko Lublinianka i Europa.

Inwestor rozpoczął już kompletowanie niezbędnych dokumentów. - Wystąpił do nas o zgodę na zmianę sposobu zagospodarowania budynku mieszkalnego z jego adaptacją na budynek hotelowy. We wniosku mowa jest też o zadaszeniu wewnętrznego dziedzińca kamienicy - informuje Ewa Boguta, zastępca dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki w Urzędzie Miasta. - Projekt decyzji przesłaliśmy do uzgodnienia wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków.

Prace będą kosztowne nie tylko dlatego, że jest to zabytkowy budynek. Część gmachu trzeba odbudować po niedawnej katastrofie budowlanej. W połowie września zeszłego roku zawalił się narożnik kamienicy. Siedem mieszkań wyłączono z użytkowania.

- Z ekspertyzy przedstawionej przez właściciela wynika, że powodem katastrofy była uszkodzona rura wodociągowa. Wyciekająca z niej woda wypłukała grunt spod fundamentów - informuje Robert Lenarcik, szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Zanim ruszy odbudowa kamienicy eksperci muszą ocenić jak trzeba będzie wzmocnić podłoże, by można było bezpiecznie przystąpić do odbudowy zniszczonego narożnika. - Pod naszym nadzorem trwają badania geologiczne, które mają określić stabilność gruntu - mówi Halina Landecka, wojewódzki konserwator zabytków.

- Staramy się teraz o dofinansowanie tych ekspertyz. Będą kosztować sto tysięcy złotych i potrwają rok, a nawet dwa - dodaje Rymsza i zaznacza, że odbudowa kamienicy ruszy nieprędko.

Inwestor starając się o pozwolenie na budowę będzie musiał spełnić jeszcze wiele formalności, m.in. znaleźć odpowiednią liczbę miejsc parkingowych dla hotelowych gości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wg
yy
qrt324563265
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wg
wg (26 lutego 2008 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak na oko to za jakieś 5 lat ruszy budowa. To po już bić piane skoro jeszcze nie raz zmieni się koncepcja i pewnie właściciel skoro nie stać go już teraz na badanie gruntu.
Rozwiń
yy
yy (26 lutego 2008 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
spokojnie, właściciel wykupi sobie miejsca w parkingu arkady-do tego czasu powinien powstać bardzo fajny pomysł z zadaszeniem dziedzińca, oby tylko zrobili tam choćby kawiarnię, tak zeby nie tylko goście hotelowi mieli wyłączny dostęp. Trzymam kciuki za inwestycję -w ładnym mieście hoteli nigdy dość.
Rozwiń
qrt324563265
qrt324563265 (26 lutego 2008 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OK GOŚĆ OTWIERA HOTEL CZTEROGWIAZDKOWY, TYLKO JEŚLI BEZ PARKINGU WEWN. I MONITORINGU TO KLIENCI HOTELU, GOSCIE ZAGRANICZNI JEŚLI TAKOWI BĘDĄ, BĘDĄ NOTORYCZNIE OKRADANI, BO NASZE WSPANIAŁE WŁĄDZE NIE POTRAFIA ANI STOWRZYĆ SYSTEMU MONITORINGU ANI ZOGRANIOWAĆ PATROLI POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ I TAK BĘDZIE WSTYD NA CAŁĄ EUROPĘ!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!