piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

W Straży Miejskiej w Lublinie będzie 18 dzielnicowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2014, 14:16
Autor: Dominik Smaga

Zmiana wejdzie w życie od 1 stycznia - zapowiedział wczoraj komendant straży. Numery telefonów do dzielnicowych mają być podane do publicznej wiadomości. Straż Miejska zapewnia, że dzięki temu możliwe będzie wysłanie na ulice większej liczby patroli

Takich funkcjonariuszy będzie łącznie 18. - Będą odpowiadać za porządek na swoim terenie. Chcemy wyłączyć tcyh strażników z typowo patrolowej pracy. Oni będą w swoich dzielnicach - mówi komendant Jacek Kucharczyk. - Do tej pory w sprawach wymagających wielokrotnych działań było tak, że sprawę zaczynał inny człowiek a kończył inny - dodaje.

Po reformie dzielnicowy ma być tym funkcjonariuszem, który posiada pełną wiedzę o tym, co dzieje się w jego rewirze. I choć nie będzie pracować na okrągło, przez 24 godziny na dobę, to koledzy powinni przekazywać mu informację o interwencjach podejmowanych pod jego nieobecność.

Numery telefonów do dzielnicowych zostaną podane do publicznej wiadomości. - Postaramy się rozplakatować to w klatkach schodowych, i powiadomić mieszkańców, kto zajmuje się daną dzielnicą - mówi Kucharczyk. Mieszkańcy mogliby równie dobrze kontaktować się bezpośrednio ze swoim dzielnicowym lub tradycyjnie dzwonić pod alarmowy numer 986. Planowane są również cykliczne dyżury w siedzibach poszczególnych rad dzielnic.

Funkcjonariusze, którym powierzona zostanie taka funkcja dostaną więcej, niż jedna dzielnicę. Rewiry mają być tworzone tak, by uwzględniały zaludnienie poszczególnych części miasta.

Komendant zapowiada, że dzięki tym zmianom będzie można wysłać na ulice więcej mundurowych. - Oddział Patrolowo-Interwencyjny powiększy się z 16 do 50 funkcjonariuszy - podkreśla Kucharczyk. Biorąc pod uwagę, że strażnicy pracują teraz na 12-godzinnych zmianach można przyjąć, że na każdej zmianie pracują przeciętnie cztery dwuosobowe patrole.

W wyniku reorganizacji w Straży Miejskiej zlikwidowany zostanie Oddział Północ i Oddział Południe, pozostanie za to Oddział Centrum. - Ten oddział pozostanie, bo jest to szczególna część miasta - wyjaśnia komendant. Funkcjonariusze tej grupy nadal będą przyporządkowani do patrolowania ścisłego centrum.

Aktualnie w Straży Miejskiej służy 117 funkcjonariuszy. Podczas ostatniego naboru organizowanego w marcu o 10 mundurów ubiegało się ok. 130 kandydatów. To i tak znacznie mniej, niż podczas rekrutacji, która odbyła się w listopadzie 2012 r. Wtedy na każde miejsce przypadało aż 34 chętnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: straż miejska Jacek Kucharczyk
Jako-bin Jakob
moto-on
xyz
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jako-bin Jakob
Jako-bin Jakob (4 września 2014 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kiedyś Pan Palikot obiecał że zlikwiduje tych pasibrzuchów ale jak zwykle nie dotrzymał obietnicy a szkoda.

Palikot ?...............a kto to taki ?............... hehehe.............hahahahahah................... poparcie rzędu 2,35 %.................. Populizm, partykularyzm nie popłaca. Palikot już trafił na poplityczny śmietnik. Tonący brzydko się chwyta hahah :D ................. Palikota już nie ma............... :D ..................... :P ........................ Jakie obietnice ?.............co może obiecać partia z 7% poparciem................. co oni mogli ?............. A, o koalicji mogli pomarzyć :blink: ................ Skrajna prawica hahahahahaha. Formuła się wyczerpała hahahahahaha :unsure:

Rozwiń
moto-on
moto-on (4 września 2014 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Teraz dopiero się będzie "Działo". Kuchar na gaciowego do komendy wróci a w SM po gorszym panie jeszcze gorszy nastanie

Rozwiń
xyz
xyz (2 września 2014 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A tak wogóle kuchar ty ruda szmato wypier...... spowrotem do łęcznej buraku a i zabierz ze sobą tego pachołka bakiere bo to matoł do niczego się nie nadaje. pozdro od pracownika

Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (2 września 2014 o 20:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kiedyś Pan Palikot obiecał że zlikwiduje tych pasibrzuchów ale jak zwykle nie dotrzymał obietnicy a szkoda.

Rozwiń
xyz
xyz (2 września 2014 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Temu rudemu szmaciarzowi chyba sie całkowicie popierd..... w tym zakutym łbie, a tak pozatym redaktorku to nie jest służba tylko zwykła robota, gdyby to była służba to po 25 latach byłaby emerytura.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!